Vyber COV

Vyber COV

Poslaťod vvv » Uto 10. Mar 2009 1:06:28

Mohli by ste sa podelit so skusenostami s vyuzivanim COV od roznych vyrobcov? Blizi sa cas, ked sa musim rozhodnut, chcel by som vediet vase konkretne skusenosti. Dufam, ze to nebude niekto brat ako reklamu. V tomto pripade sa bohuzial neda velmi spolahnut na deklarovane technicke udaje, radsej by som sa spolahol na referencie pri uzivani. Na filipovi som toho dost precital a na niektore znacky tam boli dost nelichotive nazory, niektore boli az podozrivo prechvalene. Len pre uplnost potrebujem cov k rodinnemu domu pre celorocne uzivanie. Tak teda ma niekto skusenosti s Aquatech, Ecowa, Vh tech, Topas, Ekoprogres, Bioclar, ROTO.... A este bude to zumpa s predcistenim ;)
vvv
 
Príspevky: 397
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:14:47
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 62 krat
Re: Vyber COV

Poslaťod joko » Uto 10. Mar 2009 18:33:41

Zdravím. Vlastním AT-6 od Aquatecu, funguje mi to teraz rok a bez prikrášlenia mne to funguje podľa predstáv. Tech. parametre pre jednu rodinu by mal splniť má limit 860l / deň. Neypácha, po spustení penilo cca 14 dní, kým nabehli baktérie a od vtedy pokoj. Voda mierne hnedá ale číra, po rozbore v laboratóriu v pohode pod limitmi.
Sused kúpil VH-6 od VH tech, keď sme to spúšťali do zeme, tak som mu povedal, že nikdy by som moju nevymenil za jeho.Jeho sme osadzovali v októbri. V prevedení boli neporovnateľné rozdieli, hlavne v spracovaní vo zvaroch. Nechcem sa vyjadrovať na kvalitu čistenia, lebo jeho sa kvôli zime nepodarilo nabehnúť ale napr. ovládanie vzduchových trisiek, kým moje má guľové ventily, jeho má kúrenárske pod zátkami, proste asi ako Trabant a Škoda. Porovnávam ich len preto, lebo takmer na korunu sme rovnako za ne zaplatili. Ja som čítal veľa dobrých referencii aj na VH, takmer som aj objednal, len som našiel dodávateľa na AT a za tú istú cenu s týždennou dodacou lehotou, tak som sa rozhodol pre neho, a keď som zbadal druhú tak som sa začal druhýkrát radovať.
Samozrejme nechcem porovnávať s inými značkami, netvrdím, že drahšie ako napr. Bioclar alebo Ekoprogres nie je lepší, ale na moje potreby bola moja volba tá ideálna. A porovnávam AT a VH lebo som ich fyzicky montoval spúšťal do prevádzky a stáli rovnaké peniaze. ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2445
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 655 krat
Dostal súhlas: 281 krat

Re: Vyber COV

Poslaťod vvv » Uto 10. Mar 2009 22:17:01

Vdaka joko za skusenost, dnes sa mi vratila prva ponuka z aquatecu AT 6 (bez mikroprocesoroveho riadenia, co vsak asi v pohode nahradia spinacie hodiny) za 1250 €, celkom prijemna cena, sice bez tej nadoby alebo ako to volaju na duchadlo + 90€. Do konca marca maju vraj akciu, je otazne, ci potom pojde cena hore, alebo dole. :)
vvv
 
Príspevky: 397
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:14:47
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 62 krat

Re: Vyber COV

Poslaťod peto » Uto 10. Mar 2009 22:25:20

skus pozriet aj COV TOPAS - www.covtopas.sk maju na tento mesiac akciu
peto
 
Príspevky: 117
Obrázky: 407
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008 19:27:33
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Vyber COV

Poslaťod joko » Uto 10. Mar 2009 22:37:28

Nechcem Ťa tlačiť k tej značke, ja som len chcel, Ti podať moje skúsenosti s tými dvoma značkami.
Ja som dodávateľovi o takom čase, ako je teraz povedal, že mu dám na ruku 34k a do týždňa to zoberiem. Či dá, alebo nedá? Samozrejme že to predal, Aj v cene doviezol.
Mikroproceso? Ak to budeš mať pri RD a celý rok ho zaťažovať, tak by to malo v kuse bežať, to znamená bez automatického zastavenia. Ak sa vypne, hladina klesne o cca 50 litrov, a vtedy už cirkulácia vody nie je ideálna, až kým tam zas nenaleješ tých 50 l.
Dúchadlo má toleranciu 5 metrov. Ak máš prístrešok, kde to schovať, tak tú šachtičku nepotrebuješ. Upozorňujem Ťa však, že ak dúchadlo dáš do stavby budeš ho stále počuť. A dúchadlo treba takmer ku všetkým značkám. Výnimkou sú filtračné čističky myslím od Ekoprogresu. Ešte ti dám do pozornosti systém "Koreňová čistička" , ak sa nemýlim tak sa volá, skús ho nájsť na nete, mne sa nehodila kvôli tienistej parcele. :ano:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2445
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 655 krat
Dostal súhlas: 281 krat

Re: Vyber COV

Poslaťod Milan 6 » Štv 12. Mar 2009 1:33:16

Jednoznačne najlepšia čistiareň na trhu je Topas!! A navyše ju kúpite ako komplet výrobok! Žiadna skrinka na dúchadlo, žiadny nadstavec..... A dá sa teraz
v akcii kúpiť okolo 1500 eur. A hrúbka steny nieje ani 6 ani 8mm ale 20mm priatelia. Zo zeme trčí len pekné zelené na pánty otváracie víko. Má tzv spätný, alebo úsporný režim takže dokáže fungovať bez fekálií aj niekoľko týždňov. Má zvukovú signalizáciu nesprávneho chodu, alebo poruchy. Víko je zateplené, utesnené, takže môže ísť priamo pod okno. Má objem 23OO litrov nie 12OO, ako VH, alebo AT. Ziadne guľové, alebo kúrenárske ventily, ale elektroventil!!!!!
Nie Topas, ale VH a AT sú drahé.....!!!!!
www.covtopas.sk
Milan 6
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon 02. Mar 2009 22:08:16
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Vyber COV

Poslaťod melkor » Štv 12. Mar 2009 9:14:20

Čisto pre infomáciu nejaké tie správy od konkurencie (linving.cz)

http://pedrokv.com/smeti/cov.rar
melkor
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 20:20:22
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Vyber COV

Poslaťod joko » Štv 12. Mar 2009 20:37:51

To Milan: Dúfam , že si užívateľ a nie predajca, lebo keď je to "najlepšie" tak je to kaleráb. Možno aj pre Teba, pokiaľ máš z toho provízie, ale ka si užívateľ, tak prosím napíš že si s tým max spokojný. Ja mán AT, no v živote by som netvrdil, že je najlepsí. Pred rokom , keď som kupoval, tak na trhu som našiel aspoň päť značiek, aj predajcov, ktorý boli lepší ako AT /náhodou Topas medzi nimi nebol/a netvrdím, že Topas nie je lepší ako AT, ale nemôžeme mať rovnaké požiadavky a tak ani výsledok nemôže byť rovnaký. Na výstave som oslovil asi 17 značiek, mal som z čoho vyberať. Pokiaľ ma "môj" predajca presvedčil, že táto značka pre moje potreby stačí, tak ma presvedč, prečo by som mal niekomu darovať 500Eur len za názov?
Ja som moju za prvých šesť mesiacov, kým som ho normálne zaťažoval len dva razy prestriekal vodou, aby som umyl usadeniny na stenách, a občas sporadicky skontroloval.Nepotreboval žiaden zásah. Tak o čo je horší ako Topas? Ale znovu opakujem , že Tvoja značka môže byť pre Teba lepšia, ale moja pre mňa aj s 50%-nou rezervou stačí. a tých 10 200 Sk čo je rozdiel, mal som kam dať. :cry:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2445
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 655 krat
Dostal súhlas: 281 krat

Re: Vyber COV

Poslaťod Milan 6 » Štv 12. Mar 2009 22:44:30

Joko, vo veľa veciach s Tebou súhlasím..... No v niektorých zas nie. Ak si pozorne čítal môj príspevok, tak som vymenoval min 5 rozdielov, prečo musíš zaplatiť o 5OO eur viac. Ja som zaplatil o 1OOO pred dvomi rokmi a neľutujem. Ale každý háji to svoje, no moje presvedčenie je podložené faktami. Ak Ti nestačilo, čo som napísal tak ešte pár faktov, aby aj ostatní videli, že nekecám. Topas má samostatný kalojem, takže keď odčerpávam 3 krát do roka prebytočný kal, mám ho vyzretý bez zápachu a sračiek s toaleťákom a ostatných nečistôt s toho dňa. Na odčerpanie kalu nepotrebujem kalové čerpadlo, ale odpojím zaslepenú hadicu z čističky a čovka mi kal sama prečerpe do fúrika. Moja čovka dokáže fungovať aj keď sme pár týždňov na dovolenke! Má všetky tieto vymoženosti Tvoja???? A ak si stále presvedčený o svojich tvrdeniach, tak podľa toho musíš žiť... Takže maš v kúpelke opaxit, na streche eternik, pozeráš čb telku a vozíš sa v Š 100... To pre nenáročných stačí, veď je to funkčné.....
Milan 6
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon 02. Mar 2009 22:08:16
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Vyber COV

Poslaťod joko » Štv 12. Mar 2009 23:22:50

Má všetky tieto vymoženosti Tvoja???? A ak si stále presvedčený o svojich tvrdeniach, tak podľa toho musíš žiť... Takže maš v kúpelke opaxit, na streche eternik, pozeráš čb telku a vozíš sa v Š 100... To pre nenáročných stačí, veď je to funkčné.....


Vieš ja by som v živote nedovolil tvrdiť, že je niečo "najlepšie". Ja som bol až taký frajer, že v záhradkárskej osade ako prvý som osadil ČOV , aby som tých 10m3 odpadovej vody na chalupe za rok vyprodukujem mohol recyklovať a nepúšťal len tak ako moji 15 susedia. Moja Čov funguje marec - november , napriek tomu som ho kúpil.
A aby som nemusel závidieť Tvoju "najlepšiu " plazmu tak ja som v živote zarobil na dva byty v Ba, chalupu mám na Záhorí aj s ČOV ,a ak sa rozhodnem pre Š 100... tak možno s tým budem najspokojnejší. A v kútiku duše som presvedčený, že všetko čo mám, som zarobil vlastným umom a vlastnými rukami a nemusel som nikoho okradnúť. Prosím bezdôvodne nesúď a neurážaj ak nepoznáš podklady. Buď pozdravený. :nie:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2445
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 655 krat
Dostal súhlas: 281 krat

Re: Vyber COV

Poslaťod vvv » Štv 12. Mar 2009 23:41:32

Mrzi ma, ze sa tato tema trosku ubrala nespravnym (osobnym) smerom. Napriek tomu dakujem za odpovede. Topas bol pravdupovediac medzi covkami, ktorymi som sa rozhodoval, aj ked som zastancom jednoduchych rieseni a v prilisnej pretechnizovanosti vidim vacsiu pravdepodobnost poruchy. Napriklad aj tie mechanicke ventily mi skor sedia do covky ako elktro. Inac mozes mi Milan 6 poslat kontakt (trebars aj cez SS), kde mozem dostat Topas 5 komplet bez dalsich nakladov za 1500 €? Vdaka... Este by ma zaujimalo, aky typ topas je za tu cenu, lebo :

verzia TOPAS Štandard

Štandard prevedenie zodpovedá bežne vyrábaným typom čističiek odpadových vôd dostupných na slovenskom trhu. Princíp čistenia je zachovaný rovnaký ako u Comfort verzie, ale oproti tej verzii neobsahuje tieto komfortné doplnky:
- Samostatný kalojem
- Zateplené a parotesný poklop (obsahuje len jednoduchý poklop)
- Havarijnú zvukovú a svetelnú signalizáciu
- Vyníma teľnú technológiu

neobsahuje tie rozdiely, ktore si spominal vyssie.
vvv
 
Príspevky: 397
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:14:47
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 62 krat

Re: Vyber COV

Poslaťod Milan 6 » Pia 13. Mar 2009 0:16:35

Ale ja som tu nechcel vôbec nikoho uraziť! Joko, mne je úplne jedno čo máš, koľko si zarobil a čo si dosiahol... Ja som len chcel na tom demonštrovať, aký je rozdiel medzi autami, alebo čovkami. Každý z nás žije svoj život a vyznáva svoje hodnoty.... Ja sa teda opravím: Myslím si, že je Topas jedna z najlepších čov. Ok?
A vôbec by som si nedovolil súdiť Ťa. Ver, že ani ja som nikoho nikdy neokradol a aj na tú plazmu som si zarobil poctivo ;)
A ešte k tým ventilom... Myslím, že mať guĺový ventil v čovke tak ním nič nenadstavím.....
A ešte na záver pre všetkých. Moja reakcia vyplýva z toho, že tu niekto dookola vychvaľuje stále AT a VH aj napriek tomu, že nieje znalý problematiky, alebo je díler od týchto firiem... A také reči o ušetrení "10 200" ma nútia reagovať tak, že tu potom porovnávam autá, strešnú krytinu, atď....
Dal som svoj názor a nechcem tu niekoho nahovárať, aby nekupoval VH ale Topas, takže ani aby nekupoval Trabant, ale Bavorák.. Je mi to v podstate jedno.. no:
Milan 6
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon 02. Mar 2009 22:08:16
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Vyber COV

Poslaťod joko » Pia 13. Mar 2009 17:24:04

Teraz už všeobecne:
1.-nemôžem porovnávať značky, ktoré nepoznám, len tie čo poznám.
2.- V téme Voda, kanalizácia a ČOV sa pripájame tak štyria - piati. Považoval som za potrebné odpovedať na dotaz, ak som k tomu niečo vedel povedať.
3.- Okomentoval som dve najlacnejšie značky, ale na moje potreby aj tá najlacnejšia je prepichom.
4.- Ak niektorá značka nesplní niektorú z kritérii cena=kvalita, tak v 21. storočí veľmi rýchlo zbankrotuje. Tzn. že za veľa peňazí šmejdy sa dlho nedajú predávať, ale naopak za lepšie sa dá viacej pýtať.

P.S. Je len veľká škoda, že nemáš pravdu s tými províziami, bohužiaľ som musel zaplatiť do poslednej koruny cenu, ktorú som si uhádal.
:drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2445
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 655 krat
Dostal súhlas: 281 krat

Re: Vyber COV

Poslaťod Milan 6 » Pia 13. Mar 2009 18:36:02

Tak s predchádzajúcim Tvojim Joko príspevkom plne súhlasím. Myslím, že teraz to môže byť na rovnakej frekvencii.
Áno, ak Ti stačilo to čo si kupoval, tak niet čo namietať. Mne nestačilo, nakoľko mám čov pod oknom pri terase a pozerám na ňu denno denne a aj by som ju možno cítil denno denne, keby to bola iná značka. Takže sme asi zvolili každý správne. Takže sorry za tie provízie. Mňa veľmi zarážalo, keď niektorí ľudia ospevujú niečo čomu nerozumejú a hania niečo o čom nemajú ani šajn.... Ja mám vďaka mojej práci možnosť porovnať veľa výrobkov a sú medzi nimi aj čovky a aj z toho dôvodu som tvrdil, že som si vybral tú najlepšiu, čo môžem kľudne poopraviť na pre mňa najvhodnejšiu... Ale zlostí ma keď niekto napíše, že je to nefunkčná čov. Naopak! Je to podľa mňa ozaj "bavorák"....
Milan 6
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon 02. Mar 2009 22:08:16
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Vyber COV

Poslaťod jepeto » Sob 14. Mar 2009 22:27:37

Chcel by som poradit s COV. Chcem si ju zadovazit pri vystavbe RD, ale problem je v tom, ze nemam kam vypustat odpad z COV. Potok nie je na blizku a kedze pozemok mam na konci dediny a nie je tam dostatocne hlboky kanal, nemam kde by som to mohol vypustat. Pocul som vsak, ze existuju aj COV, pri ktorych sa vyuziva sposob presakovania odpadu do pody. Vie mi niekto poradit, ma s tym niekto skusenosti ???? Za info vopred dakujem
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat
Ďalší

Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron