montáž Geberitu v paneláku

montáž Geberitu v paneláku

Poslaťod Peter 81 » Sob 19. Máj 2012 10:14:01

Dobrý deň, idem si doma v paneláku namontovať Geberit, ale mám problém s výškou. Stupačka (zvislý odpad) je presne v strede za Geberitom, je tam 60 st. odbočka, do ktorej chcem vložiť 60 st. koleno (bude smerovať hore) a do toho už to čierne 90 st. koleno s redukciou, ktoré je pribalené v krabici. Ale keď to takto poskladám, mám to veľmi vysoko, cca o 9 cm vyššie, ako by malo byť. Misa by potom bola cca 49-50 cm od podlahy. Ako toto riešite? Dík za každú radu.
Peter 81
 




Re: montáž Geberitu v paneláku

Poslaťod Dodo » Sob 19. Máj 2012 11:36:34

Napis sukromnu spravu jokovi...
http://www.ostavbe.sk/member/joko/
Per aspera ad astra
Obrázok užívateľa
Dodo
 
Príspevky: 328
Obrázky: 15
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:28:40
Dal súhlas: 117 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: montáž Geberitu v paneláku

Poslaťod Peter 81 » Sob 19. Máj 2012 15:28:53

Nejak sa tu v tom ešte nevyznám, som tu nový... :netusim
ale našiel som toto: http://catalog.geberit.com/public/produ ... 81&p=86034 - zdá sa mi to rozmerovo dosť veľké, to tam asi nenarvem, alebo potom toto: http://catalog.geberit.com/public/produ ... 81&p=54044 - toto koleno je už podľa mňa lepšie, ale zas 45 stupňové, potreboval by som 30 stupňové :(
Inak ja som vodoinštalatér, len toto je taká špecialitka, rád si nechám poradiť :dash
Ešte som rozmýšlal, či by to nešlo zvariť, kúpiť túto rovnú rúru http://catalog.geberit.com/public/produ ... 81&p=54036, rozrezať ju a so zrkadlom zvariť. Len takýto väčší priemer som ešte nezváral.
Peter 81
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob 19. Máj 2012 14:52:47
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: montáž Geberitu v paneláku

Poslaťod jan45 » Ned 20. Máj 2012 10:22:34

pozri si WC flexibilné pripojenie, DN 100/d 110
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: montáž Geberitu v paneláku

Poslaťod jezo » Ned 20. Máj 2012 17:37:37

Mal som kedysi rovnaky problem. Flexi 'husi krk" som nechcel, tak som sa to pokusil zmerat a nakreslit co potrebujem. Potom som zasiel do Geberitu v Ziline a tam mi to v ich dielni vyrobili. Najskor sice trochu pofrflali, ale boli ochotni a naprvy krat sa podarilo. Uz sa nepamatam, ci pouzili cast toto povodneho kolena + nieco k tomu, ale tusim ano. Spokojnost - myslim ze na to nebude treba nikdy siahnut.
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: montáž Geberitu v paneláku

Poslaťod joko » Ned 20. Máj 2012 22:28:46

Peter 81 píše:Dobrý deň, idem si doma v paneláku namontovať Geberit, ale mám problém s výškou. Stupačka (zvislý odpad) je presne v strede za Geberitom, je tam 60 st. odbočka, do ktorej chcem vložiť 60 st. koleno (bude smerovať hore) a do toho už to čierne 90 st. koleno s redukciou, ktoré je pribalené v krabici. Ale keď to takto poskladám, mám to veľmi vysoko, cca o 9 cm vyššie, ako by malo byť. Misa by potom bola cca 49-50 cm od podlahy. Ako toto riešite? Dík za každú radu.

Originál kus na to neexistuje, lepšie povedané existuje, ale WC vytlačíš do stredu miestnosti.
Ako písal Ježo predo mnou jedine vyrobiť etáž z dvoch kolien plus hrdlo, ktoré presne zrežeš podľa požadovaných uhlov a zvaríš.
Musím Ti ale smutne konštatovať, že sám to nemáš v žiadnom prípade šancu spraviť. Potrebuješ k tomu "zrkadlo" teda zváračku rúr na tupo, a veľa skúsenosti. Ak to budeš mať, tak podomietkové teleso dokážes natlačiť na cca 15 cm od stupačky. teda tak, ako si mal pôvodnú stenu, ale teraz splachovač bude schovaní, priestor pred misou o 15 cm väčší. To je môj najlepší výkon. Ak sa darí, tak je to práca na 30 min, ale robil som to už aj 2 hodiny, v závislosti na uhloch a šťastí trafiť presne rez. Obnáša to totiž tri presné rezy, kde uhly iba odhaduješ. Ak máš šťastie, a odpad je presne v strede miestnosti, tak je to ľahšie, ale bežne to býva 3 - 5 cm na jednej strane, a ak WC chceš mať v strede miestnosti, tak nieje to jednoduché.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: montáž Geberitu v paneláku

Poslaťod Peter 81 » Pon 21. Máj 2012 20:14:59

Díky chalani :ano: Takto nejak, ako vy píšete, som si to predstavoval... Raz v živote som už s tým zrkadlom robil, na školení Geberitu, tak to hádam zvládnem, možno na viac pokusov :netusim A dnes som zistil, kde sa dá celá mašinka požičat - predajňa Rems v Bratislave - len pre info. Tak mi držte palce :drink
Peter 81
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob 19. Máj 2012 14:52:47
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: montáž Geberitu v paneláku

Poslaťod joko » Uto 22. Máj 2012 20:55:39

Peter 81 píše:Díky chalani :ano: Takto nejak, ako vy píšete, som si to predstavoval... Raz v živote som už s tým zrkadlom robil, na školení Geberitu, tak to hádam zvládnem, možno na viac pokusov :netusim A dnes som zistil, kde sa dá celá mašinka požičat - predajňa Rems v Bratislave - len pre info. Tak mi držte palce :drink

Ak si certifikovaný inštalatér od Geberitu, tak to musíš - mal by si zvládnuť. :lol: Prezradím Ti recept:
V technopointe si kúp 2 ks kolená fí 90 / 45 st. - lepšie niekedy je použiť dlhé 90 st. kolená a rezať ich na potrebný uhol. Hrdlo odrež z originál kolena tak, aby si to vedel privariť na rovnú rúru. Redukciu z WC zasunieš do hrdla odbočky na stupačke. (dobre vyčistiť a namazať, lebo ide ťažko a občas praská hrdlo. :!: :!:
Do redukcie vsunieš prvé koleno , samozrejme jednu stranu skrátiš, aby si získal vzdialenoť a duhé koleno začneš primerávať do otvoru na podomietkovom telese. Ak si získal dlžku + plus zvar, nastavíš uhol, naznačíš, a až následne zvaríš. Ak excenter sa vydaril, následne skrátiš volný koniec druhého kolena, kam rovno privaríš odrezané hrdlo.
A je to. :yahoo :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: montáž Geberitu v paneláku

Poslaťod Peter 81 » Uto 29. Máj 2012 19:46:14

joko píše:
Peter 81 píše:Díky chalani :ano: Takto nejak, ako vy píšete, som si to predstavoval... Raz v živote som už s tým zrkadlom robil, na školení Geberitu, tak to hádam zvládnem, možno na viac pokusov :netusim A dnes som zistil, kde sa dá celá mašinka požičat - predajňa Rems v Bratislave - len pre info. Tak mi držte palce :drink

Ak si certifikovaný inštalatér od Geberitu, tak to musíš - mal by si zvládnuť. :lol: Prezradím Ti recept:
V technopointe si kúp 2 ks kolená fí 90 / 45 st. - lepšie niekedy je použiť dlhé 90 st. kolená a rezať ich na potrebný uhol. Hrdlo odrež z originál kolena tak, aby si to vedel privariť na rovnú rúru. Redukciu z WC zasunieš do hrdla odbočky na stupačke. (dobre vyčistiť a namazať, lebo ide ťažko a občas praská hrdlo. :!: :!:
Do redukcie vsunieš prvé koleno , samozrejme jednu stranu skrátiš, aby si získal vzdialenoť a duhé koleno začneš primerávať do otvoru na podomietkovom telese. Ak si získal dlžku + plus zvar, nastavíš uhol, naznačíš, a až následne zvaríš. Ak excenter sa vydaril, následne skrátiš volný koniec druhého kolena, kam rovno privaríš odrezané hrdlo.
A je to. :yahoo :drink

Este otazka: Zvaras to len "v ruke", alebo s celou velkou masinou? Myslim, ze taketo vacsie priemery by sa mali robit uz s tou masinou, do ktorej sa to uchyti, oreze, natavi a spoji. Robil som uz 40tky a 50tky - iba so zrkadlom. Vacsie priemery som spajal elektrospojkami. :netusim
Peter 81
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob 19. Máj 2012 14:52:47
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: montáž Geberitu v paneláku

Poslaťod joko » Ned 03. Jún 2012 9:21:32

Robím to v ruke, lebo ak by si rezal to dlhé 90 st. koleno v oblúku, tak nemáš žiadnu možnosť to prichytiť do "stola". Treba sa snažiť spraviť rovný rez, prípadne rašplou to zarovnať aby čo najmenej pilín trčalo, nataviť to v ruke na zrkadle, presvedčiť sa, či máš celú plochu natavenú, a po stlačení zahladiť. Je mi to jasné, že nie je to podľa normy, ale ak neostane diera, tak tiecť to nebude. ( do 75 mm je povolené variť rukou, a WC má 90 mm priemer ). Lepšie sa robí so 45 st. kolenami , tam režeš rovnú rúru, ale nevydá to každý uhol.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron