Ako spravit a pripevnit striesku nad dverami o dom?

Re: Ako spravit a pripevnit striesku nad dverami o dom?

Poslaťod MiroM » Uto 27. Jan 2009 13:25:11

emkac píše:Momentalne je favorit toto, vratane bocnej ochrany. Iba sklo matne biele, nie hnede.
http://www.hhpp.sk/typizovane-striesky-nerezove.php
strieska.jpg

Ale problem je, ako to uchytit o stenu. Cize musim to najprv vidiet, lebo povodne uchytky su nepouzitelne (vdaka zatepleniu), asi budem musiet spravit nejaku nadstavbu.


Ta bocna stena tam nie je len na okrasu, je tam nutna. Pretoze bez nej by som nechcel pod nou stat, ked by napadalo zopar cm snehu :shock:
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat




Re: Ako spravit a pripevnit striesku nad dverami o dom?

Poslaťod emkac » Ned 08. Feb 2009 18:25:30

Takze posledny vitaz je toto:

Je to ale zial hlinik, nie nerez. Take nerezove by vyslo 3 krat tolko, cize vyse 1K EUR.
Cena tohoto je cca 311EUR.

Na obrazku je pekne vidiet, ako sa to uchytava. Takze uz len vymysliet, ako tych 6 bodov upevnim.
Zatial posledna alternativa je ta vyssie spomenuta. Cize zavitove tyce. Ale aj tak mam obavu, ze to nebude pevne drzat.
Dalsia moznost je, ze vyrezem na tych miestach v EPS kocky o velkost 15x15x15 a vlozim tam namiesto EPS Ytong. Ten prilepim na tehlu, a potom na neho pripevnim tie uchytky. Samozrejme pojde to az cez Ytong fo tehly, cize bude to tych 15 cm v Ytongu a nejakych 15 cm v tehle v chemickej kotve.

Sirka je 158 cm, hlbka 90 cm, co snad tie dvere ochrani.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ako spravit a pripevnit striesku nad dverami o dom?

Poslaťod deko » Ned 08. Feb 2009 22:59:44

emkac píše:Takze posledny vitaz je toto:
Dalsia moznost je, ze vyrezem na tych miestach v EPS kocky o velkost 15x15x15 a vlozim tam namiesto EPS Ytong. Ten prilepim na tehlu, a potom na neho pripevnim tie uchytky. Samozrejme pojde to az cez Ytong fo tehly, cize bude to tych 15 cm v Ytongu a nejakych 15 cm v tehle v chemickej kotve.


IMHO velmi elegantne riesenie. ja by som tiez pouzil nieco taketo (keby som daval taku striesku).

Sirka je 158 cm, hlbka 90 cm, co snad tie dvere ochrani.


leda tak pred dazdom padajucim kolmo na zem (pri bezvetri). akonahle fukne co len slaby vietor z tych troch stran, ktore nemas chranene domom, tak na dvere bude prsat. pri slabsom vetre na spodnu polovicu, pri silnejsom vetre na takmer komplet kridlo...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Ako spravit a pripevnit striesku nad dverami o dom?

Poslaťod joko » Pon 09. Feb 2009 17:17:48

Emkac, Rozmysli si to vyrezávanie EPS, neodporúčam, lebo dáš tan sice peknú striešku, no povrch fasády uz budeš mať narušené, a bude zmena viditeľná. Prikláňam sa k závitovým tičiam M12. Presne vyvrtať fí 14-16, a chemickou kotvou -Dvojzložkovou to prilepiť do muriva. Na kotve máš tabuľku na presné rozmery vrtania jednotlivých priemerov a hrúbky.
Na povrch fasády kontramatky, veľkoplošnú podložku, a k tomu pritiahneš striešku. Neviem to prepočítať na plochu a váhu snehu, ale 6xM12 by mohol stačiť. Ak nie, tak 6xM14.
Bolo by škoda narušiť fasádu vsadzaním ytongu, musel by si narušiť sieťku, a hlavne by som sa obával prasklín vplyvom rôznych tep. rozťažností na povrchu. ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Ako spravit a pripevnit striesku nad dverami o dom?

Poslaťod emkac » Pon 09. Feb 2009 17:42:38

To je ten problem joko, ze to neviem ani ja prepocitat na vahu sneho a plochu, pripadne zohladnit silu vetra. A nejake to mierne kyvanie sposobi kyvanie aj zavitovej tyce, co sposobi znicenie povrchu.
V tejto chvili mam na dome iba lepidlo. Cize stale je cas na vyrezanie EPS a opravu. Omietka sa bude robit az za nejaky mesiac. Dovtedy to musim vymysliet. A zrealizovat.
Akurat mam este problem s tou strieskou, kedze tato je az z Popradu, a v okoli BA nic take nepredavaju. A spravit si to svojpomocnez Lexanu a nerezovych doplnkov si netrufam.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ako spravit a pripevnit striesku nad dverami o dom?

Poslaťod joko » Pon 09. Feb 2009 18:20:24

Ak ešte nemáš povrchovú úpravu , tak tam daj tie kocky ale cca 3cm pod povrch, použi tie tyče s chem kotvou, a dokonči 3cm EPS, sieťka a do toho zapustené matice a podložka na povrchu, aby sa dalo dotiahnúť. Pri tomto riešení už bezpečne stašia M12, budeš to mať kotvené do hlbky cca 25-30cm, a umesú v strihu možno 500kg x 6ks. A tie tri cm v EPS budeš mať vyplnené s dvoma maticami a podložkou, a tak nebude mať priestor na deformáciu. Pri tomto riešení by som ale tyče s chem. kotvou dal do obvodového muru, a po vytvrdnutí cca 30 min. by som s flex lepidlom prilepoval tie kocky ytongu, a podstivo vyplnil aj diery okolo záv. tyčí. Vyžaduje to však väčšiu presnosť umiestnenia kotiev :!: možno aj provizórnu šablónu pre presnosť. Následná nepresnosť sa horšie rieši. ;) Prípadne získaj technický výkres od výrobcu, a podľa toho tú šablónu.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Ako spravit a pripevnit striesku nad dverami o dom?

Poslaťod emkac » Pon 12. Okt 2009 23:55:10

Hehe, vtedy som si naivne myslel, ze v marci budem mat fasadu. Robia ju teraz. A ja na poslednu chvilu robim striesku. Klasika.
Coskoro ju dokoncim, potom dam foto. Je to iny typ, ako som povodne uvazoval. Ale podobny. http://www.stavbahrou.sk/strieska-light ... linexl.jpg

Spravil som to tak, ze som do EPS vyrezal otvory, navrtal diery, dal do nich hmozdinky, na ne pripevnil konstrukciu. A vsetky diery vyplnim EPS. Fasadnici to presietkuju, prekryju, natiahnu omietku.


Teda. To bol plan. ale nevysiel. Zle som si vymeral dve diery, nepodarilo sa mi nasadit jednu konstrukciu. Musim ju ist upravit.

:-(

Foto neskor.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ako spravit a pripevnit striesku nad dverami o dom?

Poslaťod emkac » Uto 13. Okt 2009 0:30:20

BTW, takto som s montovanim striesky dopadol. viewtopic.php?f=37&t=666&p=20581#p20581
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ako spravit a pripevnit striesku nad dverami o dom?

Poslaťod emkac » Ned 18. Okt 2009 23:30:24

Nieco ako som vrtal je aj v tejto teme:
viewtopic.php?f=26&t=1611&start=0

Ale - je to navrtane. :yahoo

Takto je to uchytene:

A toto je ta situacia, ked to nepasovalo. Ta horna kotva je sikmo, zle som vrtal. Cize ta nerezova konzola nepasovala.

A takto som tu konzolu musel nechat upravit:


Vysledny efekt:



p.s. O tepelnom moste mi nehovorte, viem o nom.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




Predchádzajúci

Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron