zateplenie garaze zvnutra

zateplenie garaze zvnutra

Poslaťod zvedavec » Uto 08. Okt 2019 0:06:29

dom postaveny z yt 30+ 15 eps, garaz prilepena k domuna strane domu 10 m sirka, tak cca 6 je garaz minus 2 m z kazdej strany. garaz nevykurovana, ma zmysel kde stena susedi s domom zvnutra garaze na tu susediacu stenu s domom nalepit 10 cm eps a zaklebrovat alebo nie ?
zvedavec

Re: zateplenie garaze zvnutra

Poslaťod mp1 » Uto 08. Okt 2019 9:19:45

áno, má to zmysel.

S týmto príspevkom autora mp1 súhlasil
MartinH
mp1

Dal súhlas: 47 krat
Dostal súhlas: 26 krat

Poslaťod stavba 123 » Uto 08. Okt 2019 10:56:22

uz sa mi podarilo po obnoveni hesla prihlasit aj normalne...

garaz je samozrejme tiez z 30 yt a tiez zvonku zateplena 15 cm eps. Je to tak uz 7 r, len som si vsimol ze steny dvoch zadnych izieb su studensie, nie je to nic markantne ale ak sa tomu da pomoct preco nie...

V zime ak aj mrzne v garazi je cca 1-2 stupne. Ako by bolo vhodne to zrealizovat aby to nebolo kontraproduktivne ? Ze tie steny zacnu kondenzovat na nich voda alebo nieco podobne ?

Kolko cm by bolo vhodne zvnutra garaze na tu jednu stenu dat a ako to zrealizovat ? len nalepit a zaklebrovat tu jednu stenu alebo ako inak to najlepsie zrealizovat a kolko cm dat ?

Realizovali ste niekto nieco podobne a viete to posudit po roku ci dvoch ?

dakujem za info
stavba 123

Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Poslaťod MartinH » Uto 08. Okt 2019 17:51:56

Od oka je 10 cm EPS dostatocne, lebo naozaj tam nemrzne a nefuka.

Neviem, ci poziarne predpisy hovoria nieco k tomu, ci EPS je v garazi OK alebo musi byt (nehorlava) mineralna vata.

Z hladiska vlhkosti a kondenzu by sa zateplenim jednej steny nemalo vela zmenit. Mokre zasnezene auto spravi problem s vlhkostou v kazdej garazi.
Obrázok užívateľa
MartinH

Dal súhlas: 201 krat
Dostal súhlas: 303 krat

Poslaťod Ludo » Uto 08. Okt 2019 19:38:11

ja mam dve steny domu a garaze-spolocne-kedze garaz je vsadena do domu
kedze garaz je nevykurova, tak
v garazi som zdnu tieto dve steny zateplil 10 cm eps ( a strop 40 cm vaty-kedze to je vlastne podlaha satnika na poschodi )
Ludo

Obrázky: 0
Dal súhlas: 136 krat
Dostal súhlas: 181 krat

Poslaťod marek_kokso » Str 16. Okt 2019 9:22:29

Ja mám podobnú situáciu, garáž má jednu spoločnú stenu s domom. Tiež to budem musieť nejako poriešiť, ešte neviem ako. Zatiaľ len dve poznámky - do vnútra garáže by som nedával z požiarnych dôvodov polystyrén. A druhá vec- vravíš, že v zime v garáži nemrzne. Počítaj s tým, že ak zateplíš tu stenu, tak Ti pravdepodobne v garáži mrznúť bude.
Ja chcem garáž využívať aj v zime - neparkujem tam, mám tam dielničku a športové náčinie, takže uvažujem skôr o zateplení celej garáže zvonku cca 8cm EPS. Ak by sa mi tým podarilo dosiahnuť teplotu v garáži v zime okolo 10 stupňov, asi by som už tú vnútornú stenu neriešil.
marek_kokso

Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Poslaťod mp1 » Štv 17. Okt 2019 13:34:40

marek_kokso píše:J A druhá vec- vravíš, že v zime v garáži nemrzne. Počítaj s tým, že ak zateplíš tu stenu, tak Ti pravdepodobne v garáži mrznúť bude.
Ja chcem garáž využívať aj v zime - neparkujem tam, mám tam dielničku a športové náčinie, takže uvažujem skôr o zateplení celej garáže zvonku cca 8cm EPS. Ak by sa mi tým podarilo dosiahnuť teplotu v garáži v zime okolo 10 stupňov, asi by som už tú vnútornú stenu neriešil.

to naozaj chceš vykurovať garáž tak, že budeš mať tepelný most v rozmeroch steny?
garáž je garáž a dieľňa je dieľňa. v garáži má byť chladno, počas solenia 2-5°C, aby soľ ..., holé kovové dvere, aby na nich kondenzovala vlhkosť a nie na aute, ...
a dieľňa presne naopak - vykurovaná podľa možnosti bez prestávky a teplonevodivé dvere.

S týmto príspevkom autora mp1 súhlasil
WYSIWYG
mp1

Dal súhlas: 47 krat
Dostal súhlas: 26 krat

Späť na Izolácie, zateplenie

• Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia