Aky prietokovy ohrievac (do nenadimenzovanej zasuvky)?

Re: Aky prietokovy ohrievac (do nenadimenzovanej zasuvky)?

Poslaťod joko » Pia 31. Júl 2009 22:02:08

Včera som sa nevyjadril, dnes prispejem, lebo sa riešia prípady, ktoré nie sú overené ohladom el. rozvodov. Ak je skotočnosť také ako Deko opisuje, tak mu dávam za pravdu, že prietokový ohrievač má privysoký odber, - ale nikde tie vodiče neboli špecifikované, tak by som to zatiaľ nezatracoval.
Pár som ich montoval, tak ako prvé zisti skutočné rozvody. Ak máš "zemnenie" , teda trojžilové vedenie, tak 16A istič by mal stačiť ešte na 4,5kW prietokáč. to je druhá najslabšia verzia, no ohreje vodu o 28st. pri slabšom prietoku. pri silnejšom prietoku samozrejme menej.S batériou stojí cca 170E, za čo plynový asi nedostaneš. A ako bolo spomenuté plynový svojpomocne je samovražda, prípadne paragraf za Všeobecné ohrozovanie.
Takže pokiaľ máš trojžilové vedenie a istenie aspoň16 A, tak prietokáč napr. HAKL PM 3,5 kW priamo na batériu. potrebuješ iba 1/2" prívod studenej vody, čo tam určite máš na plynový ohrievač.
Ak el. je slabšia, tak malí zásobníkový čo bolo už hore spomenuté, len nevýhodou je stále prihrievanie vody na základe termostatu, a nie kedy je spotreba TUV, väčšie teleso ohrievača, no potrebuje menej okamžitej spotreby el. Obe systémy sa zapájajú na klasickú vidlivu zástrčku, ktorá však pravdepodobne nie je v balení, lebo je to chystané na zapojenie do krabice. http://www.hakl.sk/produkty.php
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat







Predchádzajúci

Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron