jan45 píše:vidím tu rôzne skladby podláh a stropov, konštrukcie stien, všetky sú tabuľkovo spracované alebo si ich každý skladá podľa svojho?
jan45 píše:odpoveď vystihuje podstatné veci z otázky. obídem spôsob získania "U" ten je trochu zložitejší, ďalší postup bol správny. Zaujíma ma ako sa výsledok pri použití zhoduje s predpokladom alebo výpočtom.
Trochu to rozvediem: strop je zložený z viac vrstiev ako bolo uvedené, aj keď niekto píše že vplyv SDK je zanedbateľný sú tam ďalšie vrstvy, takže celkový účinok aj pri použití znižujúcich koef. by mal byť vyšší. Napr nad tep. izoláciou je vrstva vzduchu, ktorá sa síce v zime ochladí na teplotu okolia ale nepohybuje sa a teplo odvádza len vedením, nie prúdením. Tomu bráni aj paropriepustná vrstva. predpokladám masívnu krytinu na latenie, pri debnení je tam ďalší prvok.
esde píše:>Teda kazdu hodinu nam "utecie" cez strop 196W
Poznamka hnidopicha: 196 W znamena 196 J(Joule) KAZDU sekundu. S hodinou to nema ZIADNY suvis.
Pojmy energia a vykon nemozme miesat ako sa nam zachce.
Zo zbytkom suhlas.
jan45 píše:hovoríme o tej istej veci, len sa tvárime, že niekto tomu rozumie lepšie. Videl som identické domy, ktoré boli stavané v čase, keď neboli dostupné rôzne technológie a materiály, a spotreba plynu na vykurovanie bola rozdielna o 50 %. Tým chcem povedať, že opytujúci sa nemôžu čakať vyčerpávajúcu odpoveď pri nedostatku informácií a aj to, že aj keď vzduch v podstrešnom priestore má rovnakú teplotu ako v exteriéri strata je iná ako keby táto izolácia bola konečnou vrstvou. Nie som projektant, ale mám dosť informácií aby som mohol mať na vec názor a prezentovať ho.
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia