Montaz okien az po vnutornych omietkach - co vy na to?

Montaz okien az po vnutornych omietkach - co vy na to?

Poslaťod jurajm » Str 18. Aug 2010 11:34:37

Stretol som sa s odporucanim, aby som okna namontoval az po vnutornych omietkach a poteroch podlahy a pripadne az po zatepleni. Vraj to ma len same vyhody vzhladom na to, ze budem mat asi eurookna - robotnici neposkodia okna pri ostatnych pracach a drevene okna budu usetrene vlhkosti zo schnutia omietok, poterov...stavba bude navyse rychlejsie schnut ked bude otvorena atd. Stavebne otvory vraj nie je problem pripravit pre okna tak, ze sa tam potom len vlozia dodatocne... Problem nie je vraj potom ani s montazou okien na pasky (vnutorne aj vonkajsie)... Jediny problem je, ze stavba je otvorena pocas robenia instalacii, rozvodov atd...a teda riziko ze nieco zmizne. Mate s takymto nestandardnym postupom montaze okien niekto skusenost? Vdaka
jurajm
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Štv 06. Aug 2009 14:43:02
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: Montaz okien az po vnutornych omietkach - co vy na to?

Poslaťod MiroM » Str 18. Aug 2010 12:07:22

Prve dni po urobeni poterov budes musiet otvory provizorne utesnit. Poter neznasa prievan. Spalety budes musiet omietat dodatocne.
Ale osadzat okna az po zatepleni to uz je naozaj nestandard a neviem si to vobec predstavit. Najma v dnesnej dobe, ked su okna osadzane do izolacie, resp. zarovno steny a izolacia sa "pretiahne" cez ram okna.
Okna sa daju ochranit pri omietani foliou nalepenou na APU listach a foliu tam mozes nechat ako dlho chces. Ja by som nevymyslal a osadil okna standardne tak ako sa maju osadzat.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Montaz okien az po vnutornych omietkach - co vy na to?

Poslaťod Ivan » Str 18. Aug 2010 15:11:15

Ja som osádzal okná po vnútorných omietkach z jedného dôvodu nemal som práve financie na kúpu okien. Teraz sú aj okná a dodatočne sa dorobili špalety. 8-)
Ivan
 
Príspevky: 84
Registrovaný: Štv 11. Dec 2008 21:34:36
Bydlisko: HC
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Montaz okien az po vnutornych omietkach - co vy na to?

Poslaťod jurajm » Str 18. Aug 2010 16:52:37

Bol s tym nejaky problem alebo islo vsetko hladko? Odporucas? :-)
jurajm
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Štv 06. Aug 2009 14:43:02
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Montaz okien az po vnutornych omietkach - co vy na to?

Poslaťod opus » Štv 19. Aug 2010 7:20:40

aj ja som osadzal okna az po vnutornych omietkach, ziaden problem... aspon omietky mi pekne schli
opus
 
Príspevky: 259
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 14:56:49
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Montaz okien az po vnutornych omietkach - co vy na to?

Poslaťod k+k » Štv 19. Aug 2010 8:33:43

No ak ti nevadi, ze pocas robenia rozvodov vody, elektriky a plynu budes mas stavbu otvorenu pre navstevnikov vsetkeho druhu, zbytocna dodatocna robota so spaletami a zakryvanim okennych otvorov kvoli poteru, tak to tak sprav. Osobne som videl davat okna az po zatepleni (neboli ale zarovno s murom). Divil som sa tomu, ale na tej stavbe islo malo co "standardnym" postupom :)
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Montaz okien az po vnutornych omietkach - co vy na to?

Poslaťod Ivan » Štv 19. Aug 2010 22:40:40

Pred oknami som nerobil rozvody vody, ÚK ani poter, len hrubú elektroinštaláciu a omietky. Nebolo treba zakrývat okná pri omietaní a ani vetrať. ;) A hlavný dôvod prečo som to tak robil som spomenul vyššie.
Ivan
 
Príspevky: 84
Registrovaný: Štv 11. Dec 2008 21:34:36
Bydlisko: HC
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 5 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron