podomietkove baterie v murovanom sprchovom kute

podomietkove baterie v murovanom sprchovom kute

Poslaťod yoyo » Štv 28. Jún 2012 9:33:08

Ahojte,
ake su vyhody/nevyhody podomietkovych sprchovych baterii v sprchovacom kute? Pre ake ste sa rozhodli vy? Je lepsie mat klasicku sprchovu bateriu (s tym, ze sprcha je na madle), alebo podomietkovu (sprcha je zakotvena v stene + z baterie sa da napojit klasicka sprcha.. )

dik
Naposledy upravil yoyo dňa Štv 28. Jún 2012 11:05:50, celkovo upravené 1
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat




Re: podomietkove baterie v murovanom prchovom kute

Poslaťod steve33 » Štv 28. Jún 2012 10:23:11

Mne to montoval Joko, znacka Hansgrohe. Hore bude dazd + este rucna sprcha. Skusenosti zatial ziadne
Sent from my BlackBerry Q10
Obrázok užívateľa
steve33
 
Príspevky: 432
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Okt 2010 22:00:29
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 24 krat

Re: podomietkove baterie v murovanom prchovom kute

Poslaťod bladerunner » Štv 28. Jún 2012 10:28:47

tých možností je tam viac a nezávisí celkom od typu batérie kde je sprcha.
ja budem dávať podomietkovú batériu, jeden pevný vývod hore + ďalší flexibilný dole, vývody idú zo steny, z batérie nejde žiadny vývod

výhody podomietkovej - dizajn ??, zaberá menej priestoru v sprch. kúte
nevýhody- cena, trocha zložitejšia montáž /najprv podomietkové teleso pri robení rozvodov vody, potom samotná batéria/, možno aj to, že už pri robení rozvodov vody sa treba rozhodnúť pre určitú značku a od nej namontovať podomietkové teleso
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: podomietkove baterie v murovanom sprchovom kute

Poslaťod marpo » Štv 28. Jún 2012 12:16:12

vyzera to pekne a je to prakticke kedze to az tak netrci do priestoru, dolezite je ale namontovat podomietkove teleso na polsrobenia, lebo uz som sa stretol s majstrami co to namontovali na pevno a potom sa musela pri reklamacii rozbijat kupelka. Takto sa len v pripade reklamacie vymeni teleso. Niektore znacky si mozes kupit samotne podomietkove teleso uz popredu, niektore su komplet teleso + vrch uz spolu v jednom baleni.
marpo
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pia 15. Jún 2012 16:02:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: podomietkove baterie v murovanom sprchovom kute

Poslaťod joko » Štv 28. Jún 2012 22:56:21

Keďže som ml otázky tohoto typu, ta odpovedal som už tam, tak sem iba všeobecne:
Jeden detail ešte nik nespomenul, že okrem ceny a vzhladu je to hygiena - údržba . Cenu by som nespomínal, lebo aj nástennú batériu s daždom kúpiš za takú cenu , ako stojí set pre podomietkovú batériu. Pri podomietkovej batérii máš podstatne ľahšiu údržbu , čo sa vodného kameňa týka, lebo dážd sa z vonka nezanáša, iba raz za rok treba "hlavu" položiť do octového nálevu, aby sa vodný kameň rozmočil. Dominantná je ručná sprcha, teda manželka sa nemusí báť, že jej na čerstvý účes zaprší, pokiaľ nechce a neprepne ovládanie.
Napriek tomu ja som zástancom nástenných batérii, a to z dôvodu výberu a variability značiek, cenových rozdielov, výmeny , opravy. Od totožných značiek kúpiš totožnú kvalitu, a nástenná bude pravdepodobne lacnejšia, ale ak chceš ísť do lacných verzii na začiatku, tak o päť rokov máš šancu meniť za kvalitnú - drahšiu. Pri podomietkových táto alternatíva nieje. Musíš si vybrať značku, a meníš iba kritku.
To Mapro: akú značku podomietkového telesa ste reklamovali? Hanza a Hanzgrohe podomietkové telesá sú mosadzné odliatky bez príslušenstva, kde okrem závitov nič nieje, tak by ma zaujímalo, čo bol dôvod na výmenu podomietkového telesa?
P.S.: kým som vodovod robil z PPR, tak som tiež dával šrôbenie na IBOX. A pravidelne tiekli tesnenia na šrôbení. Od vtedy, ako montujem plasthliník a lisujem spoje, tak ešte nemal som ani slzičku. Ale znažím sa nemontovať Čínu, alebo NONAME, a to čo poznám nemá chybu. a ceny taktiež sa prispôsobujú dopytu. Veď Ibox padol s cenou za 4 roky o 50 %.
http://www.onlinekupelne.sk/sk/vodovodn ... sitem.html
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: podomietkove baterie v murovanom sprchovom kute

Poslaťod bladerunner » Pia 29. Jún 2012 0:21:06

joko píše:...... kým som vodovod robil z PPR, tak som tiež dával šrôbenie na IBOX. A pravidelne tiekli tesnenia na šrôbení......

ja mám PPR a IBOX :roll: :dash
asi to tu radšej prestanem čítať, lebo postupne zisťujem, že všetko na stavbe/dome je naprd......

S týmto príspevkom autora bladerunner súhlasil
Ludo
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: podomietkove baterie v murovanom sprchovom kute

Poslaťod marpo » Pia 29. Jún 2012 10:54:21

to joko: by si sa cudoval ale aj pri takychto telesach sa vyskytnu reklamacie, ja som tento problem nemal ale uz som sa stym stretol. Mam znameho jedneho servisaka na baterie a uz som videl fotky ked tieto telesa mali vyrobnu vadu ze cez mosadzne teleso bolo vidiet ze prechadzali kvapky. Vraj to bolo sposobene tym ze pri odlievani sa vytvorila v telese mini bublina alebo miniprasklina ktora neskor vplyvom tlaku sposobila slzenie. Dokonca viem o jednom v pripade ked jedna znama top znacka (nechcem menovat, je to 1kus z miliona mozno) mala pripad kedy podomietkove teleso namontovane na vrchnom poschodi za vikend vytopilo 2poschodia.
marpo
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pia 15. Jún 2012 16:02:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: podomietkove baterie v murovanom sprchovom kute

Poslaťod joko » Pia 29. Jún 2012 22:49:33

bladerunner píše:
joko píše:...... kým som vodovod robil z PPR, tak som tiež dával šrôbenie na IBOX. A pravidelne tiekli tesnenia na šrôbení......

ja mám PPR a IBOX :roll: :dash
asi to tu radšej prestanem čítať, lebo postupne zisťujem, že všetko na stavbe/dome je naprd......

Tie tesnenia tečú už pri tlakovej skúške pri 10 Barov. Ak vtedy netečú, tak už vydržia tie tri Bary čo tam teraz máš.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: podomietkove baterie v murovanom sprchovom kute

Poslaťod joko » Pia 29. Jún 2012 22:53:33

marpo píše:to joko: by si sa cudoval ale aj pri takychto telesach sa vyskytnu reklamacie, ja som tento problem nemal ale uz som sa stym stretol. Mam znameho jedneho servisaka na baterie a uz som videl fotky ked tieto telesa mali vyrobnu vadu ze cez mosadzne teleso bolo vidiet ze prechadzali kvapky. Vraj to bolo sposobene tym ze pri odlievani sa vytvorila v telese mini bublina alebo miniprasklina ktora neskor vplyvom tlaku sposobila slzenie. Dokonca viem o jednom v pripade ked jedna znama top znacka (nechcem menovat, je to 1kus z miliona mozno) mala pripad kedy podomietkove teleso namontovane na vrchnom poschodi za vikend vytopilo 2poschodia.

Samozrejme nič nie je bez chýb, ani my. Práve preto ma zaujalo, lebo zatial som mal šťastie s tými telesami.
Ale zas pre zmenu som namontoval WC misu (kombi), ktorá tiekla, aj po 5. oprave, a po mesiaci sa objavila hrdzavá škvrna na telese misy. Proste keramika bola deravá. :dash :dash Po spláchnutí pomaly púšťala trochu vody mimo.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron