Ako osetrit drevo do exterieru?

Ako osetrit drevo do exterieru?

Poslaťod emkac » Ned 09. Máj 2010 14:33:18

Za par dni mi zacnu na pile susit drevo (smrekovec), z ktoreho mi neskor narezu plotove latky. Oholuju sa, ofrezuju sa a potom ich treba nejako osetrit a nafarbit.
Povodne sme chceli dat iba nieco ako BORI, cize dve, tri vrstvy lazury tak, aby zostala zachovana struktura dreva.

Ked som vsak bol na pile, tak mi povedali, ze exterierove drevo by som jednako mal impregnovat proti skodcom, plesniam a pod., a ze az potom to zafarbit. A ze ak chcem nieco trvacnejsie, mam na lazury typu BORI zabudnut, lebo to sa po par rokoch zacne lupat.
Odporucili mi povodne impregnaciu ako na krov, ale to farbi drevo na zeleno. Kedze som chcel prihladnu impregnaciu, tak mi odporucili Borowood (http://www.metax.sk/penetracie-a-impreg ... ood-600g-2). Na to dve vrstvy farebneho impregnacneho oleja Impranol Teoma (http://www.drevoochrana.sk/produkty/impranol/). Ze tento fareny olej je kvalitnejsi ako lazury.

Co vy na to?
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




Re: Ako osetrit drevo do exterieru?

Poslaťod Slavo_T » Ned 09. Máj 2010 18:27:24

emkac píše:dporucili mi povodne impregnaciu ako na krov, ale to farbi drevo na zeleno.


Mas impregnacie aj transparentne , Krovsan, Bochemit, ....
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat

Re: Ako osetrit drevo do exterieru?

Poslaťod peto » Ned 09. Máj 2010 21:04:20

ja som na plot pouzil BORI, prva vrstva cira proti plesniam a hubam, potom 2x nater BORI Mahagon
po 3 rokoch ziadne lupanie ani zmena farby, ak najdem foto tak prilepim
peto
 
Príspevky: 117
Obrázky: 407
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008 19:27:33
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Ako osetrit drevo do exterieru?

Poslaťod tomaskoj » Pon 10. Máj 2010 9:09:09

Zdravičko. Ja som najprv naimpregnoval normalne krovsanom a potom natrel 2x belinkou-tmavší odtien-už presne neviem a dobre.Po prvom natere ešte bolo vidieť take flaky po krovsane alepo druhom už to bolo pekne. Stzale to drží farbu a je to natreté cca 2 roky.
tomaskoj
 
Príspevky: 110
Registrovaný: Pia 05. Dec 2008 9:12:43
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 3 krat





Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron