Stránka 1 z 1

kvalitna hojdacia sieť

PoslaťNapísal: Uto 16. Jan 2018 20:39:48
od IgorB
mame velku zahradu a chceme tam dať velku a kvalitnu hojdaciu sieť. Máte niekto skusenosti s so sieťami. Kde sa da kupiť nejaka pekná a hlavne s vysokou nosnosťou?

Re: kvalitna hojdacia sieť

PoslaťNapísal: Uto 16. Jan 2018 22:12:51
od Ludo
tak ozaj poriadne a velke siete su u nas problem
ale myslim, ze v pohode nakupis niekde v stredomori

Re: kvalitna hojdacia sieť

PoslaťNapísal: Str 17. Jan 2018 13:40:31
od mp1
prvá vec je mať ju na čo zavesiť! inak je to o samých problémoch.
druhá vec je materiál / nutnosť demontáže pri nevhodnom počasí.
tretia - čo sa od nej očakáva - iba "ja na to mám", prípadne spánok v noci / pozorovanie meteoritov.
...

Re: kvalitna hojdacia sieť

PoslaťNapísal: Pia 25. Jan 2019 16:03:48
od Maxox
mne by sa viac pačilo a aj z praktickeho hladiska by bol lepši klasicky zahradny nabytok.Bežny interierovy nabytok sa na to nehodi, nie je prakticky.

Re: kvalitna hojdacia sieť

PoslaťNapísal: Pia 25. Jan 2019 18:59:59
od mp1
keďže nemáš zámocký park s trávnikom na to uspôsobeným, je to nerealizovateľné. oproti tomu tri/štyri riadne koly 4-5m dlhé riadne zapustené (1.5m) ...
na YB som videl sieť pre 5-6 ľudí, neviem to nájsť, sieť sa pod každým zvlášť prehýbala a na nezaťažených miestach bola "rovinná".

Re: kvalitna hojdacia sieť

PoslaťNapísal: Pia 25. Jan 2019 21:45:58
od joko
Najprv som mal sieť. Z lešenárskych rúr sme pozvárali adekvátnu konštrukciu. /1997/ Keď sme postavili hotovú konštrukciu - lebo sme to zvárali položené na zemi - tak zrazu som mal " konštrukciu na tri hojdačky na detskom ihrisku" :lol: / vrch , robený na mieru bol dlhý cca 300 cm nohy v 15st. uhle kôli stabilite/ :dash . Po dvoch dňoch som musel zobrať flexku, a zo stredu som vyrezal 1 m dlžky. Vyrobil som originál lavičku dlhú 210 cm, a zavesil cez reťaze na konštrukciu. Môžem tvrdiť, že počas nasledujúcich 18 rokov to bol v letných mesiacoch najviac využívaný nábytok na mojom pozemku. Trávil som tam každú poobedňajšiu siestu, trávil som tam dlhé večere medzi 22,00 - 24,00,keď susedia odišli z návštevy :drink , rána medzi 06,00 - 08,00. Mal som to postavené meter od konca záhradného stola, tak sediací - hojdajúci hostia viac -menej boli pri stole. Samozrejme som mal adekvátny molitánový matrac ušité na mieru, prenosný vankúšik a deku. Pri večerných posedeniach to bolo pravidelne obsadené - nosnosť tri osoby .
Bola z troch ocelových pásovin 5 x 40 mm a na koncoch privarené "opierky na lakťe" hlavne preto, aby pásoviny držali svoj tvar - rádius, bokorys - jeden a pol krát " S " Sedenie 18 ks smerkových lát 50 x 30 mm, namorené fermežou. Po 15 rokoch som vymenil laty na hojdačke, a fungujú do dnes.
Pred dvomi rokami sme zmenili celkovú archytektúru záhrady, a hojdačku sme premiestnili o 10 m ďalej, tak cez minulé leto už nebolo tak "populárne a využité", ale tým chcem povedať že:
Na ležanie bude vždy lepšia hojdacia lavička, než hojdacia sieť. Na lavičke máš tri polohy ležania, v sieti iba na chrbte :!:
Ako som písal, ja to mám z lešenárskych rúr, ale dnes je populárne agátové drevo.
To Igor: keď som to tam postavil, tak už tam rastla 6-ročná čerešňa, prisadil som ešte tri rôzne tuje z južnej strany, aby to bolo v tieni pod stromami, dnes čerešňu pravidelne tvarujem, tuje majú cca 10 metrov :ano: Chválim myšlienku.