Aky domaci telefon a poplasne?

Re: Aky domaci telefon a poplasne?

Poslaťod Bororo » Str 07. Apr 2010 16:41:44

mozno by nebolo zle uvazovat aj o vhodne nadimenzovanej UPS, cez ktoru su zalohovane kamery a cidla.
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Re: Aky domaci telefon a poplasne?

Poslaťod Jookie » Str 07. Apr 2010 23:18:47

paolo píše:V mojom pripade je TM bez okien a dostat sa do nej nasilim znamena dostat sa tam cez hociktoru miestnost chranenu zabezpecovackou, takze ja sa neobavam. Ak sa dostane (oknom, dverami) cez cidla bez toho aby sa spustil alarm, tak je jedno kam sa az dostane, uz je to v haji. Este nenam nastudovane zabezpecovacky, ale asi je to tak ako pise Bobo.


Vsetko to dostavanie sa do TM cez oblast so snimacmi je sice pekna vec, ale predsa je tam vacsinouch nejakych 30 sekund na natukanie kodu pred tym, ako to zacne piskat a telefonovat, nie? No, takze vojdem do domu cez dvere a ak tusim, kde je jednotka poplasneho, tak tam vbehnem a rozbijem to hasakom skor ako to zacne telefonovat ;)
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Aky domaci telefon a poplasne?

Poslaťod emkac » Štv 08. Apr 2010 12:06:05

a) 30 sekund na vstup sa nastavuje zvycajne LEN pre vstupne cidlo, ktore snima dvere. Cize ak vojdes dnu a zacne plynut odpocitavanie, nesmies ist dalej. Akonahle ta zachyti ine cidlo, zacne to hukat.
b) Po vypadku elektriny posle ustredna sms, ze vypadla. Ak to do (myslim) hodiny nezapnu, posle sa dalsia sms. Cize prvotny vypadok je ok, ziadnu paniku netreba robit. Az ked pride dalsia sms, treba si overit, ci je to vypadok v celej ulici alebo nie. Pripadne UPS, ale to je zlozitejsie na napojenie.
Inac standardne vypadok prudu nespusta sirenu, to by bolo treba nastavit. A susedia by vas za to zabili po nejakej dobe.
c) Okrem pohybovych cidiel by kazde cidlo vratane ustredne a sireny malo mat tzv. sabotaz kontrolu. Cize ak aj preniknete k ustredni bez spustenia pohyboveho cidla, tak otvorenie alebo poskodenie alebo prestrihnutie drotov vyvola sabotaz ergo spusti alarm.

Pozor, toto plati pre laika. Profik to oklame jedna radost.....ale...
ja osobne sa priznam, ze neviem ako by som hackol svoj vlastny alarm, aj ked presne viem, ktore kabliky idu kam. Lebo ked strihnem drot k sirene, tak zacne hucat. Ked odpojim napajanie sireny, musim cakat pol dna (alebo viac), kym sa vybije baterka a nebude pri alarme hucat. Ked strihnem drot od ustredne, zacne hucat.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Aky domaci telefon a poplasne?

Poslaťod MartinH » Štv 08. Apr 2010 12:56:57

emkac píše:Lebo ked strihnem drot k sirene, tak zacne hucat.


Taketo stavy by sa mali vyskusat. Ja som raz davno pokusne strihol drot k PIR-ku. Normalne noznicami, bol to alarm, co sa isiel demontovat. Vysledok: skrat, vypalena poistka, sirena (bez aku) ticho, telefonny hlasic mrtvy :( . Zrejme zapajal "odbornik".
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Aky domaci telefon a poplasne?

Poslaťod deko » Sob 10. Apr 2010 7:49:14

emkac píše:Pozor, toto plati pre laika. Profik to oklame jedna radost.....ale...
ja osobne sa priznam, ze neviem ako by som hackol svoj vlastny alarm, aj ked presne viem, ktore kabliky idu kam. Lebo ked strihnem drot k sirene, tak zacne hucat. Ked odpojim napajanie sireny, musim cakat pol dna (alebo viac), kym sa vybije baterka a nebude pri alarme hucat. Ked strihnem drot od ustredne, zacne hucat.


trochu pur peny do sireny a je pokoj :idea:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Aky domaci telefon a poplasne?

Poslaťod Jookie » Sob 10. Apr 2010 8:20:33

deko píše:trochu pur peny do sireny a je pokoj :idea:


Presne to som chcel napisat, ale odpustil som si to, aby som nevyznel ako rejpal, ktory na kazde riesenie najde problem ;) (stacili tie moje dve 'poznamky' predtym).
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Aky domaci telefon a poplasne?

Poslaťod emkac » Str 21. Apr 2010 0:08:20

jednu sirenu mam sice vnutornu, tam narvat pur penu nebude problem....
ale do tej externej sa mozu dostat iba rebrikom, co sa im bude dost blbo realizovat...

pre rypakov: ano viem, vsetko sa da nejako vyriesit... aj nejaka smejdova externa sirena.... :mrgreen:
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Aky domaci telefon a poplasne?

Poslaťod jepeto » Sob 22. Máj 2010 21:27:09

Riesim elektricke obvody a s tym aj domaci telefon. Zaial chcem len natiahnut kabel z povaly do miesta, kde bude telefon len neviem aky mam pouzit kabel- aky je najvodnejsi. Dalsie moja otazka znie, ci je treba k zasuvke kde budem pripajat telefon aj zasuvku na 230V ?? Pri starsich telefonoch nebolo potrebne napajanie na 230 V ale dnesne moderne bezdrotove uz potrebuju napajanie . Vie mi niekto poradit ako mam toto riesit ??
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Aky domaci telefon a poplasne?

Poslaťod buduci mukl » Sob 22. Máj 2010 23:06:40

zdravim len kratka otazka,

penazi niet nazbyt ale alarm by som chcel,

kolko vyjde daco najlacnejsie nech to je spolahlive bez sireny alebo so sirenou(to by nemala byt hadam daka polozka ) a nech to ma GSM modul+2pohybove cidla. a bud bezdruotove alebo aj druotove(mam uz omietky) ale prevrtala bysa 2 diery na dve cidla a kable tahali na povale

otazka da sa zmestit do 300 E ci to je nerealne ?

thanx :drink
buduci mukl
 
Príspevky: 337
Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 13:55:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Aky domaci telefon a poplasne?

Poslaťod Majo 2 » Sob 22. Máj 2010 23:52:58

na druhej strane tejto témy o niečom lacnom píšem, GSM jednotka je obyčajný telefón a spoľahlivosť myslím nebude horšia ako značka, len servis by bol komplikovanejší, to znamená poslať späť a čakať.
keď bude postavené tak si kúpim jednotku s klávesnicou a starú si odložím lebo tú musím vypínať a zapínať iba cez telefón.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Aky domaci telefon a poplasne?

Poslaťod buduci mukl » Ned 23. Máj 2010 20:05:27

majo,

objednaval si to z ciech ?

z tejto web:

http://gsm-alarm.wz.cz/popis/

vnutri nie je gsm modul ale mobil ?

ako to mas riesene kolko pohybobych cidiel? aj klavesnicu na kod a mas to napajane na 220 ?

posledna vec kazde3mesiace dobijas kredit ?

niekto vravel ze sa da od operatora zobrat k svuojmu pausalu este jedna sim, cize nemusim nic dobijat a platim len co ta simka posle sms(neviem ale aky operator zatial som nezistoval )
buduci mukl
 
Príspevky: 337
Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 13:55:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Aky domaci telefon a poplasne?

Poslaťod zahradnik » Ned 23. Máj 2010 21:21:09

buduci mukl píše:posledna vec kazde3mesiace dobijas kredit ?
niekto vravel ze sa da od operatora zobrat k svuojmu pausalu este jedna sim, cize nemusim nic dobijat a platim len co ta simka posle sms(neviem ale aky operator zatial som nezistoval )


ak mate toho fialoveho operator, tak si date predplatenu kartu a musite dobijat kredit kazde tri mesiace (tusim ze su to tri mesiace).. cize na cisle sa Vam bude hromadit kredit, ktory ma tusim platnost jeden rok.. asi po tom prepadne? neviem...

da sa to vyriesit, ak mate toho fialoveho operatora a ak mate telefon na pausal, tak si obstarajte druhu SIM kartu so sluzbou PARTNER... je to druha SIM karta s inym cislom priradena k hlavnemu cislu (ku ktoremu ho ziadate) a z tohto partnerkskeho cisla sa neplati ziaden poplatok ale sa poslane SMS a pripadne volania priraduju na hlavne cislo...
(mame to tak na firme, a na ostatnych firemnych objektoch a pokial viem, vela ludi z mojho okolia to tak ma aj doma.. a zatial ziadne problemy... jedine, ak by operator zrusil sluzbu PARTNER)
Obrázok užívateľa
zahradnik
 
Príspevky: 216
Obrázky: 2
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 21:21:33
Bydlisko: kedysi to bol Assakurt
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Aky domaci telefon a poplasne?

Poslaťod mimo » Ned 23. Máj 2010 23:29:52

mobil mám orange, alarm o2 - u nich to ide - paušál že platím len toľko čo prevolám (hlásený poplach) či preesemskujem (výpadky prúdu, testovacie správy, ...)
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Aky domaci telefon a poplasne?

Poslaťod Majo 2 » Ned 23. Máj 2010 23:33:21

buduci mukl tu som to objednal http://gsm-alarm.wz.cz/popis/
ale tuším hutermann to má tiež lacné.
vnútri je mobil,čidiel si môžem pripojiť koľko chcem, nemám klávesnicu, to si kúpim potom druhý takýto s klávesnicou, lebo tento si užil a ešte užije vlhka a prachu, aj keď je v igelite zabalený, dobíjam každé tri mesiace, zatiaľ to mám napojené na autobatérii.
inak to je s Popradu a nakonfiguruje sa podľa požiadavky, neviem prečo je .cz
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Aky domaci telefon a poplasne?

Poslaťod juro_b » Ned 23. Máj 2010 23:52:22

juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat




Predchádzajúci

Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron