Kolko vrstiev hydroizolacie pod mury?

Kolko vrstiev hydroizolacie pod mury?

Poslaťod NED » Uto 02. Dec 2008 23:13:20

Základovú platnu som odizoloval glasbitom, ale len v jednej vrstve.Kamarát mi vravel, že pod múry sa dávajú dve vrstvy.Prečo?Ved aj keby niekde vznikla malá dierka, či trhlina,vlhkosť by prenikala len lokálne.Nie?Jedná sa o nepodpivničený bungalov.Dakujem za odpovede na moju primitívnu otázku
Naposledy upravil emkac dňa Uto 02. Dec 2008 23:23:33, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
NED
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 12:33:09
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Kolko vrstiev hydroizolacie pod mury?

Poslaťod quark » Str 03. Dec 2008 22:54:21

nemôže sa jednoznačne hovoriť, že pod obv. mury sa dávajú dve vrstvy izolácie, aj ked realita je presne taká. "odborníci" ti povedia daj tam dve vrsty väčšinou hydrobit V60 S 35 /kvôli cene/ a máš vystaráno.
Pri hydroizoláciach potrebuješ vedieť:
- hydrofyzikálne zaťaženie / tlaková voda, stekajúca voda, zemná vlhkosť/,výška spodnej vody
- mechanické zaťaženie /nízke, stredné vysoké/,
- aké vrstvy podložia máš pod zák. doskou, či si dal nopovku, štrk, alebo iba zeminu na zásyp deb, tvaroviek..

Glasbit G200 S40 je postačujúci v jednej vrstve proti zemnej vlhkosti- viď výrobca..

Ja som použil kryštalickú hydroizoláciu, je to prísada do betónu vo forme prášku, výborná vec, je viacej výrobcov ja som použil Xypex. A mám pokoj naveky-nemusím sa obávať, čo by mi spravil ten ropný produkt /asfalt/po niekoľkých rokoch.
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Kolko vrstiev hydroizolacie pod mury?

Poslaťod bigben » Str 03. Dec 2008 23:07:28

quark píše:Ja som použil kryštalickú hydroizoláciu, je to prísada do betónu vo forme prášku, výborná vec, je viacej výrobcov ja som použil Xypex. A mám pokoj naveky-nemusím sa obávať, čo by mi spravil ten ropný produkt /asfalt/po niekoľkých rokoch.

Ja som kdesi počul/čítal že kryštalická hydroizolácia má obmedzenú životnosť, jednalo sa o cca +-20 rokov. Ale bola to tekutá zmes, ktorá sa leje do vyvrtaných otvorov v stene. Prášok do betónu má možno iné vlastnosti a životnosť, ale myslím že nič nie je "na veky"
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Kolko vrstiev hydroizolacie pod mury?

Poslaťod MiroM » Štv 04. Dec 2008 9:11:26

NED píše:Základovú platnu som odizoloval glasbitom, ale len v jednej vrstve.Kamarát mi vravel, že pod múry sa dávajú dve vrstvy.Prečo?Ved aj keby niekde vznikla malá dierka, či trhlina,vlhkosť by prenikala len lokálne.Nie?Jedná sa o nepodpivničený bungalov.Dakujem za odpovede na moju primitívnu otázku


Preco? Pretoze vaha stien a celeho domu ti tu izolaciu pretlaci. Ja ked sa teraz pozriem, tak prva vrstva je totalne pretlacena, vahou sa mury normalne do nej zatlacili a vyzera po krajoch akoby pretrhnuta. Ak by som nemal aj druhu vrstvu, tak neviem.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Kolko vrstiev hydroizolacie pod mury?

Poslaťod kaja » Štv 04. Dec 2008 10:51:28

ked ti nevadi vlhkost len lokalne tak si mohol dat izolaciu tiez len lokalne...mne vadi vlhkost tak som dal 2xSBS
kaja
 
Príspevky: 92
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 27. Nov 2008 16:15:09
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Kolko vrstiev hydroizolacie pod mury?

Poslaťod mPeto » Ned 28. Dec 2008 0:44:22

no neviem, ale ked ti pretlacilo 1. vrstvu, ako si prisiel na to ze druhu ti nepretlaci? Maju predsa rovnaku unosnost :) a ani dve tehly P8 na sebe nemaju predsa unosnost 16 MPa ;)
mPeto
 
Príspevky: 265
Registrovaný: Sob 20. Dec 2008 21:12:10
Bydlisko: Záhorie
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Kolko vrstiev hydroizolacie pod mury?

Poslaťod MiroM » Ned 28. Dec 2008 1:17:35

mPeto píše:no neviem, ale ked ti pretlacilo 1. vrstvu, ako si prisiel na to ze druhu ti nepretlaci? Maju predsa rovnaku unosnost :) a ani dve tehly P8 na sebe nemaju predsa unosnost 16 MPa ;)


Teraz si myslis, ze si ma akoze nachytal? Pretlacilo len tu vrchnu, to viem na 100%, pretoze ked som vyrezaval v jednom mieste tvarnicu, tam som to jasne videl. A ratat unosnost hydroizoloacie? Hmm dost nelahka uloha, v tomto pripade ide skor o stlacitelnost, zlisovanie izolacie. Steny sa zatlacili do hydroizolacie pravdepodobne v lete, ked bola zmaknuta, a pretlacilo iba prvu vrstvu preto, lebo vaha stien viacej zlisovat tieto vrstvy nedokazala. Staci taketo vysvetlenie?
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron