Stránka 1 z 1

Robiť v tomto počasí odpady ?

PoslaťNapísal: Pon 08. Mar 2010 15:46:10
od ludoo
Zdravím všetkých.
čaká ma betonovanie spodnej deky. Teraz mi treba do zhutnenej hliny uložiť odpady. Majster to chce zajtra robiť aj keď je v noci mráz -5st. Hovorí že to nevadí.
Je táto teplota ok pre lepenie spojov ? Sú tu nejaké riziká ?
Môžme to teraz robiť alebo radšej počkať na teplejšie počasie ?

Re: Robiť v tomto počasí odpady ?

PoslaťNapísal: Pon 08. Mar 2010 16:19:50
od miroTT
A aké spoje chceš lepiť?

Re: Robiť v tomto počasí odpady ?

PoslaťNapísal: Pon 08. Mar 2010 16:23:49
od Slavo_T
Lezatu kanalizaciu mozes robit v pohode . Spoje su gumickove , takze ziadne lepenie ta necaka. Nezabudni na dilataciu spojov cca 1cm , spoj zasun na doraz , naznac si ciaru (ceruzka, fixa,..) a povytiahni cca 1cm , aby to mohlo dilatovat. Plus nezabudni na oddilatovanie rur pri prechode cez betonovu platnu.

Re: Robiť v tomto počasí odpady ?

PoslaťNapísal: Pon 08. Mar 2010 17:52:36
od ludoo
Neviem aké lepenie mal chlapík-majster na mysli...asi tam chce natlačiť nejaký silikon alebo čosi také...mňa zarazilo hlavne to, že chce niečo lepiť-tesniť pri mínusových teplotách....

Re: Robiť v tomto počasí odpady ?

PoslaťNapísal: Pon 08. Mar 2010 23:50:08
od joko
ludoo píše:Neviem aké lepenie mal chlapík-majster na mysli...asi tam chce natlačiť nejaký silikon alebo čosi také...mňa zarazilo hlavne to, že chce niečo lepiť-tesniť pri mínusových teplotách....

Do zeme jedine KG rury, "oranzove" a tie su na gumicku. Jedine co by tam mal co tlacit, tak to je mazlak, nech sa to smika. Teplota vadi jedine kvoli dlžke potrubia, ze su max. skratene, a ak sa nahreju budu sa predlzovat. Riesenie je ako to Slavo velmi spravne popisal.