Davat ochranne pasky okolo okien?

Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod julo » Sob 22. Nov 2008 9:49:12

emkac, tak som tu a pytam sa ako to je s tymi izolacnymi pasikmi a cenovou vyhodnostou (pomer investicia a usetrene peniaze na energii neskor....) dakujem vopred za radu. iba pre info mam vybrate okna salamander 3sklo U=0.7
Naposledy upravil emkac dňa Ned 26. Júl 2009 0:04:01, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
julo
 




Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod emkac » Sob 22. Nov 2008 10:59:19

a) pasky primarne nesetria energiu

funkcia pasok je, aby vlhkost neprenikala do peny a nenicila ju

Okolo okien je vsetko vypenene penou. Co je dobre, lebo pena je tepelna izolacia. Ale casom vplyvom vlhkosti sa penaz znici. Akokeby rozozerie. A tym padom okolo okien zacnu byt trhlinky v pene a cez ne zacne prefukovat.
Pasky sa davaju zvnutra a zvonku. Aj su dvojake. Zvnutra idu paronepriepustne, aby sa z vnutroneho prostredia do peny nedostaval vlhkost.
Zvonka idu typu Goratex. :-) Zvnutra ide vlhkost von, ale zvonka dovnutra nie.

Okrem toho vonkajsia paska chrani penu pred slnkom, kym to neomietnes ergo nezateplis.

Prehnane sa da povedat, ze pasky sa daju nahradit EPS. Ale EPS nema taku dobru montaz, aby to 100% prekryli tu penu. Zvonku by to este slo, keby si mal ramy okien zarovno stien. Ale zvnutra nie.

Moj nazor. Pasky dat. (btw, aj norma hovori, ze sa pasky MUSIA montovat stale) Ich cena nie je zavratna. ALE
Treba si ich davat sam. Mne ich davali monteri, musel som po nich hodne chodit a opravovat.
V najhorsom dat pasky iba zvnutra, zvonka to HNED po osadeni prekryt EPS, aspon docasne, kvoli UV lucom. Uz finalne zateplenie EPS tu penu bude chranit relativne slusne.
Ale znova, montuj si to sam. Pozri si navod na webe, nie je to nic tazke. (edit 22.11.2008 13:16 emkac. Povodne bolo lahke. Ale ono to nie je tazke, je to relativne lahke.) Alebo si to nechaj vysvetit technikom pri kupe pasok.
Skus http://www.i3.sk/i3%20system/produkty%2 ... ystemu.htm a tam si pozrie tie technicke listy, tam je popis aj navod na montaz.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod julo » Sob 22. Nov 2008 14:10:07

diky, ja budem mat na tomto fore urcite vela otazok a casom aj vlastne skusenosti lebo idem stavat dom....takze budem urcite prispievatel
julo
 
Príspevky: 42
Registrovaný: Sob 22. Nov 2008 14:08:26
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod Rudi_M » Ned 23. Nov 2008 18:13:56

súhlasím s emkac; tiež som si pásky montoval sám až po montáťi okien/dverí (isocell; spolu cca 100Sk/m pre obidve strany) a nepovažujem to za nejako prehnane náročné (cca 70 bm / 6 h; trošku náročnejšie, lebo okná/dvere mám osadené z vn.strany nosných múrov a vn.pásku bolo treba napojiť na parobrzdu) a mám istotu, že je to precízne urobené.
ceny pre montáž pások u niektorých dodávateľov okien cca 500-700 Sk/bm považujem za prehnané
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod MiroM » Ned 23. Nov 2008 23:34:43

Pri takto dobrych oknach by bola skoda ich tam nedat. Ale ako pisali nadomnou, je treba ich montovat svojpomocne. Primarne nie kvoli usetrenym peniazom, ale kvoli kvalite prevedenia. Monteri sa tie pasky stale nenaucili montovat. Mne museli menit dve okna a pozadoval som od nich aj montaz pasok, pretoze som ich tam uz mal. Nanestastie som nebol v tom case doma. Ked som prisiel domov skoro som padol na rit. Exterierova paska bola vo vnutri a interierova vonku. A kvalita otrasna, same fugy, diery, nekvalitne prilepene, no hroza.
Ja som pouzil pasky od Allmedie. Tie maju vyhodu, ze su obojstranne, teda v pohode sa daju lepit aj na namontovane okna. S illbruckom su pri dodatocnej montazi problemy.
Ked som u niekoho na navsteve, tak si podvedome vsimam detaily a v nejednom dome som si vsimol plesne v okoli ostenia okien.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod emkac » Ned 23. Nov 2008 23:41:43

MiroM píše:Ja som pouzil pasky od Allmedie. Tie maju vyhodu, ze su obojstranne, teda v pohode sa daju lepit aj na namontovane okna. S illbruckom su pri dodatocnej montazi problemy.


Toto je dolezite. Ja mam Illbruck, ale myslim ze pasky bolo treba robit hned s oknami. Dodatocne je to s nimi problem, cize pozri si take, ako odporuca MiroM.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod MiroM » Ned 23. Nov 2008 23:54:55

emkac píše:
MiroM píše:Ja som pouzil pasky od Allmedie. Tie maju vyhodu, ze su obojstranne, teda v pohode sa daju lepit aj na namontovane okna. S illbruckom su pri dodatocnej montazi problemy.


Toto je dolezite. Ja mam Illbruck, ale myslim ze pasky bolo treba robit hned s oknami. Dodatocne je to s nimi problem, cize pozri si take, ako odporuca MiroM.

Problem je to preto, lebo pasky Illbruck maju na jednej strane akrylovy pasik a butylovy tmel maju na opacnej strane. Ak ich nalepis dodatocne na ram , tak butylovy pasik bude na opacnej strane, teda od steny. Riesenim je pasik odstrihnut a prilepit to nejakym tmelom. Allmedia(ISO CX pasky) maju iba karylovy pasik a lepia sa na mur tmelom. Tmel je vzdy lepsi ako butylovy pasik, ktory ma problem s prilnavostou.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod Rudi_M » Str 26. Nov 2008 20:48:03

ja som bral pásky isocell a pri objednávaní sa mňa pýtali, na ktorej strane pásky ktorú lepiacu vrstvu chcem = takže bolo možné si vybrať vhodnú kombináciu a tak čo najjednoduchšie ich aj dodatočne namontovať
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod julo » Str 26. Nov 2008 22:55:35

Od firmy co mi ma dodat okna somsa dozvedel ze pasiky sa nedau montovat dodatocne....ale len priamo pocas montaze....pretoze okno je umistnene na tie pasiky....tak neviem ci sa jednao nejake ine pasiky o ktorych sa tu vy bavite alebo ma len oblboval....??? ako to je??
julo
 
Príspevky: 42
Registrovaný: Sob 22. Nov 2008 14:08:26
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod emkac » Str 26. Nov 2008 23:04:37

To zavisi od znacky pasok. Vyssie spomenute Illbruck sa musi montovat pocas montaze, vyssie spomenute Allmedia sa mozu aj dodatcne.
a) bud poznaju iba ten jeden typ a oblbuju ta z vlastnej nevdomosti
b) poznaju aj ine, ale oblbuju ta, lebo chcu na tebe zarobit

A kedze Ti este len maju montovat okna, tak nezabudni: okna nech umiestnia tak, aby licovali s vonkajsou hranou tehly. Aby boli zarovno.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod julo » Str 26. Nov 2008 23:08:24

OK, dik, neviem ci ste sa tu bavili o dovode preco by mali byt okna zarovno...nepostrehol som to tu. este mi pls toto vysvetli, dik
julo
 
Príspevky: 42
Registrovaný: Sob 22. Nov 2008 14:08:26
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod emkac » Str 26. Nov 2008 23:31:03

vid viewtopic.php?f=10&t=147
zalozil som na to novu temu
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod MiroM » Štv 27. Nov 2008 0:51:16

julo píše:Od firmy co mi ma dodat okna somsa dozvedel ze pasiky sa nedau montovat dodatocne....ale len priamo pocas montaze....pretoze okno je umistnene na tie pasiky....tak neviem ci sa jednao nejake ine pasiky o ktorych sa tu vy bavite alebo ma len oblboval....??? ako to je??


Len na upresnenie, nie su to pasiky ale pasky. Zvnutra sa dava paska s vysokym difuznym odporom a zvonka sa dava vysokopriepustna paska. A never vsetko majstrom, poznaju len tie svoje pasky (kolkokrat ani tie nie) ;)
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod Rudi_M » Sob 29. Nov 2008 15:48:54

julo píše:Od firmy co mi ma dodat okna somsa dozvedel ze pasiky sa nedau montovat dodatocne....ale len priamo pocas montaze....pretoze okno je umistnene na tie pasiky....tak neviem ci sa jednao nejake ine pasiky o ktorych sa tu vy bavite alebo ma len oblboval....??? ako to je??


ako som už uviedol, pásky som objednával od http://www.isocell.sk:
Matej Herzan - Obchodný manager
Tel: (00421) 903 554 226
e-mail: matej.herzan@isocell.at
pri objednávke si treba špecifikovať polohu oboch lepivých vrstiev na páske, aby bolo možná aj dodatočná montáž - naozaj som si to robil sám až po namontovaní okien/dverí a napriek tomu, že som to predtým nikdy nerobil, trúfam si tvrdiť, že to je jednoduché (po prečítaní návodu) a časovo prijateľné (cca 78bm/6h) ale teraz pri teplotách okolo nuly nerealizovateľné
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: montaz okien pomocou pasikov

Poslaťod MiroM » Ned 30. Nov 2008 1:14:20

Rudi_M píše:
julo píše:Od firmy co mi ma dodat okna somsa dozvedel ze pasiky sa nedau montovat dodatocne....ale len priamo pocas montaze....pretoze okno je umistnene na tie pasiky....tak neviem ci sa jednao nejake ine pasiky o ktorych sa tu vy bavite alebo ma len oblboval....??? ako to je??


ako som už uviedol, pásky som objednával od http://www.isocell.sk:
Matej Herzan - Obchodný manager
Tel: (00421) 903 554 226
e-mail: matej.herzan@isocell.at
pri objednávke si treba špecifikovať polohu oboch lepivých vrstiev na páske, aby bolo možná aj dodatočná montáž - naozaj som si to robil sám až po namontovaní okien/dverí a napriek tomu, že som to predtým nikdy nerobil, trúfam si tvrdiť, že to je jednoduché (po prečítaní návodu) a časovo prijateľné (cca 78bm/6h) ale teraz pri teplotách okolo nuly nerealizovateľné


Minuly rok som to montoval (exterierove pasky) aj pri teplote okolo 0. Nebol ziadny problem, akrylovy pasik bezproblemov chytal na ram okna a aj tmel v pohode drzal. Ked mi museli o par mesiacov menit jedno okno, monteri tie pasky ledva strhli zo steny, museli to skrabat spolu s ytongom :P
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat




Ďalší

Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron