Vrtuľa na streche

Vrtuľa na streche

Poslaťod kirschner19 » Uto 26. Okt 2010 18:35:51

Kupili sme si katalogovy projekt. http://www.eurolineslovakia.sk/sk/proje ... v-079.html .Strechaári nam urobili strechu a na prednom vykiery je vrtula a tym padom nevysli aj dalsie veci ako by bolo dobre.
Projektant sa priznal ze im volali ludia ktory maju ten isty projekt /http://www.eurolineslovakia.sk/sk/projekty/rodinne-domy/detail-domu/RD-Bungalov-079.html ze fakt vychádza vrtula ale ze si to vzdy strechári urobili aby tam vrtula nebola.Obvolal som asi vsetky firmy v okrese ktore mi vraveli ze vrtula na streche byt nemoze.Mne ale strechari vraveli ze robili podla projektu ze oni za to nemozu. inač ked mali nahodené krokvy tak som im vravel ze sa mi to brutál nepáči a ze to na tych istych domoch na webe eurolineslovakia je to inak. Tak mi vraveli ze to prerobia ale na druhy den vraveli ze to bude dobre ze oni to prisposobia.Ze sa proste nemám bát,ze to urobia tak ,aby bolo dobre.no vysla z toho takato parada.
Teraz im nechcem uznat takyto koniec a oni stale argumentuju ze robili podla projektu. aj napriek tomu ze ja som ich upozornil ,ze to tak nechcem.Co by mali upozornit oni mna ze je v projekte chyba a hladat riesenie kedze brali 85 eur na den čisteho každý.
posielam aj fotky na posudenie kvality práce.
Neviem sa dopracovat k tomu kto ma pravdu
S pozdravom Erik
Prílohy
strecha2.jpg
strecha2.jpg (160.23 KiB) Zobrazené 2324 krát
krov2.jpg
krov2.jpg (194.28 KiB) Zobrazené 2324 krát
Naposledy upravil emkac dňa Str 27. Okt 2010 1:10:18, celkovo upravené 1
Dôvod: Odstraneny duplicitny obrazok
kirschner19
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 26. Okt 2010 18:15:08
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Vrtuľa na streche

Poslaťod pzad » Uto 26. Okt 2010 22:15:00

Projektant si zjavne zmylil povolanie.

http://www.eurolineslovakia.sk/sk/projekty/rodinne-domy/fotogaleria-realizovanych-stavieb/RD-Bungalov-079.html

Co som pozeral, tak su tam aj fotky s moznym riesenim, ale mne osobne sa nepozdava ani jedno.
pzad
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 9:26:58
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Vrtuľa na streche

Poslaťod ľubo » Str 10. Nov 2010 0:25:53

Jednoznačne za to je zodpovedny projektant, a mal by to dať prerobyť na vlastne naklady. Dodavateľ prác zodpoveda za dodržanie projektu.Projektant spravil chybu v geometrii.Pomurnica vykiera musi byť rovnobežna s hrebeňom vykiera .
ľubo
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pon 06. Sep 2010 20:06:27
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Vrtuľa na streche

Poslaťod PrasinaPE » Str 10. Nov 2010 10:07:08

Nie je to take jednoduche zvalit na projektanta ako si myslite.
Kde bol investor ked to stavali robosi? Realizacna firma musi skontrolovat to co ide robit. Kde bol stavebny dozor? Chyba je potom aj na nich.
Projektant sa moze odvolat na hocico. Z tych obrazkov sa to neda vylustit.
PrasinaPE
 
Príspevky: 310
Registrovaný: Pia 04. Jún 2010 21:21:21
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Vrtuľa na streche

Poslaťod esde » Str 10. Nov 2010 12:08:48

Bohuzial je to standard, kedy projektant pravdepodobne zanedbal zaklady deskriptivnej geometrie. Projekt totiz doslova tu vrtulu vyzaduje, je totiz takto navrhnuty :-)

Robosi ani dozor uz s tym nic neurobia, je nutne prekopat:
- veniec
- riesenie krovu

A to robosi ani dozor tzv. "nesmu" bolo by to porusenie autorskych prav. A naprava vyzaduje prekopat dost podstatne veci T.j. uuuuplne inac.

Chyba vznikla pri vybere projektu. Podobnych "sekov" totiz obsahuje drviva vacsina katalogovych "projektov".
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Vrtuľa na streche

Poslaťod MiroM » Str 10. Nov 2010 12:38:53

Mozno by sa to dalo opravit a ani by to nebolo nejako nakladne. Bude nutne niektore krokvy nadstavit na vysku, ine zase mierne zapustit (vacsie sedlo pri pomurnici). Bude to vsak piplava robota, kazda krokva bude mat inu vysku nadstavenia. Ak krokva vychadza z jedneho bodu a nie je kolma na pomurnicu, meni sa aj uhol. Nechapem, ze toto si tesari neuvedomili. Mozno s tym projektant aj uvazoval (mozno ma kazda krokva mat inu hlbku sedla). Neda sa jednoznacne povedat, kto urobil chybu. Ak v projekte nie je uvedene osetrenie tohoto pripadu, tak je za to zodpovedny projektant.

Ci sa to bude dat opravit tymto sposobom by boli nutne detailnejsie fotky, pripadne detail vykresu z projektu.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Vrtuľa na streche

Poslaťod MartinH » Str 10. Nov 2010 12:40:59

esde píše: Projekt totiz doslova tu vrtulu vyzaduje, je totiz takto navrhnuty :-)

Nech sa nieco naucim - "vrtula" je plocha, ktora nie je v jednej rovine?
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Vrtuľa na streche

Poslaťod esde » Str 10. Nov 2010 12:59:28

Ja viem, ze teraz je kazda rada draha ale nadstavovanie krokiev nie je prave to prave orechove (prenos sil), chce to naozaj cloveka, co sa s tym vyhra a hlavne neodflakne to. Menit hlbku sedla je pri takomto vykruteni nerealne. To uz vidim ako schodnejsie umiestnit pomurnicu rovnobezne s vrcholom ale to naraza na riesenie venca. A veniec uz v tejto etape menit nie je celkom realne. T.j. zostava len akasi medzi-konstrukcia medzi pomurnicou(uplne inou) a vencom.

Ak by si to projektant uvedomoval, tak by navrhol iny veniec alebo iny prenos sil medzi krokvami a vencom.

Z tejto situacie nie je cesta von lahka ani lacna. A navyse vyzor domu sa radikalne zmeni (najma spredu ;-)) kvoli nerovnomernej vyskovej vzdialenosti medzi okrajom muru a krokvami. T.j. priznany krov uz neprichadza do uvahy a podbitie to nezachrani, kedze bude musie byt opticky dost mohutne.

MartinH: ano.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Vrtuľa na streche

Poslaťod PrasinaPE » Str 10. Nov 2010 13:10:48

Nasadil by som tam tahavy brectan. O 4-5 rokov sa bude tiahnut po streche a zakryje tu "vrtulu". To je najlacnejsie riesenie 8-)
Aj by to bolo pekne
PrasinaPE
 
Príspevky: 310
Registrovaný: Pia 04. Jún 2010 21:21:21
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Vrtuľa na streche

Poslaťod esde » Str 10. Nov 2010 13:18:49

Aj to je riesenie, ale najskor prefackat projektanta a odobrat peciatku.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Vrtuľa na streche

Poslaťod MartinH » Str 10. Nov 2010 13:32:09

Este pred chvilou som nevedel, co je to vrtula, a uz do toho kecam :roll:

Dole je uz veniec a pomurnica, nedal by sa problem riesit upravou v hornej casti? Vznikla by dalsia trojuholnikova plocha. Hned prvy obrazok vo fotogalerii vyzera, ze je tak upraveny.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron