Krbové kachle - jedno alebo dvojplášťové?

Krbové kachle - jedno alebo dvojplášťové?

Poslaťod Bororo » Str 14. Jan 2009 23:20:55

Priatelia, máte niekto skúsenosti s reálnou prevádzkou krbových kachlí? Do krbu sa mi velmi nechce kôli prácnosti a zložitosti, tak som si chcel kúpiť krbové kachle, v ktorých by som občas zakúril v obývačke. Z obývačky mám dvere do kuchyne a do spálne a myslel som, že by som občas cez otvorené dvere trochu vykúril aj tieto miestnosti. Bolo mi však povedané, že jednopláštové kachle (sálavé) niečo také nedokážu a mám sa vraj radšej poobzerať po dvojplášťových. Tie sa mi však veľmi dizajnovo nepozdávajú. Má niekto nejaké reálne skúsenosti?
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Re: Krbové kachle - jedno alebo dvojplášťové?

Poslaťod joko » Štv 15. Jan 2009 12:27:14

Mám murovanú záhradnú chatu na Záhorí. 27m2 zastavaná plocha, 27m podkrovie 15m pivnica. Krov zaizolovaný 12 cm vata, tatran. obklad, žiadne folie ani parozábrany. Postavené 96. Múry 30 porobeton bez zateplenia V zime vnútri 0 - -2.
Mám dvojplášťovú krbovú pec, na štítku 4,4kW výkon, komín tehla cca 5,4m aktívna. Ak tam pri tej 0 st. zakúrim, tak po 2 -3 hod. mám v tej časti kde je pec niekedy aj 34st. a postupne sa prehrieva celá stavba. Ak po 5 -6 hod. večer nechám vyhasnúť ráno sú tam zvyšky pahreby a vo vnútri mám ešte 15 st. Ak zakúrim znova, po 1 hod. už otváram dvere a vetrám. Mám kvalitné palivo, suchý dvojročný buk polená cca 15*15*40, prikladám každé 1-2 hod. podľa množstva, a neviem si to vynachváliť. Štyria susedia majú stavané krby, no nechápu ako rýchlo to reaguje.
Nakoľko mi to dohodil dobrý priateľ značku neviem, štítok mám na zadnej strane pri múre, neviem to zistiť. Pripomína pec z KZP, Vložka plus plechový obal, zhora perforovaná platňa na bokoch a cez ohnisko štyri rúry šikmo hore, akoby výmenník na vzduch. Tvar polovica osemuholníka, dvojdielne dvere sklo cca 80x30 zo štyroch kusov. Iné modeli v praxi nepoznám, ale na moju stavbu je tak výkonné, že za deň v zime môžem nechať dva razy vyhasnúť a aj tak je vnútri teplo. Posledné skúsenosti už v novom roku na celý weekend pri -2 - -6 ;) .
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Krbové kachle - jedno alebo dvojplášťové?

Poslaťod Bororo » Štv 15. Jan 2009 23:52:30

vdaka za dobre informacie, nemas prosim foto tej tvojej piecky?
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Krbové kachle - jedno alebo dvojplášťové?

Poslaťod joko » Pia 16. Jan 2009 0:03:48

Bororo píše:vdaka za dobre informacie, nemas prosim foto tej tvojej piecky?

Vzhladom to vyzerá takmer ako krbová pec Fjord 8U, od KZP s.r.o. Rozdiel je len v tom, že ja mám delené dvere v strede, a akoby pozlátené klučky na dverách. Ak dáš Krby KZP s.r.o a tam pece, tak hneď prvé hore. No neviem porovnať šamotové obloženie a tie výmenníky. Dymovod u mna aj z hora, ale já mám napojené zozadu. ;) http://www.krbkzp.sk/?page_id=8&product_id=264 ,možno sa mi to podarilo sem dostať.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Komín, krb

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron