Stránka 1 z 1

Posudenie návrhu , daždová voda z altánku do trativodu(?)

PoslaťNapísal: Sob 21. Júl 2012 16:35:56
od Marek.BaVa
Nazdar stavbári!

V ostatnom čase sme doriešili altánok ktorý ma plochu strechy cca 25m2, teraz sa mi jedná čo z dažďovou vodou. z Odkvapu je voda zvedená do suda (polievanie) a prepadom je spustená do DT rúry 75, Teraz sa mi jedná ako túto dažďovú vodu vypustiť do záhrady. Doma máme starú rúru s priemerom 200 a dĺžkou 3000mm, plánoval som ju navŕtať a uložiť do štrkového lôžka ako je na obrázku. Obsah rúry je cca 0.1m3 + čo bude štrk/veľké kamene po obvode rúry. Tipujem že priemerne denne zrážky sú tak 20mm/3h. Z toho mi vychádza že na streche 25m^2 za 3 hodiny spadne 0.5m3 vody, a teda rúra bude poddimenzovaná, avšak voda by mala do pôdy vsakovať.

Tak, pýtam sa či môže byť/stačí trativod taký ako je nakreslený na obrázku? Poprosím rozumné riešenie, časovo aj finančne výhodné...

Re: Posudenie návrhu , daždová voda z altánku do trativodu(?

PoslaťNapísal: Štv 06. Sep 2012 21:27:07
od fans
zdravím,
riešil som úplne to isté.nakoniec som to urobil tak,že som do zeme vykopal jamu cca 1,2 m .vložil som do nej na spodok makadam tak 20 cm a osadil som hore dnom plastový modrý sud ,čo som mal na polievanie.
vyvrtal som dieru a spojil som to s rúrou s rýny.asi mesiac som sledoval vsakovanie a je to v pohode .a to mám v tej hlbke ílovicu.