ako monitorovat spotrebu el. a vonkajsej teploty?

ako monitorovat spotrebu el. a vonkajsej teploty?

Poslaťod MarianS » Uto 06. Dec 2011 19:24:20

kolegovia, viete mi niekto poradit ako najefektivnejsie sledovat spotrebu elektrickej energie do podlahoveho vykurovania vzhladom na vonkajsiu teplotu? existuje na to nejaky merac?

Vdaka.
MarianS
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto 06. Dec 2011 19:12:54
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: ako monitorovat spotrebu el. a vonkajsej teploty?

Poslaťod tienik » Uto 06. Dec 2011 22:59:24

orginal jednoucelovy stroj nepoznam.
Ale viem si predstavit pouzitie impulzneho elektromera a vhodne konfigurovaneho Logo rele od Siemensu. (popripade ine, ale toto je mne srdcu blizke riesenie jednoduchej automatizacie)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: ako monitorovat spotrebu el. a vonkajsej teploty?

Poslaťod MiroM » Str 07. Dec 2011 10:42:24

Otazka je, ci to chces aj nejako spracovavat, alebo ti staci udaj, ktory vidis? Meteostanic je na trhu namraky.Ak to chces aj spracovavat, vhodne su tiez snimace DS18B20, o ktorych sa diskutuje v inej teme.
Co sa tyka spotreby elektriny. Chces akoze merat spotrebu nejakeho vybraneho zariadenia(kotol, bojler)? Na nete pohladaj elektromery na DIN listu. Vsetky maju impulzny vystup, ktory sa da dalej spracovat.

to tienik: Logo(Siemens vseobecne) je na moj vkus trocha draha hracka. Schneider ma lacnejsiu alternativu Zelio.
Su vsak aj ine alternativy. Pouzit jednoucelovy snimac impulzov a tento dalej spracovavat softwarovo.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: ako monitorovat spotrebu el. a vonkajsej teploty?

Poslaťod tienik » Str 07. Dec 2011 21:02:00

MiroM píše:Otazka je, ci to chces aj nejako spracovavat, alebo ti staci udaj, ktory vidis? Meteostanic je na trhu namraky.Ak to chces aj spracovavat, vhodne su tiez snimace DS18B20, o ktorych sa diskutuje v inej teme.
Co sa tyka spotreby elektriny. Chces akoze merat spotrebu nejakeho vybraneho zariadenia(kotol, bojler)? Na nete pohladaj elektromery na DIN listu. Vsetky maju impulzny vystup, ktory sa da dalej spracovat.

to tienik: Logo(Siemens vseobecne) je na moj vkus trocha draha hracka. Schneider ma lacnejsiu alternativu Zelio.
Su vsak aj ine alternativy. Pouzit jednoucelovy snimac impulzov a tento dalej spracovavat softwarovo.



Ohladom Loga, nenamietam. Ale ja z Logom robim profesionalne, takze "logicky" ma napadne ako prve :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron