Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod MiroM » Pia 21. Nov 2008 14:30:19

Mam hromadu fotiek z montaze sadrokartonu. Postupne od zakladu od montaze krokvovych zavesov, cez osadzanie UD profilov, CD profilov, montaze parozabrany az po oplastenie SDK doskami. Nebudu to len fotky, ku kazdej fotke napisem komentar, urcite vychytavky a problemy. Ak to niekomu pomoze, budem rad.
Kedze mam hrubku izolacie v sikmine 34cm a na vodorovnej casti stropu 39cm, tak som zvolil montaz na krokvove zavesy dlzky 27cm. Bola s tym super robota, dali sa krasne zrovnat do roviny. Najskor som si cely rez podkrovim nakreslil v CADe a tam som si zvolil, kde bude osadeny horny zaves, aby sa nestalo, ze si to bude kolidovat s vodorovnou castou. Takisto som si rozvrhol vzdialenosti CD profilov tak, aby spoje dosiek vysli na CD profily, teda som si spravil kladacsky plan dosiek. Kedze dlzka sikmej casti bola 2,45cm, tak som kupil 2,5m platne a na sikminach teda nemam ziadne priecne spoje. Bola s tym ale horsia robota, dosky boli pomerne tazke.
Pracovne naradie, ceruzka , meter, AKU skrutkovac, 2m vodovaha, silikon, stavebny spagat,mala vodovaha,noznice na plech.
Prílohy
Naposledy upravil MiroM dňa Pia 28. Nov 2008 8:59:19, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat




Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod MiroM » Pia 21. Nov 2008 14:34:58

No vidim, ze mi obrazky pekne poprehadzovalo, takze nejdu za sebou.
Ked bude cas vlozim dalsi blok fotiek. Vybral som cca 40 fotiek, takze to vychadza na dakych 14casti serialu :)
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod Ninive » Pia 21. Nov 2008 14:40:44

MiroM píše:No vidim, ze mi obrazky pekne poprehadzovalo, takze nejdu za sebou.
Ked bude cas vlozim dalsi blok fotiek. Vybral som cca 40 fotiek, takze to vychadza na dakych 14casti serialu :)


To je perfektné :!:
Určite budem sledovať. V dome budeme mať véééľa sadrokartónu, tak postup s možnosťou rady by nebolo na zahodenie.
Ninive
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 17:55:10
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod opek » Pia 21. Nov 2008 14:45:16

Perfis! Tesime sa!Ja som taky lenivec, ze by sa mi isto nechcelo kreslit planik rozlozenia SDK :roll:

P.S. U nas, na Slovensku, sa "sroby" volaju skrutky ;)
Obrázok užívateľa
opek
 
Príspevky: 356
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:08:15
Dal súhlas: 18 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod Mia » Pia 21. Nov 2008 14:50:21

Sakra MiroM, šup šup, rýchlo, práve nahadzujem priame závesy, tak aby som vedela čo ma čaká ďalej ;)
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...
Mia
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:52:36
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod MiroM » Pia 21. Nov 2008 15:00:18

Mia píše:Sakra MiroM, šup šup, rýchlo, práve nahadzujem priame závesy, tak aby som vedela čo ma čaká ďalej ;)


Nuz skoda, ja som pouzil krokvove zavesy a s tymi sa robi inac ako s priamymi zavesmi. Pracovne kroky su uplne odlisne. Napr. parozabrana sa v tvojom pripade vacsinou osadza pod zavesy, kdezto v mojom pripade to musi ist az na CD profily.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Fotoserial - ako som robil sadrokarton - cast 2

Poslaťod MiroM » Pia 21. Nov 2008 15:16:43

Vidim, ze v prvej casti som zabudol napisat kopu informacii. Neda sa to popisat vsetko zopar vetami.
Este si je treba premysliet, ako hlboko osadit krokvove zavesy, teda podla hrubky izolacie, ktora ide pod krokvy. Medzi krokvy mi islo 20cm a pod krokvy 14cm. Treba priratat sirku CD profilu 2,7cm. Teda ja som osadzal priame zavesy 16,7cm pod krokvy. Ked je cely raster osadeny, treba este skontrolovat rovinnost vo vsetkych smeroch, aj diagonalne, pripadne ak je to nutne, daju sa zavesy krasne skorigovat, bud miernym poklepanim, alebo povolenim skrutiek, pridanim dalsej, ktora zaves vysunie o nejaky ten milimetrik nadol.
Ked som mal raster urobeny, mohol som zacat osadzat prvu vrstvu vaty. Pouzil som Nobasil MPN. Bloky maju sirku 60cm. Daval som ich pozdlezne, to znamena, ze k prvemu bloku som prirezal odrezok z dalsieho a to tak aby bola sirka oboch blokov o 2cm vacsia ako je sirka medzery medzi krokvami. K tomu odrezku , co zostal som prirezal dalsi blok a takto som pokracoval. Odpad = 0,0. Ziadne drotikovanie som nepouzil, nebolo top nutne, drzalo to ako zidovska viera.
Prílohy
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod Mia » Pia 21. Nov 2008 21:12:02

Všeobecný postup je mi jasný, budem čakať na nejaké Tvoje "vychytávky". Knihy aj technické listy mám preštudované.
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...
Mia
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:52:36
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod MiroM » Sob 22. Nov 2008 0:50:36

Este som zabudol spomenut, ze ak chce niekto osadzat CD profily na namontovane krokvove zavesy, toto je mozne iba na oblych zavesoch. Na tie sa da krasne nacvaknut CD, najskor jedna hrana a potom druha. Chce to trosku silu. S hranatymi zavesmi by toto nebolo mozne. Museli by sa najskor do CD nasadit zavesy a potom to priskrutkovavat naraz.
Teraz k UD profilom. UD profily sa pripevnuju k stene natlkacimi hmozdinkami. Ja som UD najskor neosadil na stenu, ale isiel som na to postupne.....
Prílohy
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod peter » Sob 22. Nov 2008 11:43:38

Miro M vďaka za perfektný príspevok, hodne mi pomôže idem dávať sádrokartón tiež do podkrovia. Ja som chcel dávať CD na priame závesy ale vidím že sa to dá aj ináč. Mám prozbu - pošli foto ako si robil CD okolo strešného okna. Podľa fotiek mám dojem, že máš okno na krokvách. Ja mám krokvy vzialené od seba 92cm (vnútorný rozmer) a medzi tým mám okno š 78cm. Neviem ako upevniť SDK na bočné strany okna. Pod strešným oknom máš radiator, ako si riešil spodnú a vrchnú stranu okna . Ja mám pod oknom radiator, je to v kupelni. Dúfam že s tým oknom nebudem mať prblém, že sa bude orosovať a černieť rám.
peter
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob 22. Nov 2008 0:45:39
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod MiroM » Sob 22. Nov 2008 19:08:57

Ak vydrzis zopar casti, tak samozrejme detaily okolo stresneho okna tam dam. Asi az v pondelok, teraz je casu pomenej.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod krtho » Sob 22. Nov 2008 21:03:42

Super.Presne toto som hladal!Dakujem
krtho
 
Príspevky: 50
Registrovaný: Sob 22. Nov 2008 20:13:06
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod krtho » Sob 22. Nov 2008 21:05:21

kde si vlastne kupoval tie 27cm krokvove zavesi!ja som dostal nejake od rigipsu,ale tie su dost zlozite! :(
krtho
 
Príspevky: 50
Registrovaný: Sob 22. Nov 2008 20:13:06
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod MiroM » Ned 23. Nov 2008 1:42:43

Dost tazko som ich zohnal, nikde ich skladom nemali. Su to oble krokvove zavesy Knauf a kupil som ich vo firme Gipsol Komarno. Tie Rigips zavesy budu pravdepodobne hranate, na tie sa nedaju dodatocne nacvakavat CD-cka.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Fotoserial - ako som robil sadrokarton

Poslaťod Peter H. » Pon 24. Nov 2008 13:54:28

MiroM, trochu predbehnem fotoserial, ale prave musim objednavat, daval si ten Nobasil MPN aj medzi kliestiny? Pod to isiel ako druha vrstva opat Nobasil, alebo nieco ine?
Peter H.
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 0:58:16
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 3 krat




Ďalší

Späť na Osvedčené postupy, pracovné náradie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron