Aky domovy zvoncek vybrat?

Re: Aky domovy zvoncek vybrat?

Poslaťod deko » Pon 09. Feb 2009 10:01:55

sigma píše:Takze nejaka raketa zem-zem a na psov IR riadeny gulomet?


kazdu chvilu sa v armade vyraduju RPG (reaktivny protitankovy granat), samozrejme casto aj s odpalovacim zariadenim. staci mat to spravne povolenie a cele toto moze byt tvoje za par supov. a ak kupis tak 20 tych granatov, tak jeden z nich mozno aj fungovat bude a mas vezu poriesenu :)

na psov ziaden gulomet neber. nemozu za to ze maju debilnych majitelov, ktori ich nevedia vychovat...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat




Re: Aky domovy zvoncek vybrat?

Poslaťod sigma » Pon 09. Feb 2009 15:31:20

deko píše:na psov ziaden gulomet neber. nemozu za to ze maju debilnych majitelov, ktori ich nevedia vychovat...
ale gulomet na majitelov psov by bol OK?
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Aky domovy zvoncek vybrat?

Poslaťod zamnio » Pon 09. Feb 2009 19:02:18

deko píše:na psov ziaden gulomet neber. nemozu za to ze maju debilnych majitelov, ktori ich nevedia vychovat...

presne tak, psíkovia nemôžu za to, že ich majitelia sú degradovaný a nevedia pochopiť, že nestačí si kúpiť psa, ale treba ho aj vychovať a venovať sa mu....joj o tom by som mohol písať romány...hneď 3 takých susedov mám na ulici...
zamnio
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 14:24:57
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: Aky domovy zvoncek vybrat?

Poslaťod pretorianm » Str 09. Máj 2012 9:14:32

ozivim trochu tuto temu.
mam prichystanu chranicku co ide od domu k plotu, otazka je ake kable tam natahat.
5zilovy 2,5ku na pohon bran (len pre istotu)
a teraz
co na zvoncek, video vratnika, pip. ip kameru alebo inu kameru, elektr. vratnika popripade napiste k comu by bolo dobre aj do buducnosti dotiahnut stavu, chranicka je 75tka takze miesta je dost.
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Aky domovy zvoncek vybrat?

Poslaťod KoMiKo » Str 09. Máj 2012 10:55:59

pretorianm píše:ozivim trochu tuto temu.
mam prichystanu chranicku co ide od domu k plotu, otazka je ake kable tam natahat.
5zilovy 2,5ku na pohon bran (len pre istotu)
a teraz
co na zvoncek, video vratnika, pip. ip kameru alebo inu kameru, elektr. vratnika popripade napiste k comu by bolo dobre aj do buducnosti dotiahnut stavu, chranicka je 75tka takze miesta je dost.

Ja som k bránke natiahol 1 x J-Y(ST)Y 4x0,8 na napájanie a otváranie zámku a 1 x FTP na data. S tým by som mohol poriešiť všetko, koax dnes považujem už za zbytočný. Tiež ešte neviem, čo tam bude, keďže mám určitú predstavu čo od toho očakávam (zvonček vnútri, zvonček na záhrade, komunikácia cez pevný VoIP telefón, ktorý bude na stene vedľa ovládacej obrazovky domu, pričom tento telefón by mal mať možnosť pripojiť aj DECT prenosné telefóny.) ale zatiaľ som neobjavil zariadenia, ktoré by moje predstavy splnili :) Zatiaľ najbližšie bol telefón Siemens DX800A, dokáže všetko čo potrebujem, vrátane pripojenia bránkového komunikátora, má však jenu chybu - nedá sa namontovať na stenu.

Doplnené: ak sa dá, snaž sa vyhnúť súbehu silových NN káblov 230 VAC a dátových, napr v jednej chráničke. Radšej chráničky 2 a ďalej od seba.
Obrázok užívateľa
KoMiKo
 
Príspevky: 394
Registrovaný: Pia 10. Apr 2009 0:22:28
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 35 krat




Predchádzajúci

Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron