Stránka 1 z 10

Ako osvetľujete dom a okolie?

PoslaťNapísal: Štv 10. Nov 2011 10:27:39
od MartinH
Chcel som napísať otázku, ale vyšla z toho anketa :roll:

Ako zapínate vonkajšie osvetlenie?
- ručne vypínačom
- automaticky senzorom
- trvalo časovým alebo súmrakovým spínačom

Ak trvalo, zapínate na celú noc alebo len večer a ráno? Svietite kvôli bezpečnosti alebo len pre efekt?

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

PoslaťNapísal: Štv 10. Nov 2011 10:32:55
od Jookie
Pred domom a pred garazou mam akurat svetlo s PIR senzorom (zapina sa vecer samo pri pohybe), za domom smerom na terasu mam svetlo, ktore v pripade potreby zapinam rucne.

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

PoslaťNapísal: Štv 10. Nov 2011 10:57:59
od fabka2004
rucne vypinacom ... len po zotmeni viacmenej pre efekt,
koli bezpecnosti to u mna moc velky vyznam nema ...

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

PoslaťNapísal: Štv 10. Nov 2011 12:31:09
od sigma
Koli efektu sumrakovym spinacom v casovom rozmedzi vymedzenom casovym spinacom.
Ostatne vypinacom. Nieco este len vo vyrobnom procese :-)

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

PoslaťNapísal: Štv 10. Nov 2011 12:40:48
od WYSIWYG
Jookie píše:Pred domom a pred garazou mam akurat svetlo s PIR senzorom (zapina sa vecer samo pri pohybe), za domom smerom na terasu mam svetlo, ktore v pripade potreby zapinam rucne.


Úpne rovnako.

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

PoslaťNapísal: Štv 10. Nov 2011 17:01:20
od MartinH
Hlavne sa neviem rozhodnut pri garazi. Mam garaz dostupnu priamo z ulice a chcel by som vjazd osvetlit viac ako je ulica aby mi tam ludia nechodili v noci vencit psov alebo seba.

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

PoslaťNapísal: Štv 10. Nov 2011 17:33:56
od Jookie
MartinH píše:Hlavne sa neviem rozhodnut pri garazi. Mam garaz dostupnu priamo z ulice a chcel by som vjazd osvetlit viac ako je ulica aby mi tam ludia nechodili v noci vencit psov alebo seba.


Poriadny reflektor s PIR, a k tomu (svietiaca) atrapa kamery? :)

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

PoslaťNapísal: Štv 10. Nov 2011 20:46:11
od _luky_
Jookie píše:Poriadny reflektor s PIR, a k tomu (svietiaca) atrapa kamery? :)

To mě vždycky dokáže rozpálit do ruda, když jde člověk po setmění po ulici a co chvíli se mu do očí bez varování rozsvítí halogen. Beru, že když někomu vlezu metr před vrata, tak prosim. Ale když jdu prostě po chodníku nebo dokonce prostředkem ulice...

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

PoslaťNapísal: Štv 10. Nov 2011 22:40:58
od Ludo

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

PoslaťNapísal: Sob 12. Nov 2011 11:32:49
od fery
Hneď pri vchodových dverách mám malú "homemade" PIR-ku, ktorá zopne svetlo na garáži a osvetlí dvor. Je nastavená tak, že reaguje iba na človeka, ktorý vychádza/vchádza z/do dverí. Asi po 35s sa svetlo vypne, to v pohode stačím prísť k bráne, otvoriť a odísť. Keby som chcel ísť do garáže, tak na garáži je vypínač na ktorý iba "kliknem". Potom zostane svetlo svietiť až do doby, kým opäť neprejdem okolo PIR-ky späť do domu. Keď vypínač na garáži zapnem, tak svetlo zostane svietiť aj keď by sa chodilo okolo PIR-ky. Na dome mám "klikací" vypínač. Ním môžem zapínať a stmievať záhradné osvetlenie. Keď zapnem záhradné svetlá, svetlo na garáži sa automaticky vypne a "neruší". Keď prichádzam z ulice, tak s otvorením brány sa automaticky rozsvieti svetlo na garáži a bude svietiť až dovtedy, kým neprejdem okolo PIR-ky do domu alebo zostane svietiť stále, ak som zapol vypínač na garáži. Spínačom na garáži sa dá samozrejme rozsvietiť svetlo kedykoľvek aj keď ho predtým nezapla PIR-ka. V PIR-ke je aj súmrakový spínač, ktorým môžem automaticky po zotmení čokoľvek na dvore zapnúť/vypnúť (rozsvietiť). Dá sa to jednoducho naprogramovať. Taktiež sa dá naprogramovať dĺžka zopnutia súmrakového spínača po zotmení. 2h, 4h, celú noc alebo vypnuté. Toto všetko + osvetlenie jazierka a ovládanie RGB LED, ktorá osvetľuje vodopádik, môžem aj 16 kanálovým DO. Zatiaľ mám využitých asi 8 kanálov, takže ešte mám priestor na "špekulovanie"... :lol:

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

PoslaťNapísal: Sob 12. Nov 2011 12:46:50
od MartinH
Fery, :ano: Uz o tych elektronickych hracickach sa dobre cita, ale pri jazierku a vodopadiku som si povedal WOW!

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

PoslaťNapísal: Ned 13. Nov 2011 21:12:18
od ivvan
ja mám klasiku s detektorom pohybu pri prístrešku na autá a pri vchodových dverách, akurát je otrava že to niekedy zopne pes alebo mačka čo sa dostanú na dvor.

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

PoslaťNapísal: Pon 14. Nov 2011 11:25:25
od WYSIWYG
_luky_ píše:To mě vždycky dokáže rozpálit do ruda, když jde člověk po setmění po ulici a co chvíli se mu do očí bez varování rozsvítí halogen. Beru, že když někomu vlezu metr před vrata, tak prosim. Ale když jdu prostě po chodníku nebo dokonce prostředkem ulice...


Tiež to beriem ao obťažovanie a preto som v rámci sebareflexie ":-D nastavil PIR senzor na 5 m a ešte ho vymaskoval tak, aby spínal len pri pohybe v "záujmovej" oblasti.
Ale tiež mi ten "idealizmus" kazia mačky.

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

PoslaťNapísal: Ned 20. Nov 2011 11:50:36
od fabka2004
a co zahrada, osvetlujete nejako aj zahradu? ... vidavam casto teraz tie solare lampicky s mizernym vykonom a mizivou svietivostou, ale dokazu vytvorit celkom zaujimave eekty

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

PoslaťNapísal: Ned 20. Nov 2011 11:55:36
od ivvan
mne sa zdajú tie solárne lapičky úplne odporné, hlavne sa rozkotili ked to bolo niekde v obchodáku v akcii a teraz ked idem po ulici si pripadám ako na dušičky na cintoríne, také hnusne studené svetlo to má.