Ako svojpomocne hydroizolaciu?

Ako svojpomocne hydroizolaciu?

Poslaťod martin1 » Pon 29. Dec 2008 13:23:59

este by som sa chcel k hydroizolacii spytat, na zakl. dosku sa dava pod mury ipa, ktora sa natavi a na to sa az davaju mury, je vsak aj nejaka ina izlacia, ktoru netreba tavit, ale napr. nalepit lepenie mi pride ako lepsia varianta (horak nemam a asi to nebude take jednoduche a firmu sa mi na to objednavat nechce). viete ma nasmerovat - aka izolacia ake lepidlo a ci je to rovnaky vysledok ako ked sa natavi?


emkac: toto bol exeplarny priklad zmeny temy. pisalo sa o hydroizolacii pivnice, zrazu sa zacalo diskutovat uplne o niecom inom. zakladajte na uplne nove dotazy nove temy, nech je v tom poriadok!
temu som rozdelil, tam nech sa pokracuje v tom ako izolovat pivnicu, tu nech sa diskutuje, ako a cim si sam zaizolovat


mas pravdu... :)
Naposledy upravil martin1 dňa Pon 29. Dec 2008 20:33:09, celkovo upravené 2
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Hydroizolácia pivnice

Poslaťod quark » Pon 29. Dec 2008 14:10:32

martin1 píše:este by som sa chcel k hydroizolacii spytat, na zakl. dosku sa dava pod mury ipa, ktora sa natavi a na to sa az davaju mury, je vsak aj nejaka ina izlacia, ktoru netreba tavit, ale napr. nalepit lepenie mi pride ako lepsia varianta (horak nemam a asi to nebude take jednoduche a firmu sa mi na to objednavat nechce). viete ma nasmerovat - aka izolacia ake lepidlo a ci je to rovnaky vysledok ako ked sa natavi?


ja som ti už raz písal, pozor na prevedenie hydroizolácie!
u mňa platí: čo si nespravím sám, tomu neverím....
keď nechceš taviť tak daj Fatrafol a máš pokoj, len tá cena :lol:
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Hydroizolácia pivnice

Poslaťod emkac » Pon 29. Dec 2008 14:25:22

Fatrafol sa spaja tiez ohrievanim
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Hydroizolácia pivnice

Poslaťod quark » Pon 29. Dec 2008 14:27:36

emkac píše:Fatrafol sa spaja tiez ohrievanim

ja viem ale iba pásy medzi sebou, nie celoplošne
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Hydroizolácia pivnice

Poslaťod martin1 » Pon 29. Dec 2008 14:35:46

co som pozeral na stranku fatrafol, tak vyzera ze tam tiez tepelne spajaju, ja by som chcel ako hydroizolaciu nieco za normalnu cenu, co by som si vedel svojpomocne dat, neviem ci sa da horak pozicat, pripadne odkial a ci to zvladnem ked som len videl ako to robia, ale v rukach som to este nemal...
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Hydroizolácia pivnice

Poslaťod timmo1 » Pon 29. Dec 2008 17:33:49

martin1 píše:co som pozeral na stranku fatrafol, tak vyzera ze tam tiez tepelne spajaju, ja by som chcel ako hydroizolaciu nieco za normalnu cenu, co by som si vedel svojpomocne dat, neviem ci sa da horak pozicat, pripadne odkial a ci to zvladnem ked som len videl ako to robia, ale v rukach som to este nemal...

...nemáš sa čoho báť, horák, aj keď Ti nikto nepožičia nestojí viac ako 700 korún komplet sada aj s koncovkami, 10 kg fľaša tiež nie je drahá, nezabúdaj že teraz ideš robiť len pásy ale neskôr budeš robiť HI komplet na celom prízemí a sem tam treba niečo nahriať, osušiť, pri kanalizácii niečo za tepla ohnúť, prispôsobiť.....fľaša s horákom sa Ti zíde, určite by som nešiel kvôli takémuto problému do nejakej drahej izolácie alebo drahého prevedenia !!!!
timmo1
 
Príspevky: 10
Obrázky: 0
Registrovaný: Sob 22. Nov 2008 12:02:15
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Hydroizolácia pivnice

Poslaťod martin1 » Pon 29. Dec 2008 19:26:47

za 700 korun koplet sada s horakom, kde si to videl? co pozeram na nete, tak okolo 2000 sk sa to pohybuje, aj ked ani to nie az take strasne...inak horakom sa lepi ipa aj na zvysok zakladovej dosky nielen pod murivom? nestaci to polozit? a ipa sa lepi tak, ze podklad sa natrie nejakym asfaltovym penetrakom, alebo cim konkretne?
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Hydroizolácia pivnice

Poslaťod timmo1 » Pon 29. Dec 2008 19:46:20

martin1 píše:za 700 korun koplet sada s horakom, kde si to videl? co pozeram na nete, tak okolo 2000 sk sa to pohybuje, aj ked ani to nie az take strasne...inak horakom sa lepi ipa aj na zvysok zakladovej dosky nielen pod murivom? nestaci to polozit? a ipa sa lepi tak, ze podklad sa natrie nejakym asfaltovym penetrakom, alebo cim konkretne?

....nechce sa mi hľadať doklad o kúpe ale dlhý horák s sk_páskami 690 + 5m tlakovej hadice (cca 200)+ výmena 10 kg fľaše (cca 500) + holender na fľašu (cca 100)+ nejaká solídna špachtľa (100).....to máš komplet izolatérsku výbavu za cca 1600 aj s plnou fľašou propánu......samozrejme to treba najskôr napenetrovať trebárs PENETRAL ALP 9kg za cca 550+murárska štetka alebo stará metla a ideš.....videl som to aj klásť nasucho, tlak stien je veľký to nikam nepojde....urob ako chceš....hodím nejaké foto do galérie !!!
timmo1
 
Príspevky: 10
Obrázky: 0
Registrovaný: Sob 22. Nov 2008 12:02:15
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Hydroizolácia pivnice

Poslaťod martin1 » Pon 29. Dec 2008 20:05:18

dik, foto by sa hodilo, pozrem v galerke
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako svojpomocne hydroizolaciu?

Poslaťod martin1 » Pon 29. Dec 2008 21:36:18

foto som si pozrel, tak predpokladam, ze postup je nasledovny, ak je nieco zle, tak ma prosim opravte, kto sa tomu rozumiete.

1. doska hotova, kolko ju nechat dozriet kym sa natrie penetrakom, ci sa moze hned ako je pevna , napr. po tyzdni a mozem zacatz na hydroizolacii stavat?
2. zoberiem rolku ipa alebo pod., namotam na zeleznu tyc, ohrievam horakam ipu a podklad a postupne odvijam ipu z rolky a lepim. alebo je jednoduchsi sposob?
3. staviam a potom ked je hruba stavba hotova, tak sa vrhnem znova na ipu a nalepim ju podobne po celej doske, najprv penetrak,potom ipu, ked ipy spajam, kolko by mal byt presah?
4. az potom na nalepeni komplet ipy pokracuej v podlahe, izolacia, poter, podlahovka, vzduchotechnika atd.
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako svojpomocne hydroizolaciu?

Poslaťod joko » Pon 29. Dec 2008 22:16:47

Napenetrujes miesta pod murmy aspon na sirku 50 cm, lepsie 2x a nechas uschnut.Rozvinies ipu na celu dlzku steny, ktoru ides izilovat. Prerežeš ho na dve polovice na dlžku, ľahko ztrolujes a das na roh deky na penetrak. Postupne zo spodnej strany nataviš ipu a priebezna rolujes na svoje miesto v stave ze folia sa musí uplne zmiznut, a asfalt z ipy lahko tiecť, ale neroztopit uplne.Takto obíst pod vsetkymi murmy a odporucam taktiez dvojmo. Plochu po tom tak isto, len to neprerezes na polovicu. Tam mozes priamo rolku nahrievat a pred koncom to narezat priamo na mieru, a nemas straty. T tam mozno staci jedna vrstva. Na krajoch odporúcam nechat trochu precnievat, ak bude veľa, alebo bude vadit tak sa da odstranit.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Ako svojpomocne hydroizolaciu?

Poslaťod martin1 » Pon 29. Dec 2008 22:50:44

joko píše:Rozvinies ipu na celu dlzku steny, ktoru ides izilovat. Prerežeš ho na dve polovice na dlžku, ľahko ztrolujes a das na roh deky na penetrak. Postupne zo spodnej strany nataviš ipu a priebezna rolujes ...


Preco prerezavat ipu na dve polky? Aby som ju dal dvojmo, nerozumiem...
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako svojpomocne hydroizolaciu?

Poslaťod joko » Pon 29. Dec 2008 22:59:12

Lebo ipa je široká 1 m, a Ty potrebuješ pod múr 30 - 40 cm. preto po dlžke prerezať. A predsa neodrežeč 10 - 20 cm, čo už nikde nepoložíš, a keď necháš 50 cm, tak máš zaizolované aj kúsok deky, kam plochu natavíš. A predsa nemôžeš na raz nalepiť dve vrstvy, lebo ak prehneš ipu na polovicu na dlžku, tak predsa nemôžeš ich zlepiť , lebo budeš mať dve rovnaké strany pri sebe, a ani to nezroluješ. A dvojmo preto, lebo budeš pod múrmi mať lepšiu, istejšiu izoláciu.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Ako svojpomocne hydroizolaciu?

Poslaťod quark » Uto 30. Dec 2008 9:55:42

joko píše:Lebo ipa je široká 1 m, a Ty potrebuješ pod múr 30 - 40 cm. preto po dlžke prerezať. A predsa neodrežeč 10 - 20 cm, čo už nikde nepoložíš, a keď necháš 50 cm, tak máš zaizolované aj kúsok deky, kam plochu natavíš. A predsa nemôžeš na raz nalepiť dve vrstvy, lebo ak prehneš ipu na polovicu na dlžku, tak predsa nemôžeš ich zlepiť , lebo budeš mať dve rovnaké strany pri sebe, a ani to nezroluješ. A dvojmo preto, lebo budeš pod múrmi mať lepšiu, istejšiu izoláciu.


ja trochu spresním: Nahriatie musí byť intenzívne a čo najkratšie.
Pás treba najskôr rozvinúť a usadiť do správnej polohy.
Zvinúť jednu polovicu k stredu a nataviť.
Potom sa zvinie druhá polovica a nataví sa.
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Ako svojpomocne hydroizolaciu?

Poslaťod Mich » Uto 30. Dec 2008 19:49:08

quark píše:
joko píše:Lebo ipa je široká 1 m, a Ty potrebuješ pod múr 30 - 40 cm. preto po dlžke prerezať. A predsa neodrežeč 10 - 20 cm, čo už nikde nepoložíš, a keď necháš 50 cm, tak máš zaizolované aj kúsok deky, kam plochu natavíš. A predsa nemôžeš na raz nalepiť dve vrstvy, lebo ak prehneš ipu na polovicu na dlžku, tak predsa nemôžeš ich zlepiť , lebo budeš mať dve rovnaké strany pri sebe, a ani to nezroluješ. A dvojmo preto, lebo budeš pod múrmi mať lepšiu, istejšiu izoláciu.


ja trochu spresním: Nahriatie musí byť intenzívne a čo najkratšie.
Pás treba najskôr rozvinúť a usadiť do správnej polohy.
Zvinúť jednu polovicu k stredu a nataviť.
Potom sa zvinie druhá polovica a nataví sa.


Aky to ma vyznam , ze to natavujes odstredu po kraj?
A neda sa ta IPA nejak prerezat originalne zrolovana?
Dvojpod. dom 150 m2,Ytong 30+20 EPS,v streche 38 cm,21 EPS v podl.,len podlahovka 2 rozd., trojsklo.
Mich
 
Príspevky: 329
Registrovaný: Pon 01. Dec 2008 0:07:44
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat




Ďalší

Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron