Ochrana hrubej stavby

Re: Ochrana hrubej stavby

Poslaťod tienik » Uto 01. Mar 2011 9:25:22

5 rokov zaruku mat budes, ak Ti zarucaky potvrdi autorizovany technik Jablotronu, skor nie :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat




Re: Ochrana hrubej stavby

Poslaťod sopecmario » Str 02. Mar 2011 7:32:31

Uz som sa s nim dohodol, ked mi skontroluje zapojenie, tak potvrdi zarucaky. :ano:
sopecmario
 
Príspevky: 237
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 8:28:02
Bydlisko: PU
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ochrana hrubej stavby

Poslaťod emkac » Štv 03. Mar 2011 12:40:15

drviva vacsina poistovni nevyzaduje alarm
ani neponakuju zvyhodnenu sadzbu
cize to, ci si to montujes sam alebo to moju technik s peciatkou je zatial jedno

inac suhlasim s nazorom, ze dobry alarm neexistuje
to co mame, je idealne pre beznych zlodejov, ktori skusaju a indu na neisto
ak niekto ide na isto, tak sa dnu dostane
tu je len jedno riesenie, nemat doma nic cenne

nech rozmyslam ako rozmyslam, nic cenne by mi doma nemohli vziat
este ani ten blby TV nemam full hd a 3D a pod. kraviny :))
a najdrahsiu vec, ktoru tam asi mam, je kotol
a to profi zlodej ukradnut nedojde :mrgreen:
cize dnu mi vlezie len neznaly zlodej, a tych odradi aj bezny alarm
najma ak ho ja mam a susedia nie
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ochrana hrubej stavby

Poslaťod Bororo » Štv 03. Mar 2011 14:03:13

emkac píše:...cize dnu mi vlezie len neznaly zlodej, a tych odradi aj bezny alarm
najma ak ho ja mam a susedia nie


len aby. zlodej si povie, chlapik ma alarm na novom dome, keby nemal doma nieco cenne, tak si ho nenamontuje a tak pojde opacit teba a nie suseda.
ono je to v podstate tak, ze v kulturnom narode neexistuje aby niekto niekomu nieco ukradol.
a pokial budu u nas existovat kurvy, ktore kupuju kradnute veci, tak sa bde kradnut (dopyt vs. ponuka).

S týmto príspevkom autora Bororo súhlasil
bobco
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Ochrana hrubej stavby

Poslaťod mizulin » Ned 24. Apr 2011 12:50:59

deko píše:zlodeji psa uspia alebo rovno zabiju. pevnu linku odstrihnu. mobil odrusia. sirenu vypenia., dvere vytrhnu Cayennom (ako bankomaty). okna narezu diamantom. skratka, kto velmi chce, dom vykradne.

takze jedno (kua drahe) riesenie je centralny pult, ktoremu alarm kazdych x sekund hlasi ze vsetko je ok a ak sa par krat neprihlasi, vyraza tam zasahovka. kazdy zasah ale stoji nekrestanske prachy a este nekrestanskejsie prachy stoja mesacne pausaly :nie:

edit: a ani to nie je zarucene - partia dobre zorganizovanych zlodejov ktori vedia kam maju ist a co maju ukradnut dokaze zobrat najcennejsie veci este pred tym, ako sa dispecer zasahovky zobudi a posle tam chlapov :ano:

druhe riesenie je nemat v dome nic, co by zlodejom stalo za tu namahu, aby to robili :ano:


Je mi luto PCO nefunguje ,ze kazdych par sekund vyzaduje udaje o stave ezs .Ale neni to pravidlo,zalezi na pripojeni na PCO. Nastavuje sa priemerne jedno ozvanie ustredne na PCO za den . Ked chcete mat hi tech zabezpeceny objekt su zadymovace za par sekund zabezpecia aby v dome nebolo vidiet nic , alebo seda zona zabezpecenia objektu. Streknut tam kvapku slzneho plynu na priedusky .
Pokial druhu moznost bude zlodej ocakavat , tak uz by som chybu hladal u majitela domu a jeho velkych ustach .

........................
Jookie píše:Majo 2 píše:
to fakt profi alarmy rušičky neriešia ?


Asi nie... Tak kde je treba profi alarm, tam uz sedi aj nejaky ujo z SBS, maju to prepojene s policiou, atd. No a na ochranu (lacnejsich) rodinnych domov to musi stacit. Teda na vacsinu zlodejov, ktori chodia do tychto rodinnych domov to staci.


Neni to celkom tak . Lepsi gsm modul dokaze zistit rusenie a tym padom spravit aj rychlu akciu.Ked chce clovek zalohovat komunikacnu cestu na pco tak nebyva problem pripojit na jednu ustrednu viac liniek .
Ale treba si uvedomit jednu zakladnu vec EZS nema hlavny ucel fyzicky chranit majetok , ale oznamit o naruseni ,ktore zistia pohybove, vibracne alebo cidla rozbitia skla. Cize mozte mat ustrednu s grade 3 , ale pokial mate papierove dvere ,foliove okna tak sa vam do domu vlame aj moja plastova flaska od mineralky .
mizulin
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Str 13. Apr 2011 19:03:44
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ochrana hrubej stavby

Poslaťod sopecmario » Pon 25. Apr 2011 19:23:55

Len take kratke info. Uz 2 tyzdne bezi zabezpec. zariadenie a zatial ani jeden falosny poplach. Montaz aj programovanie v pohode a nie som elektrikar (len radioamater :D , tak aspon cosi o tom viem). Isiel som podla navodu.
Su tam dva ovladatelne vystupy, ktore mozu spinat napr. rele a tak cez GSM modul ovladat nejake zariadenie.
Spotreba je asi taka, ze elektromer sa ani nepohne.
sopecmario
 
Príspevky: 237
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 8:28:02
Bydlisko: PU
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ochrana hrubej stavby

Poslaťod tienik » Uto 26. Apr 2011 19:51:38

sopecmario píše:Len take kratke info. Uz 2 tyzdne bezi zabezpec. zariadenie a zatial ani jeden falosny poplach. Montaz aj programovanie v pohode a nie som elektrikar (len radioamater :D , tak aspon cosi o tom viem). Isiel som podla navodu.
Su tam dva ovladatelne vystupy, ktore mozu spinat napr. rele a tak cez GSM modul ovladat nejake zariadenie.
Spotreba je asi taka, ze elektromer sa ani nepohne.


len sa drz a nerob nam hambu, aj radioamaterov povazujeme za svojich :-) (teda aspon ja s kolegami) kedze je to zaluba, isto su na tom s vedomostami lepsie ako "klobasovi elektrikari" A alarm, to je predsa len 12 V DC, nie? :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Ochrana hrubej stavby

Poslaťod sopecmario » Str 27. Apr 2011 10:09:09

To zabezpecovacie som daval, lebo sa na stavbe nedalo nic ine robit a doma sediet ma nebaviiiiiiiiii :dash . Teraz vyberam kurenie a pod. srandy, tak su to zas cele dni pred PC.
sopecmario
 
Príspevky: 237
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 8:28:02
Bydlisko: PU
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Predchádzajúci

Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron