Zastresenie terasy - lexan alebo klasicka krytina?

Zastresenie terasy - lexan alebo klasicka krytina?

Poslaťod peteritto » Ned 16. Aug 2009 1:41:36

Zdravim stavbari,

potrebujem zastresit terasu. Zatial mam celu zeleznu konstrukciu. Rozmyslam nad dvomi moznostami: krytina alebo lexan. Pravdupovediac som viac nakloneny lexanu, len ma odradza cena + odolnost v zime (neviem ako sa to bude spravat). Terasa ma 10 m2. Co ine by ste mi poradili, prip. ake mate skusenosti s lexanom (dutinkovym polykarbonatom aby som bol presny)?
Naposledy upravil deko dňa Ned 16. Aug 2009 9:41:53, celkovo upravené 1
Dôvod: zmena nazvu z Zastresenie terasy na Zastresenie terasy - lexan alebo klasicka krytina?
peteritto
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Štv 06. Aug 2009 0:42:29
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Zastresenie terasy - lexan alebo klasicka krytina?

Poslaťod deko » Ned 16. Aug 2009 9:46:02

lexan, ak je spravne upevneny, je v pohode. mozno este odolnejsi ako klasicka krytina. ale mas vymyslene, ako ho budes umyvat? lebo po roku bude z obidvoch stran tak spinavy, ze bude polopriehladny a po dvoch rokoch v podstate nepriehladny. pisem z vlastnej skusenosti (mam ho na voliere pre vtaky). spodnu stranu v podstate staci oplachnut vodou z hadice. prach a bordel na hornej strane je ale dost odolny a naposledy som ho musel dost dlho drhnut hubkou na riad a jarovou vodou...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Zastresenie terasy - lexan alebo klasicka krytina?

Poslaťod peteritto » Ned 16. Aug 2009 18:41:05

No tak toto som, pravdupovediac, este neriesil. Umyvanie som nebral do uvahy, porozmyslam nad tym. Dakujem za upozornenie.
peteritto
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Štv 06. Aug 2009 0:42:29
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Zastresenie terasy - lexan alebo klasicka krytina?

Poslaťod joko » Str 19. Aug 2009 20:50:29

A ak lexan tak konce poctivo zatesniť, lebo tie nečistoty a prach sa môžu dostať aj do vnútra do dutín, a tam už ťažko umyješ. Preto riadne zatesniť konce.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron