Co ma momentalne stve

Všetko čo nesúvisi so stavbou

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod joko » Str 30. Sep 2009 16:24:46

K tej kontrole skladníkov: nedávno som robil ležatú kanalizáciu pre dopisovateľa nášho fóra. Dodatočne sma sa rozhodli, že osadíme šachtu na budúcu kanalizačnú prípojku. Vo štvrtok poobede o 15.00 som išiel Bernolákovo - Rača a späť, mrholilo, trvalo to 1,5 hodín v kolónach, kúpil som spolu osem druhov tovaru, a na stavbe som zistil, že mi skladník miesto 160 -ky kanalizačnej šachty dal 200 -kovú. Mal som radosť v očiach a niečo iné na jazyku. Ráno mi to bez slova vymenil, no stálo to zopár pekných slov, pár km navyše, hodinu času a nepríjemnosti voči investorovi, i keď od to znášal najlepšie. Takže ako Mich píše: Moja vina, moja vina , moja preveľká solvina :cry:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat




Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod tomas g » Str 30. Sep 2009 22:03:20

Tak ja sa pripajam k lutujucim neprekontrolovanym. Ked som zacinal zo stavbou a bol som este v baliku, kupil som zene kuchynsky robot, made in USA, dizajnerska legenda - potesenie pre oko umelca (dnes by som si rozmyslel, ci tych 20.000,- Sk nedam za nejaky stavebny material), aj s prislusenstvom. Reku, nech je do noveho domu. V novom este nie sme, ale zena to po cca dvoch rokoch cakania nevydrzala a chcela ho vyskusat - a dobre spravila. Kedze som bral posledny vystaveny kus, balil mi ho predavac a nedal tam take plastove one, bez ktoreho nejde jeden struhak - no ale hadaj sa s nimi po takej dobe. Tak sme to one pekne museli teraz doobjednat z USA :?
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod admin » Pia 02. Okt 2009 9:15:53

pridal som jeden smajlik, mozno vhodny do tejto temy :dash

S týmto príspevkom autora admin súhlasil
bazilka
Obrázok užívateľa
admin
Administrátor
 
Príspevky: 290
Obrázky: 5
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008 18:30:21
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod joko » Pia 02. Okt 2009 10:44:30

admin píše:pridal som jeden smajlik, mozno vhodny do tejto temy :dash

Týmto si presne trafil do čierneho. Ak by to tu bolo o pár dní skôr , tak už by som si tlkol aj ja, no predpokladám, že hlavne v tejto téme to bude mať využitie. :ano:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod deko » Pia 02. Okt 2009 11:30:57

kua a zas je to tu. zas ten burciak. v hlave mam ako v uli a v ustach ako keby mi tam v noci nieco voslo a zomrelo. grr.

viac ma ale stve, ze mam v chodbach idiotsku olejovu farbu ktora nejde zosmirglovat. grrrr.

najviac ma stve, ze na stavbu voliero/kurino/sklado/mastale potrebujem podla pani zo stavebneho uradu projekt a stavebneho dozora. grrrrrrrrrrrrrrr. :dash
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod pretorianm » Pia 02. Okt 2009 11:45:26

mna stve ze nieviem nikde najist neako rozumne popisany postup ako nahodit omietky a ani tu nikto nic.
ide o 10m2 na ktore schopneho majstra nezozeniem nakolko je to mala plocha a ineho ako schopneho to radsej spravim ja aaaaaaach yo.. :roll:
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod deko » Pia 02. Okt 2009 19:22:54

pretorianm píše:mna stve ze nieviem nikde najist neako rozumne popisany postup ako nahodit omietky a ani tu nikto nic.
ide o 10m2 na ktore schopneho majstra nezozeniem nakolko je to mala plocha a ineho ako schopneho to radsej spravim ja aaaaaaach yo.. :roll:


ja nahadzovat neviem a ked som to skusal, viac omietky skoncilo na podlahe ako na stene. tak som zobral dlhy gletak a natiahol som to tam... a podla vodovahy som postupne vyrovnaval...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod Jookie » Ned 04. Okt 2009 18:57:41

Stve ma, ze neviem zohnat obkladaca do kupelne, aby som mohol nahodit kotol, lebo sa obavam ze zachvilu klesne teplota pod 5 stupnov a pomrzne mi voda v trubkach podlahoveho kurenia... Vsetci obkladaci ma odmietaju, ze maju vela prace... A to je akoze financna kriza a nie je robota???
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod emkac » Pon 05. Okt 2009 0:03:50

Ja som pred rokom zhanal obkladacov 2-3 mesiace. To bol asi najvacsi sklz na dome, aky som mal. Ja viem, mal som si to urobit sam a bol by pokoj. Ale jednako som nemal cas, jednako by som take pekne kupelne ako mam teraz nezvladol. :D
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod Jookie » Pon 05. Okt 2009 0:10:21

emkac píše:Ja viem, mal som si to urobit sam a bol by pokoj. Ale jednako som nemal cas, jednako by som take pekne kupelne ako mam teraz nezvladol. :D


Ja som sam na sebe za posledne mesiace a roky zistil, ze ja nemozem robit veci, ktore su nakoniec vidiet - hrozne to dodrbem, kedze na piplave roboty ja nemam nervy - par minut sa s tym hrajem, potom zistim ze mi to ide strasne pomaly a vobec nie podla mojho planu a nasledne to zacnem zbuchavat len aby to bolo... Naopak, ak je to nieco, co je ukryte v zemi, omietke ci skatulke - to mozem, to potom nevidno a tam moj styl prace nevadi :)
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod joko » Pon 05. Okt 2009 14:28:33

emkac píše:Ja som pred rokom zhanal obkladacov 2-3 mesiace. To bol asi najvacsi sklz na dome, aky som mal. Ja viem, mal som si to urobit sam a bol by pokoj. Ale jednako som nemal cas, jednako by som take pekne kupelne ako mam teraz nezvladol. :D

Tiež súhlasím s Jookie. Pri obklade by sa malo učiť buď na cudzom, alebo na spoločnom. Predstav si, že by si spravil obklad v kúpeľni, kuchyni, samozrejme, že ako učeň to nemôžeš spraviť bez chyby, a tak najblyšších 30 rokov možno 20 by si videl svoju nešikovnosť na stenách. Obklad nie je malovka, že ak sa nepodarí tak to pretreš, prebrúsíš, preskrútkuješ. Obklad sa takmer nedá opraviť. Jedine odbyť, no to je vždy vidieť., oprava obkladu takmer nikdy nie je bez viditeľných následkov. Ťiež veľa vecí dokážem, no obkladača som robil iba cudziemu - lebo tam si dám viac záležať ako sebe - ale pre seba volám, a potrebné financie zarobím svojou odbornou prácou. Ale pravdu máš, že prvom rade treba hladať spoľahlivosť a kvalitu, a takých veľa na ulici nepobehuje, a hlavne nemusí seba ponúkať cez inzerát. :oops:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod esde » Pon 05. Okt 2009 14:33:06

joko píše:Obklad nie je malovka, že ak sa nepodarí tak to pretreš, prebrúsíš, preskrútkuješ.


V pohode, komplet zhodit a znovu. Vzdy lepsie ako sprasit napr. zaklady alebo strop, TO sa neda pretriet ani obit :-).
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod emkac » Uto 13. Okt 2009 0:29:36

Tento prispevok nie je urceny na citanie. Vylievam si tu iba zlost. A ukludnujem sa pritom.

V piatok som si pozical jadrovu vrtacku na vyvrtanie styroch dier (vid tema Kto navrta 4 diery do zelezobetonu?)
Specialny vrtak (stoji cca 100 EUR), specialna vrtacka. Zalohu som tiez platil specialnu - 500 EUR. :?
Urcene na zelezobeton. Este aj chladenie vodou to malo. (aj foto niekde mam, ak by bol zaujem)
Zacal som vrtat, narazil som na zelezo, nic. Nevedel som sa pohnut. Tak aby som nieco nezvoral, odniesol som to spat s tym, ze mi to dojdu v pondelok navrtat.
Dnes sme volali, ich sef povedal, ze oni iba poziciavaju, ale presvedcil ma, ze to musi ist. Ze ak tam nemam nejake 30mm roxory, tak nie je problem. Ze sa nemam bat, dat najvyssie otacky a ist na to.
Tak som kua isiel na to.
1,5 hodiny som vrtal 4 priblble 10 cm hlboke diery. Stal som na malom leseni, ktore nebolo pevne, ked som pritlacil o stenu, lesenie sa nahlo dozadu.
Kua. 1,5 hodiny. Ked som skoncil, nevladal som stat. Ani som vrtak nevedel odsrobovat. :cry:
Vrtacku som vratil (mimochodom, s danou firmou max spokojnost, napisem neskor reklamu na nich).
Vecer o osmej som vybehol von, ze do tych dier uchytim kotvy (podporene chemickou maltou), na to dam dve dlhe konstrukcie (vid striesku http://www.stavbahrou.sk/strieska-light ... linexl.jpg)
Ale prve dve zelezne kotvy na jednej strane dopadli zle. Vsetko pasovalo, tak som dal chemicku maltu do otvorov a vtedy to zacalo. Kotvy som uz nevedel dat dnu. Neslo to. Tak osm pracne vyskrabkaval maltu von. Jednu kotvu som tam nakoniec narval, druhu som musel narychlo karboskou zrezat, kedze nesla aj tak dnu. No chaos. Esteze bola kosa, pod 10C. Tak to pol hodinu prezilo.
Potom som samozrejme nevedel nasrobovat na to skrutku, lebo to bolo spinave od malty. Ale... nakoniec sa podarilo.
A tak som isiel dat dalsie kotvy, na druhu konstrukciu. A ejhla. Ja kreten som si pri vrtani nepozel, ci su predvrtane diery spravne. Kedze pri prvych dierach som mal vsetko ok, myslel som si, ze aj tu to tak bude. Ale nie je. Ked zasuniem kotvy dnu, konstrukciu nenasadim. Su blizko seba. Navyse je to oproti druhej konstrukcii trochu vyssie. O 22.30 som vsetky moje pokusy nejako to tam nasadit vzdal.

Zajtra idem dat nejakemu kovacovi upravit konstrukciu. Tie diery na skrutky zvacsim. Aby to pasovalo. Tak uvidim. ak zajtra pridu dokoncit fasadu, som v pazi.

:dash :dash :dash

Ale aspon som uz kludnejsi. :D
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod joko » Uto 13. Okt 2009 18:59:20

No ani na chvíľu by som to vtedy s Tebou nevymenil. Asi by ma šlak trafil. Tie chemické kotvy sú fantastická vec, len treba to vedieť aplikovať. Párkrát som s tým robil no tam treba natlačiť a okamžite dať železo, a až neskôr špekulovať a vymeriavať ďalšie. Resp. ešte pred prvou, a následne plinulo robiť. Na chalupe som osadzoval päť mreží na chem. kotvy, jeden z nich v 4 m výške, no behom hodiny som mal všetky na mieste. U mňa bol problém, že chémia postupne tuhla v špici kartuše, mal a veľký odpor, a ja som zničil počas aplikácie pištol na vytláčanie. Mal som obrovské šťastie, že sused tam bol , mal pištol, tak som to dokázal dokončiť, a nemusel som chémiu zahodiť v polovičke prác.
Emkac, ja stále tvrdím, "slabší môžu dvakrát, a mi - niektorí aj trikrát". Prajem Ti nech sa Ti darí. Hlavu hore a úsmev. :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod pretorianm » Str 14. Okt 2009 7:11:47

emkac píše:ak zajtra pridu dokoncit fasadu, som v pazi.


pri tychto teplotach a pocasi ti to asi nehrozi... ci?
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Offtopic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron