Ročné výročie fóra oStavbe.sk

na Vašom novom fóre

Ročné výročie fóra oStavbe.sk

Poslaťod emkac » Str 18. Nov 2009 1:18:27

Milí priatelia,

je to presne rok, čo vzniklo fórum oStavbe.sk. Je čas na oslavu a aj čas na rekapituláciu. A samozrejme ako prvé - čas na poďakovanie.

V prvom rade ďakujem administrátorovi tohto fóra. Za to, že si našiel čas na založenie, že sám zafinancoval chod a najmä za to, že sa o fórum pravidelne stará. :ano:
V prvom rade ďakujem všetkým používateľom. Tým, čo usilovne radia a pomáhajú, ale aj tým, čo sa neboja spýtať a pýtajú sa. :ano: :ano:
Ďakujem aj filipovi, bez ktorého by sme tu neboli. Vďaka za to, že tu bol pred fórom oStavbe.sk a určite pomohol viacerým ľuďom, a vďaka aj za to, že sa o neho nikto nestaral, a tým pádom naštartoval vznik nášho fóra. ;)
A tak trošku ďakujem aj moderátorom, ktorí sa starajú o to, aby sa to tu nezvrhlo. :shock:

Veľa sa podarilo. Z ničoho sme sa vypracovali na slušné fórum, kde sa odborne diskutuje, a dovoľujem si tvrdiť, že sa tu určité mnohí z nás dozvedeli niečo nové a poučné. Dorobili sa rôzne nové vlastnosti (zobrazovanie prvých príspevkov s názvom témy, zobrazovanie posledného alebo príspevku pri nastavení myši na ikonku, súhlasy a pod.) Úroveň zostala stále rovnako vysoká, ani dokola opakované otázky fórum nezahltili a nezneprehľadnili. Návštevnosť má stále stúpajúcu tendenciu, aj keď iba miernu.

Niečo sa podarilo čiastočne. Galéria zostala nepovšimnutá, blogy zatiaľ detto. Aj keď niečo sa črtá.... :roll:

A pár vecí sa nepodarilo. Odišli ľudia (radcovia), ktorí by boli veľkým prínosom, o drobnú reklamu nemal nikto záujem a... žiaľ pár tém resp. príspevkov sa "zvrhlo", dostalo sa na úroveň, kde by nikto z nás nechcel fórum oStavbe.sk vidieť. Ale nič z toho nie je kritické. :?

A čo ďaľej? Plány sú..... v zásade bude stačiť keď poviem, že sa chceme stať plnohodnotným portálom, nielen diskusným fórom. Takže aj články, novinky a pod. Viac ale o rok pri ďaľšej rekapitulácii. :D

A na záver trošku štatistík.
Je tu registrovaných 963 užívateľov.
Založených 2245 tém a v nich 22 327 príspevkov.

Za rok nás navštívilo vyše 45 000 jedinečných ľudí. Spolu to bolo vyše 215 000 návštev. A zobrazili si skoro 2 000 000 stránok.
Cca 50% návštev sem prišlo priamym napísaním adresy ostavbe.sk, cca 25% odkazom z inej stránky a cca 20% cez vyhľadávač.
Návštevníci prišli zo 67 krajín sveta, samozrejme najviac zo Slovenska, potom CZ, D, UK, IRL, A, USA, NOR, FR a BEL.

A ako úplne nakoniec som si nechal pár animovaných štatistík. Ak máte nainštalovaný najnovší Flash player, mali by ste tu vidieť animáciu. A do nej môžete klikať a pozerať si rôzne štatistiky.

Za celý realizačný tím okolo oStavbe.sk
emkáč

p.s. Kebys te mali nejaké otázky k štatistikám, sem sa s nimi. Skúsime zodpovedať. Prípadne ak Vás zaujíma ja niečo iné, tak sa pýtajte. Veď o tom to je.
p.p.s. Výnimočne píšem s dikaritikou. :mrgreen:
p.p.p.s. A výnimočne dám par smailíkov.
:drink :drink :drink :drink :drink :drink


A tu sú tie sľúbené štatistiky: http://www.ostavbe.sk/ostavbe.swf
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




Re: Ročné výročie fóra oStavbe.sk

Poslaťod sigma » Str 18. Nov 2009 12:27:19

Ďakujeme emkacovi.

S týmto príspevkom autora sigma súhlasili - 2
bigben, joko
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Ročné výročie fóra oStavbe.sk

Poslaťod sigma » Pia 19. Nov 2010 10:38:54

Kde je príhovor admina k 2. výročiu fóra? Nejak to neviem nájsť. :netusim
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Ročné výročie fóra oStavbe.sk

Poslaťod emkac » Pia 19. Nov 2010 11:45:02

pockajte do vecera, vcera som isiel spat o osmej, nevladal som nic napisat :)
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ročné výročie fóra oStavbe.sk

Poslaťod emkac » Sob 20. Nov 2010 0:34:43

Takze tu mame druhe vyrocie nasho fora. :yahoo
A podme opat rekapitulovat a spravit aj porovnanie s predchadzajucim rokom.....

Najprv vsak plan vs. skutocnost :shock:

emkac píše:A pár vecí sa nepodarilo. Odišli ľudia (radcovia), ktorí by boli veľkým prínosom, o drobnú reklamu nemal nikto záujem a... žiaľ pár tém resp. príspevkov sa "zvrhlo", dostalo sa na úroveň, kde by nikto z nás nechcel fórum oStavbe.sk vidieť. Ale nič z toho nie je kritické.


Tohto roku som nejaky ubytok radcov nepozoroval, skor pribudli mnohi dalsi a stabilni zostali Tymto sa im chcem v mene celeho kolektivu :? podakovat.
Drobna reklama sa kde tu objavila, myslim ze vsak ziadnemu citatelovi neprekazala.
Zvrhnutych prispevkov je podstatne menej ako pred rokom, takze stale drzime latku velmi vysoko.

emkac píše:A čo ďaľej? Plány sú..... v zásade bude stačiť keď poviem, že sa chceme stať plnohodnotným portálom, nielen diskusným fórom. Takže aj články, novinky a pod. Viac ale o rok pri ďaľšej rekapitulácii.


:netusim
Ehm.... tak snad o rok. Ked bude toho casu viac.... Pokusy sice nejake boli, ale neuchytili sa. Dufam vsak, ze vam to neprekaza, a ze forum mate radi aj v tejto podobe.

emkac píše:A na záver trošku štatistík.
Je tu registrovaných 963 užívateľov.
Založených 2245 tém a v nich 22 327 príspevkov.


Teraz je tu registrovanych 1833 uzivatelov, co je viacmenej dvojnasobok. Cize rovnaky narast.
Mozno si niekto povie, ze je to malo, ze uz malo byt viac....
Na druhej strane, minuly rok bola vacsina ludi z filipa, cize ak je teraz rovnaky prirastok, ja osobne to vidim pozitivne.

Pripspevkov a tem pribudlo menej ako za prvy rok, teraz tu mame 38889 prispevkov a 3712 tem.
Co je na jednej strane horsie, na druhej je to priznak, ze velmi vela veci uz bolo povedanych a nachadzaju sa v archivoch fora, takze nie je potrebne furt zakladat duplicitne temy.

(ehm, vidite aky som dnes pozitivista? vsetko obratim na plus) :mrgreen:

emkac píše:Za rok nás navštívilo vyše 45 000 jedinečných ľudí. Spolu to bolo vyše 215 000 návštev. A zobrazili si skoro 2 000 000 stránok.


Spolu za dva roky nas navstivilo 130 500 jedinecnych ludi. Co je podstatny narast. Spolu dokopy 540 000 navstev. Co je tiez slusny narast. A zobrazili sme skoro 4 000 000 stranok, cize presne to iste co minuly rok.

Takze ako spravny pozitivista som rad, ze sa dostavame do povedomia vacsej skupine ludi.

emkac píše:Cca 50% návštev sem prišlo priamym napísaním adresy ostavbe.sk, cca 25% odkazom z inej stránky a cca 20% cez vyhľadávač.
Návštevníci prišli zo 67 krajín sveta, samozrejme najviac zo Slovenska, potom CZ, D, UK, IRL, A, USA, NOR, FR a BEL.


Tento druhy rok (cize nie priemer za oba roky, ale LEN druhy rok) sme mali priamu navstevnost zastupenu 43%, cez vyhladavace sem prislo 34% ludi a 22% cez odkazujuce stranky.
Co svedci o tom, ze nas coraz viac a viac ludi nachadza na vyhladavaci. Super, nie? :D

A opat pocas druheho roku sem prisli ludia z 87 krajin sveta, co je narast. :mrgreen:
Samozrejme najviac to iste ako minuly rok, cize SK, CZ, D, UK, A, IRL (tu nastala vymena), neznama, USA, FIN a BEL.

(zopar pikosiek:
Napr. z Argentiny sme tu mali cloveka, ktory tu stravil spolu 18 minut a pozrel 3 stranky, alebo z Panenskych ostrovov tu niekto pobudol 10 minut a pozrel 50 stranok.
Zopar exotickych krajin, odkial nas (sice malo, ale predsa) navstivili: Vietnam, Togo, Burkina Faso, Guatemala, Cina, Kolumbia (ta je 24. v poradi, asi nejaky narkobaron stavia dom), Kuvajt alebo Nepal
No... ale ruku na srdce, ten co prisiel z Vietnamu tu bol presne 0 sekund. Rovnako ako dalsich 18 krajin.
koniec pikoskam ;) )

Animovane statistiky tohoto roku nebudu, minuly rok nemali extra uspech.


Co na zaver? Snad jeden graf, pocet jedinecnych navstevnikov na stranke za den. A vyvoj od vzniku fora. Myslim, ze ta stupajuca navstevnost nepotrebuje komentar.
VDAKA VAM!
:drink
graf_navstevnici.JPG
graf_navstevnici.JPG (28.07 KiB) Zobrazené 7334 krát


p.s. ten posledny prudky narast je 22.8.2010, kedy tu bolo 1258 jedinecnych ludi. Ale netusim preco. :mrgreen:

p.p.s. Na fore je nasledovna veta: Najviac tu bolo 1082 užívateľov dňa Uto 16. Nov 2010
Podla grafu vyssie tu najviac bolo 22.8., pricom 16.11. tu bolo 650 ludi.
Kde je pravda?
Netusim.
Graf je z google analytics, forum si robi vlastnu statistiku. Tak ja teda neviem.
Ale vsak je to snad jedno.... hlavne ze zijeme.

p.p.p.s. Pokusil som dat nahlad spravy. Ze: "Vaša správa obsahuje priveľa smajlíkov. Maximálny povolený počet smajlíkov je 10."
Tak tomu hovorim drzost. Musel som to skresat. Ale iba o tri, dva z citacii, jeden z textu. Strasne...
admiiiiiiin
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ročné výročie fóra oStavbe.sk

Poslaťod emkac » Sob 20. Nov 2010 0:52:24

Ten 22.8. mi vrtal v hlave, tak som si na neho posvietil.
Bolo tu 1258 jedinecnych navstevnikov, z nich priamo prislo 27%, 23% bolo cez vyhladavac a 50% bolo odkazom z inej stranky.
A ked si pozrieme zdroje navstev, tak na prvom mieste je - domacnost.sme.sk (z tych 50% je tato stranka zastupena 38%, zvysnych 12% je filip, porada, tzb a pod.)

Takze je to jasne.... "vinnik" sa nasiel.

A ahaho, co som na fore objavil: post35816.html?hilit=domacnost.sme.sk#p35816

A "vinnicka" sa nasla. :D

Detektiv Oriesok na dnes konci.......


p.s. Odteraz povinne na domacu ulohu vkladame do diskusii na sme.sk odkazy na nase forum. Robi to zazraky. :mrgreen:

p.p.s. Ale teraz vazne - odkaz zo sme.sk je sice fajn, ale z celkoveho poctu 130 000 jedinecnych ludi je to len cca 550. Takze nie sme az taki zavisli a nestabilni, ako to mohlo na prvy pohlad vyzerat,
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ročné výročie fóra oStavbe.sk

Poslaťod Dodo » Sob 20. Nov 2010 2:10:23

Aspon jeden graf, co ma stupajucu tendenciu... :lol:

Obrázok
Per aspera ad astra
Obrázok užívateľa
Dodo
 
Príspevky: 328
Obrázky: 15
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:28:40
Dal súhlas: 117 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Poslaťod emkac » Sob 20. Nov 2010 2:52:10

teraz neviem, ako si to myslel.....
ak tie cisla povazujes za smiesne, tak ja nie....
1000 ludi denne je celkom slusne cislo na stranku, ktora nema ziadnu reklamu
druha moznost je, ze nas porovnavas s klesajucimi ekonomickymi ukazovatelmi slovenska.... ale to nie je na smiech, ale na plac ;)
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ročné výročie fóra oStavbe.sk

Poslaťod admin » Uto 21. Dec 2010 23:15:09

nejake statistiky fora:

Počet príspevkov: 40 024
Počet tém: 3 806
Počet užívateľov: 1 877
Počet príloh: 2 737
Príspevkov za deň: 52.44
Tém za deň: 4.99
Užívateľov za deň: 2.46
Príloh za deň: 3.59
Obrázok užívateľa
admin
Administrátor
 
Príspevky: 290
Obrázky: 5
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008 18:30:21
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Ročné výročie fóra oStavbe.sk

Poslaťod emkac » Pon 19. Nov 2012 23:57:13

A mame tu stvrte vyrocie nasho fora.

Opat cas na podakovanie: DAKUJEME VAM VSETKYM, ci uz sa pytate, ci uz radite.
A opat cas na miernu rekapitulaciu. (na vacsiu zial nestiham)

Zvrhavanie prispevkov: minimalne, chvalim stupajucu uroven diskusii :ano:
Nevyziadana reklama: takych 95% sa podari odchytit na zaciatku, maloco sa podari prepasovat do fora :D
Platena reklama: minimalne, nemusite mat ziadnu obavu z komercionalizacie fora :)
Plnohodnotny portal: stale nie.... a vzhladom na nedostatok casu to ostane asi len vizia.... :shock:

Po roku sme mali 936 uzivatelov, po dvoch 1833, po styroch 3588. Takze stabilna tendencia - cca 900 novych registrovanych ludi rocne.
Po roku sme mali 2245 tem, po dvoch 3712, po styroch 5998. Po uvodnom boome stabilita - cca 1100 novych tem rocne.
Po roku sme mali 22 327 prispevkov, po dvoch 38 880, po styroch 65 867. Po uvodnom boome kvazi stabilita - cca 13000 novych prispevkov rocne.

emkac píše:Za rok nás navštívilo vyše 45 000 jedinečných ľudí. Spolu to bolo vyše 215 000 návštev. A zobrazili si skoro 2 000 000 stránok.
Spolu za dva roky nas navstivilo 130 500 jedinecnych ludi. Co je podstatny narast. Spolu dokopy 540 000 navstev. Co je tiez slusny narast. A zobrazili sme skoro 4 000 000 stranok, cize presne to iste co minuly rok.

Za styri roky je to vyse 327 000 jedinecnych ludi. 1 200 000 navstev, vyse 7,3 miliona stranok. Takze mierne zvysenie, resp. stabilita.

A ako si tak pozeram grafy v gugl analytics, tak mame stabilne a mierne narastajuce navstevy a zobrazenia, a mierne klesajucu dobu stravenia na stranke a pocet otvorenych stranok.
Z coho sa da dedukovat, ze je to viac o specializacii.... uz si nepozera kazdy vsetko, ale pozeraju sa konkretne temy.
Teda aspon tak to dedukujem ja.

Posledna statisticka informacia - najviac tu naraz bolo 1449 uzivatelov. Pred dvoma rokmi bol rekord 1080. Takze sa opat lepsime.

Mno, ale nebudem len pozitivny.
30.12.2011... cireny den nasho fora..... 0 navstev. Slovom NULA. :netusim
:mrgreen:
Ale asi to bude technicky problem, kedze den predtym bolo 850 navstev, na Silvestra 730.

Takze na zaver este raz: VDAKA :yahoo :yahoo
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ročné výročie fóra oStavbe.sk

Poslaťod MiroM » Uto 20. Nov 2012 12:10:56

emkac píše:
A ako si tak pozeram grafy v gugl analytics, tak mame stabilne a mierne narastajuce navstevy a zobrazenia, a mierne klesajucu dobu stravenia na stranke a pocet otvorenych stranok.
Z coho sa da dedukovat, ze je to viac o specializacii.... uz si nepozera kazdy vsetko, ale pozeraju sa konkretne temy.
Teda aspon tak to dedukujem ja.

Posledna statisticka informacia - najviac tu naraz bolo 1449 uzivatelov. Pred dvoma rokmi bol rekord 1080. Takze sa opat lepsime.

Mno, ale nebudem len pozitivny.
30.12.2011... cireny den nasho fora..... 0 navstev. Slovom NULA. :netusim
:mrgreen:
Ale asi to bude technicky problem, kedze den predtym bolo 850 navstev, na Silvestra 730.

Takze na zaver este raz: VDAKA :yahoo :yahoo


Pozrel som si navstevnost v GA v dlhsom casovom horizonte a navstevnost v poslednom roku ma skor klesajucu tendenciu. Stavebny boom je za nami, menej sa stavia....
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ročné výročie fóra oStavbe.sk

Poslaťod MartinH » Uto 20. Nov 2012 13:34:18

MiroM píše:Pozrel som si navstevnost v GA v dlhsom casovom horizonte a navstevnost v poslednom roku ma skor klesajucu tendenciu. Stavebny boom je za nami, menej sa stavia....


Prva generacia ma uz stavbu za sebou a potrebovala by server oByvani, ale zamerany na prakticke veci, teda pre chlapov.

S týmto príspevkom autora MartinH súhlasil
tomaskoj
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Ročné výročie fóra oStavbe.sk

Poslaťod theb » Uto 20. Nov 2012 13:37:54

To si mal pri tom rozmyslat pri stavbe, ako si zo svojej polovici satnika spravit chladiarensky box. Teraz je uz neskoro plakat nad rozliatym mliekom :drink
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Ročné výročie fóra oStavbe.sk

Poslaťod tomaskoj » Uto 20. Nov 2012 14:24:17

Súhlasim s Martinom H. Chcem len naozaj zvýrazniť dôležitosť takehoto fóra. Sam som tu čerpal množstvo nápadov a dostal som množstvo dobrých rád. Dúfam , že som aj nejaké dal.Aj teraz ked už robím len bežné veci okolo domu, vždy si najdem čas prečítať čo teraz stavebníci rieška event. niečo poradiť. Prajem všetkým veľa zdaru.
tomaskoj
 
Príspevky: 110
Registrovaný: Pia 05. Dec 2008 9:12:43
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Ročné výročie fóra oStavbe.sk

Poslaťod sigma » Uto 20. Nov 2012 22:10:44

Uz zase oslavujeme?
Ked si vezmeme, ze z akeho dovodu toto vlastne vzniklo, celkom sa cudujem, ze to tak rozrastlo.
Myslim, ze tu je par velmi klucovych osob, co to tu vytiahlo na uroven, treba sa im podakovat, je ich dost, aj ked niektori odisli, dostavali a pod.

Dakujeme!

S týmto príspevkom autora sigma súhlasili - 4
dreamer, drepo, joko, Vydra
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat




Ďalší

Späť na Informácie o fóre, návrhy

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron