Vyber kavovaru

Re: Vyber kavovaru

Poslaťod emkac » Ned 08. Okt 2017 10:32:37

este jedna vec, nech to nevyzera, ze som zaujaty pre automaty

automaty vseobecne maju jeden problem
a to je nadobka na odpad na kavu resp. nie caste robenie kavy a s tym suvisiaci problem

ked si robis 1 kavu denne, tak ti pristroj signalizuje po par dnoch, ze je nadobka plna a mas ju vyrazit
je tam nejaky senzor, ktory sa aspon na mojom kavomate sprava rozne
raz mi to vynada po troch inokedy po osmich pomletiach

problem je, ze ked si nespravis kavu denne, tak osem pomleti mozes mat za dva tyzdne
a ked po dvoch tyzdnoch vyberies nadobku, kde je kvantum vlhkeho kavoveho odpadu, mas tam plesen

stalo sa mi to tusim dvakrat

nestaci totiz LEN vysypat kavu, treba nadobku dokladne vysusit

ja osobne to riesim tak, ze do nadobky davam papier, vanicku... vysteliem ju
tym padom viac zvlhne papier a menej nadoba, je to menej nachylne na plesen

co som tym chcel povedat?
vyberaj kavovar AJ podla nadobky na odpad :shock:
Prílohy
Quis custodiet ipsos custodes?

S týmto príspevkom autora emkac súhlasili - 2
bigben, joko
Obrázok užívateľa
emkac

Obrázky: 7
Dal súhlas: 104 krat
Dostal súhlas: 246 krat

Poslaťod bigben » Pon 09. Okt 2017 10:53:24

Emkac, dobra poznamka. Vyluhovana kava pravidelne plesnivie v odpadovej nadobe, hlavne ked sa iba vysype a neumyje a nevysusi. Kazde tretie - stvrte vysypanie to uz nevydrzim a musim ju umyt. Ten paier musim vyskusat, celkom sa mi to pozdava.
bigben

Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 34 krat

Poslaťod theb » Pon 09. Okt 2017 11:46:04

Emkac to asi cele zosumarizoval presne.
Na mlyncek, paku a temper bude mozno cas na dochodku, teraz pre bezne pouzitie skor ten automat.

Mozno som aj ja kavovy barbar, ale tak som sa musel nejak prisposobit...Akurat mi teraz zamotal hlavu jeden kavovar v akcii, ale to uz rozlusknem nejak. Ten odporucany odtialto asi aj tak vyhra.
:drink

@Branulo: Plantaznu kavu mozem snad narvat aj do toho automatu, takze pridem akurat o moznost sam si uhladit a utlacit kavu. To snad ozeliem.
@emkac: Trafil si klincisko po hlavicke...
Obrázok užívateľa
theb

Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 52 krat

Poslaťod rastopaz » Uto 10. Okt 2017 8:24:26

ahoj,

začinal som french pressom, potom sme kúpili Juru ena micro 9. dobrý kávovar, ale zbytočne drahý a predsa nie je 100 percentný. keď po čase zistíš, že káva z pákového je o inom, možno urobíš čo my doma. jura išla na bazoš a už doma len pákujeme. lepšia pena, dáš si takú kávu, akú chceš (raz dáme kofeinovu, raz bezkofeinovu) a je to trošku čistejšie. pákový musíš čistiť po každej káve, kdežto automat po cca 10 kávach. a stalo sa, ze na káve boli už biele náznaky plesne. neviem si predstaviť, čo je vo vnútri kávovaru, kde sa tá káva po namletí utláča.
rastopaz

Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Poslaťod Branulo » Str 11. Okt 2017 14:47:32

Theb: samozrejme, plantaznu kavu mozes dat do hocicoho. Tu sortu som uviedol len preto, ze ak chces dobru kavicku, hoc uz akymkolvek sposobom pripravenu, bez kavlitnej kavy sa k lahodnej chuti nedopracujes.
Rastopaz: Niekto sa uci na chybach inych, niekto na vlastnych.... :) Uvidime, ako to bude s Thebom :)
Branulo

Dostal súhlas: 1 krat

Poslaťod bulko_ » Uto 17. Okt 2017 20:14:47

theb píše:@Branulo: Plantaznu kavu mozem snad narvat aj do toho automatu, takze pridem akurat o moznost sam si uhladit a utlacit kavu. To snad ozeliem.
@emkac: Trafil si klincisko po hlavicke...

Mozes ju narvat do hocicoho, len ci z nej dostanes to co by si mal. Bez kvalitneho mlynceka na kavu s mikronastavenim, je skoda kupovat drahu kavu. Tiez som chcel automat a skoncil som pri pake a nelutujem. Dalsie hobby po stavbe domu.
bulko_

Dal súhlas: 38 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Poslaťod _luky_ » Str 18. Okt 2017 8:34:17

Nejsem nějaký milovník kávy. Ale přesto když jsem v ruce měl "drahou" kávu (nějaká lepší Tchibo) a "kvalitní" kávu, poznal jsem rozdíl čichem po otevření balení. Pro kvalitní a levnou kávu se chodí přímo do pražírny. V Praze to je pražírna v Holešovickém přístavu. Na SK něco takového taky musí být. (Pro úplnost, 500g kvalitní, čerstvé kávy se tam dá pořídit za cca 7€. Patrně zasílají i na Slovensko - viz [url]kavaprodej.cz[/url])
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_

Dal súhlas: 68 krat
Dostal súhlas: 51 krat

Poslaťod Wooden » Štv 19. Okt 2017 7:59:34

Ahoj,

Ak by som ti mohol odporučiť kávovar ktorý už dlhé roky používam tak je to model KRUPS EA 8010.
Minulý rok mi asi po 6 rokoch odišiel prvý (ale pijeme kvantum kávy) a ani som sa nerozhodoval či pôjdem do niečoho iného a kúpil som si presne taký istý.
cenu si drží už niekoľko rokov takú istú asi aj preto lebo je bezporuchový.
Wooden

Dostal súhlas: 0 krat

Predchádzajúci

Späť na Interiér, dizajn, nábytok, kuchyne, kúpelne

• Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť