Overene tipy ako usetrit pri stavbe rodinneho domu.

Re: Overene tipy ako usetrit pri stavbe rodinneho domu.

Poslaťod Jookie » Uto 06. Júl 2010 9:12:26

MiroM píše:Takyto ludia nevedia kadial im idu elektricke kable v stene, nevedia, kadial vedie odpad, kde su rurky podlahovky....


Prihodim polienko do offtopic ohna :) Par ludi v mojom okoli si tiez nechalo postavit domy, trvalo im to kratsie ako mne, co si dokoncujem nejake drobnosti este sam, no a tiez hovoria ze stavaju/stavali dom a mna to trochu zlostilo, ale... Stavba domu je len cesta, a v tomto pripade je podstatny ciel: dom v ktorom sa da pohodlne byvat. Kazdy si podla svojich moznosti a schopnosti zvoli vhodny sposob stavby domu (dodavatelsky, svojpomocne, nieco medzi tym) a ako sa v podstate dopracuje k tomu domu, to uz nie je az take podstatne, tak isto nie je podstatne vediet kadial ide kabel ci trubka ked to nebudu sami opravovat alebo menit. Mozno sa niektori citite/citime ukrivdeni ked niekto z tychto ludi zahlasi 'postavil som dom', ale to bude skor vec gramatiky ako vychvalovanie sa ('nechal som si postavit dom' sa blbsie hovori a navyse to tak nikto nehovori :-D ). Takze si z toho nic netreba robit a hotovo - ked su vsetci spokojni s tym, co maju, tak nie je co riesit...

Mne sa skor protivi, ked pocujem spojenie 'sused sa buduje' resp. 'ty sa budujes' - stale mam z toho pocit ze sa sused alebo ja postupne sam sklada z tehal ako lego :-D

Edit: neoddelime tuto nasranu cast diskusie niekam do Offtopic casti diskusneho fora? ;)
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat




Re: Overene tipy ako usetrit pri stavbe rodinneho domu.

Poslaťod day » Uto 06. Júl 2010 11:26:59

ako usetrit, po vcerajsej navsteve u pribuznych, mala rada:
(inak isiel som ja pre radu, ale skoncilo to opacne)

obvodove mury: 44cm + 5cm zateplenie - rada od murarov
dole podlahovka, hore radiatory - rada na vystave, predaja kotlov, radiatorov
vsade strojove omietky
citat: "vzdy som zvolila co mi poradili, je to drahsie, aöe rozumia sa problemu lepsie"

rada pre mna: ytong nemusis zateplovat

moja rada:
dom stavaju majstri murari, ale co, ako a z coho stavaju rozhodujeme my
Obrázok užívateľa
day
 
Príspevky: 550
Registrovaný: Ned 30. Máj 2010 13:23:18
Dal súhlas: 46 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Overene tipy ako usetrit pri stavbe rodinneho domu.

Poslaťod ziletka » Uto 06. Júl 2010 12:47:01

kazdy dom je unikat a vzdy sa najdu rozne okolnosti ktore tvoj dom odlisia od ineho a teda sa neda povedat vseobecne ako usetrit. Niektore rady su v teme: co by som robil inak ale vacsina rad je v kazdej jednej teme tu na fore. Hlavne treba studovat a nekupovat zbytocnosti.
Uvediem jeden priklad. Potreboval som OSB dosky na podlahu na tramovy strop pod poter. Dostal som rady typu daj 22mm alebo radsej aj viac, daj v dvoch vrstvach zlepenych k sebe, daj perodrazku.... Nakoniec davam 18mm kolmu hranu po konzultacii so statikom vzhladom na to ze je to len ako podklad a roznasacia vrstva bude poter. Takze som zas cosi usetril. A ktovie. mozno by stacilo aj 15mm ale uz je neskoro.
Hlavne studovat a pytat sa a pytat sa.

K Offtopicu: Ja som zatial nerobil svojpomocne iba krov(celkom spokojnost), garaz(hruuza. 7,5cm odchylka na 3,5m - rodina ), plyn (2x prerabany kvoli revizii) , montaz okien (hruuuza), a este planujem zavolat firmy na potery a fukanu izolaciu.

svojpomoc rozumej ja, 2 bratia a sem tam kamarati
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Overene tipy ako usetrit pri stavbe rodinneho domu.

Poslaťod motylka » Uto 06. Júl 2010 22:57:58

Mininalne 1rok pred zakupenim projektu študovať a študovať.Robiť si poznamky ,sledovať ceny, vyvoj.Pozorovať novostavby počas stavania a porovnavať technologie.Ak ťa stavanie oslovi tak postaviš ak nie strata času a penazi. www.ostavbe.sk patri pomerne medzi kvalitne forum-kde sa da dozvedieť ,,takmer všetko,,

čim presnejsie sa zadari hruba stavba,tym je svojpomoc ,,hračka,, :mrgreen: Hlavne v interieri ,kde si treba pripraviť igelitky s kešom :mrgreen:
motylka
 
Príspevky: 277
Obrázky: 1
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:49:41
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Overene tipy ako usetrit pri stavbe rodinneho domu.

Poslaťod admin » Str 07. Júl 2010 0:01:50

motylka píše:....... http://www.ostavbe.sk patri pomerne medzi kvalitne forum-kde sa da dozvedieť ,takmer všetko,,

motylka, poprosim ta daj nejaku radu co treba este urobit/vylepsit aby to "pomerne" odtial vypadlo ;)
Obrázok užívateľa
admin
Administrátor
 
Príspevky: 290
Obrázky: 5
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008 18:30:21
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Overene tipy ako usetrit pri stavbe rodinneho domu.

Poslaťod motylka » Str 07. Júl 2010 7:22:33

motylka, poprosim ta daj nejaku radu co treba este urobit/vylepsit aby to "pomerne" odtial vypadlo ;)


Administ. snažim sa pochopiť ale nejde mi to :mrgreen: Vkaždom pripade forum asi 3x chvalim,aby sme to upresnili. ;)
motylka
 
Príspevky: 277
Obrázky: 1
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:49:41
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Overene tipy ako usetrit pri stavbe rodinneho domu.

Poslaťod day » Str 07. Júl 2010 22:18:29

v akom mesiaci su "vypredaje" stavebneho materialu?
Obrázok užívateľa
day
 
Príspevky: 550
Registrovaný: Ned 30. Máj 2010 13:23:18
Dal súhlas: 46 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Overene tipy ako usetrit pri stavbe rodinneho domu.

Poslaťod caki » Štv 08. Júl 2010 10:17:43

minule som pozeral inzeraty na webe a mnoho ludi predava "zvysky" izolacnych materialov za nizku cenu. Je dobre zobrat takyto material ak ide napriklad o dvoch-troch roznych vyrobcov? Napr. od niekoho kupim 30m2 sklenej vaty a od dalsieho 30m2 mineralnej vaty rovnakej hrubky a zvysok dokupim v stavebninach podla toho co vyjde vyhodnejsie. Ak by to bolo v blizkom okoli tak nie je problem. Setril niekto z vas takto alebo sa tomu adsej vyhnut?
caki
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Str 10. Feb 2010 12:47:38
Bydlisko: bude v okoli PO
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Overene tipy ako usetrit pri stavbe rodinneho domu.

Poslaťod day » Štv 08. Júl 2010 22:40:06

radsej by som hladal jedneho vyrobcu a najlepsie aj podobne datumy vyroby, mozna zmena technologie vyroby, cez net pozor na podvodnikov
Obrázok užívateľa
day
 
Príspevky: 550
Registrovaný: Ned 30. Máj 2010 13:23:18
Dal súhlas: 46 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Overene tipy ako usetrit pri stavbe rodinneho domu.

Poslaťod mlaco » Pia 09. Júl 2010 1:12:01

Ako usetrit: robit poriadne (resp. prisne dohliadat na realizaciu), aby nebolo treba veci opravovat - robit znovu.

(PS: U mna je zle spravena izolacia stien pivnice, dier aspon 10, tak dnes bager odkopaval dom... :grc)
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Overene tipy ako usetrit pri stavbe rodinneho domu.

Poslaťod MiroM » Pia 09. Júl 2010 7:35:13

mlaco píše:Ako usetrit: robit poriadne (resp. prisne dohliadat na realizaciu), aby nebolo treba veci opravovat - robit znovu.

(PS: U mna je zle spravena izolacia stien pivnice, dier aspon 10, tak dnes bager odkopaval dom... :grc)


Ako si zistil tych 10 dier? Nebodaj si tam mal prutikara? Ja takym odkundesom neverim.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Overene tipy ako usetrit pri stavbe rodinneho domu.

Poslaťod mlaco » Pon 09. Aug 2010 22:43:59

Diery sa prejavovali od interieru vlhnutim viacerych tehal (este nemam omietku), a od exterieru ich odhalil elektronicky tester (iskra), pripadne mechanicky srobovakom na spoji vrstiev PVC hydroizolacie.

Obrázok

Btw. uz som sa celkom naucil mechanicky hladat diery na spojoch PVC hydroizolacie, tak ak niekto v okoli BA si chce overit spoje, tak mozem pomoct :lol:

(To aby sa clovek vyznal vo vsetych oblastiach, ak chce mat dobre spravny dom, pri sucasnej urovni majstrov :| )
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat




Predchádzajúci

Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron