Znížené ceny podomietkových WC

Re: Znížené ceny podomietkových WC

Poslaťod kaja » Pon 15. Jún 2009 9:43:48

sak je tam ze woodcote,ale akce bola do 13.,cize si to nestihol...
kaja
 
Príspevky: 92
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 27. Nov 2008 16:15:09
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Znížené ceny podomietkových WC

Poslaťod joko » Pon 15. Jún 2009 10:16:49

pretorianm píše:joko: vies nam/mne :) ako odbornik popisat hlavne rozdieli v tych geberitoch? je ich viac tak v com sa tak hlavne lisia alebo podla coho vyberat. Dik

Pre mňa podomietkový záchodový systém je iba Geberit. Výrobcov je veľa značiek tiež, no v porovnaní cena=kvalita, je Geberit najlepší. Hovoria za to cca 8 ročné skúsenosti, čo som prvý záchod pod omietku namontoval. Vtedy nebolo na výber, preto boli až moc draho predávané. Naši predajcovia využívali monopol.
Časom sa objavilo viac výrobcov vo svete, no kvalitou nedosahujú tie parametre, a k tomu Geberit vyvinulo už druhú generáciu za posledných desať rokov ale hlavne predajcovia znižujú ceny, tak konkurencia s kvalitou=cenou stráca.
Podomietkových WC systémov geberit má cca desať druhov, no okrem špeciálneho použitia - rám pre invalidov, výška do 82cm,
konštrukciou sú všetky totožné. Klasická výška 112cm, ovládanie zpredu. Pre jednoduchosť montáže a iba montáže a osadenia má základné tri varianty. Na nosný múr je Kombifix, do montovaných stien je Duofix, a špecial vyvinuli konštrukciu do našich jadier bytových domov, s upevnením do bokov s označením Jadrofix , po novom Duofix-Špeciál. Znovu opakujem , všetko je rovnaké okrem spôsobu montovania, a ceny. Takže ak je možnosť WC zavesiť na stenu , tak ušetríš, ak však to dávaš do jadra pred stupačky, tak Jadrofix. Duofix sa hore kotví iba dozadu, preto je nevýhodné do jadra, ale do SDK, a montovaných stien ja najideálnejší.
V tiesnených podmienkách pod okno je vyrábaná extra výška 82cm, s ovládaním zpredu a zhora, na všetky modely namontuješ všetky závesné druhy mysý /rozteč uchytenia/ všetky majú štandard výšku myse 40 +-1, a pri odbornej montáži všetky majú nosnosť do 400kg na špičke mysy.
Špeciálne kusy s pneumatickým ovládaním pre ZTP tu nebudem rozpisovať.
Pre údržbu sú tam tri gumené časti zo "silikátovej gumy" - dúfam že nepíšem blbosť, hlavne so životnostou jednej generácie.
Pri poruche je to buď upchaté mechanickou nečistotou, alebo stvrdnuté od vodného kameňa. - Oprava spočíva vo vyčistení, resp. výmene gúm. Pointa je iba vtom, že všetky modeli jednej generácie majú rovnaké vnútornosti, a náhradné diely sú kompatibilné na takmer všetky generácie. ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Znížené ceny podomietkových WC

Poslaťod pretorianm » Pon 15. Jún 2009 10:56:08

ok, ja mam novostavbu s *termu takze asi ten kombifix, zase na drtuhej strane asi istejsi by som bol s duofixom (nozicky na zemi) :))). bude to v podrovi, ale da sa odsadit od steny takze s vyskou by tam asi problem nemal byt.
Ide mi o to ze co vlastne hladam :)

ako sme natom s tou akciou na geberity? zistili sme nieco?
ak to spravne chapem, tak geberit je vlastne ta nosna cast a nato zvlast kupujes "misu" od hocakeho vyrobcu, cize potrebujem kupit 3 casti.
tu nosnu, misu a tlacitka.
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Znížené ceny podomietkových WC

Poslaťod joko » Pon 15. Jún 2009 21:15:54

Sám sa musíš rozhodnúť. Ak komby, tak to obmurovanie je náročnejšie, zas teleso je o to lacnejšie. Váha je prenesená do obmurovania. Je výhodné na miesta kde máš plynulú prímurovku o hrúbke 13 cm, alebo výklenok, kde do steny utopíš podomietkové teleso, a následne výklenok vyplníš. Mne inštalatérovy obmurovanie trvá max 2 hod. v 90cm širokej miestnosti.
Tri časti - presne ako píšeš. Časť , ktorá je pod omietkou a obkladom, samotné keramika so sedátkom a samotné tlačítko. Ide o design a variabilitu, lebo iba tlačítok je možno 30 modelov. Sú nové modely 2009, s novým tvarom a farbami.
O akcii neviem nič nové, bol som mimo domova, ale to môžeš sám overiť telefonicky.
http://www.geberit.sk/geberit/inet/sk/w ... ani-inst-1
Tu by si mal vidieť rozdiely. :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Znížené ceny podomietkových WC

Poslaťod deko » Uto 16. Jún 2009 21:32:05

hmm tak to vysiera, ze po roku budem opat rozbijat kupelnu (ratal som s tym - predchadzajuca kupelna bola v havarijnom stave, tak som ju len narychlo "spichol" aby ako-tak vyzerala - lacne materialy, nevymenene vodovodne potrubia atd.). tuto druhu kupelnu uz pochopitelne budem robit natrvalo.

ale k veci. zena do mna huci, ze by chcela podomietkove wc a ja nemam logicky zdovodnitelne argumenty, preco ho nepouzit. lenze ja mam vyvod takyto:

Obrázok

ako by sa to dalo spravit co najmenej bolestne (=s co najkratsou odstavkou wc)?

vdaka
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Znížené ceny podomietkových WC

Poslaťod joko » Str 17. Jún 2009 10:44:00

Deko, ak dobre vidím na fotke, tak tam blízko máš umývadlo. Na WC sa bežne počíta min 70 cm, ale lepšie 80, aby si po "vypustení svojich produktov" ako si písal, dostal sa s rukou aj za seba. Ak na tú stenu dáš Kombifix a budeš mať priestor vedľa umývadla, tak odpad hravo dopojíš. Obmurovka aj s obkladom bude cca 15 cm, a to ti odpad pravdepodobne zakryje. :ano:
Ak osadíš na stenu splachovač a zapojíš odpad, tak starú mysu podložíš 7,5 cm yporom a okamžite to môžeš používať s vedrom. Pri prácach to odtiahneš, muruješ obkladáš, a po práci to provizórne vrátiš a používaš. Novú mysu nahodíš a splachuješ, až keď vytvrdne škárovačka.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Znížené ceny podomietkových WC

Poslaťod deko » Str 17. Jún 2009 18:25:26

no, hmm, kukam do http://www.geberit.sk/geberit/inet/sk/wcmssk.nsf/pages/prod-sani-inst-komb-2 a neviem si to nejako dost dobre predstavit. vyvod do kanala mi zacina 12 cm od steny. v tom navode je nakreslene ze ma byt presne pod nadrzkou. ako teda vyriesit zapojenie zaveseneho wc do takehoto vyvodu? lebo primurovat tam nejakych 22 cm sa mi velmi nechce. a murovat pod wc nieco ako stupienok sa mi tiez velmi nechce - odpadne vyhoda zaveseneho wc...

a mimochodom, tlacidlo naozaj musi byt 21 cm od steny? lebo v tom navode je jedna kota 12 cm pre nadrzku a 9 cm pre tlacidlo :roll:

diik

edit: nasiel som riesenie na pripojenie kanala http://www.geberit.sk/geberit/inet/sk/wcmssk.nsf/pages/prod-sani-inst-pris-1, aj tak sa mi ale nepozdava ze by to tlacidlo trcalo nejakych 7 cm nad obkladom. alebo sa da nejako skratit aby pekne licovalo s obkladom?
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Znížené ceny podomietkových WC

Poslaťod boro » Str 17. Jún 2009 19:40:29

Límec tlačítka možno samozrejme zrezať podľa potreby, po dokončení obkladov (9 cm je max hĺbka, min. je zarovno nadržkou).
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Znížené ceny podomietkových WC

Poslaťod joko » Ned 21. Jún 2009 16:34:36

To Deko. Osprevedlňujem sa ak som zle radil, ale podľa obrázku sa nezdalo, že by odpad bol tak ďaleko od steny. Ako riešenie v takomto prípade prichádza sekáč, a vysekať 12 - 15 cm do hlbky, skrátit odpadovú rúru, vsadiť do toho kolienko 45st. , proste eťáž ku stene, aby si na úrovne podlahy už bol pri stene s druhým kolienkom , a po tom tá prímurovka je iba 13-15 cm, a nemusíš ani schodík pod WC , aby si prikryl odpadové potrubie. Tlačítko tak ako písal Boro. Ten "komín" z prednej strany je vlastne harmonika , a rukou to poodlamuješ podla hladiny obkladu. Stačí iba 2cm z prednej strany. Obmuruješ 12 cm, natiahneš sieťku, obložíš obkladom a je to. Zvyšok sa odstráni.
P.S. To kolienko čo si na stránkach našiel na pripojenie neber do úvahy, lebo ad 1, nie je lacné, ad 2 aj tak by si to mal nad podlahou. Vysekať, osadiť etáž z dvoch kolien a máš to vyriešené.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Znížené ceny podomietkových WC

Poslaťod deko » Ned 21. Jún 2009 22:17:08

nj, prave pred par hodinami padlo rozhodnutie, ze zateplovat budem aj podlahu v kupelni. to znamena, ze pojdem do hlbky 25 cm pod terajsou podlahou. tak pri tej prilezitosti spravim komplet novy kanalyzacny rozvod v kupelni, kychyni a 125 ruru vytiahnem aj do technickej miestnosti, kde ju zablindujem a ak by som isiel zobytnovat poschodie, tak ju len vytiahnem hore. alebo zatial spravim odvetranie - aj ked v prizemnej stavbe nie je potrebne (hladina v sifone sa pri splachovani vobec nehybe). takze spravim taky murik ako ma Emkac, pouzijem dve kolena a bude pohoda :)

diiik

...ale ked sa ta misa so mnou odtrhne a budem cely od mojich produktov, tak ti zavolam a prides ma osobne umyvat :yahoo

btw dnes som v baumaxe obzeral ten geberit a ine podomietkove. kua preco je ta cena viac ako dvojnasobna v neprospech geberitu???
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Znížené ceny podomietkových WC

Poslaťod pretorianm » Pon 22. Jún 2009 7:03:49

no tu je mozno dalsia akcia: http://www.technopoint.sk/?IDe=42311
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Znížené ceny podomietkových WC

Poslaťod pretorianm » Pon 22. Jún 2009 8:41:04

to joko: chcel som najprv cez ss ale radsej takto, mozno pomoze viacerym.

Takze nakolko spominanna predajna ma akciu na kombifix, opytam sa na ten.
Kombifix sa montuje na stenu a nema nozicky takze cela vaha je na sroboch a hmozdinkach.

Ked som si pozrel mont. navod, hned na zaciatku su kreslene neake nozicky - 2 druhy, to je volitelna moznost?
potom dalej v navode je ten kombifix obmurovany, cize teoreticky moze sediet aj na tehlach cize uz to s tou vahou neni take zle - nedrzia to len sroby a hmozdinky co pri dnesnych dutych termoch menusi drzat najlepsie.

takze ako je to s tym kombifixom? co vlastne drzi vahu, len hmozdinky alebo aj nozicky/obmurovka
chcem si to uzjasnit predtym ako nieco kupim a nakolko spom. predajna ma teraz akciu geberit + jika tak by som ju asi vyuzil.

este jedna otazka. V procese vystavby, kedy sa osadza tento montazny prvok (geberit) ? ked sa robi kanalizacia, alebo az neskor, ked su uz potery hotove?
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Znížené ceny podomietkových WC

Poslaťod joko » Pon 22. Jún 2009 12:48:31

Kombifix Je prvok ktorý sa sice skrutkuje na stenu so štyrmi skrútkami, no ich nosnosť je slabá. Dve z nich kotvia iba cez 1 mm plech, čo je iba na montážne účely. Taktiež nožičky, ktoré sa môžu dokúpiť sú hlavne na montážne účely, no ich nosnosť je tiež mizivá. nožičky ja osobne nedávam, sú to väčšinou vyhodené peniaze, za ktoré už nakúpiš materiál na obmirovanie, a zároveň nemusíš ich obchádzať - vyrezávať pri obmurovaní. Teda na Tvoju otázku ešte raz, celú váu pri kombifixe prenesieš cez obmurovku na múr, čo v konečnom dôsledku bude najmenej 22 cm s obkladom. To znamená, že celých 400 kg prakticky nesie múr. Ak berieme ho úvahy, že najtenší múr, na ktorý kombifix odporúčam zavesiť je 7,5cm hebel - ytong- ypor. Ak som prvok priskrútkoval na tie 4 skrutky, tak použijem ypor o hrúbke 10 cm , Baukleber a začnem obmurovať. Zo zadnej strany prilepím k múru, a podstivo vyrezávam a vyplňam všetky dutiny. Je dôležité všetko vyplniť, aby sa dosiahla čo najlepšia zvuková izolácia, a zároveň čo najlepšia pevnosť. Ak tam použijem 2 * 5cm tak som takmer zarovno čela, ak 10 tak z prednej strany dorovnám po predok prvku. Dá sa použiť aj 10cm plus plátky SDK na dosiahnutie prednej hladiny prvku. Ak mám predok vyrovnaný, tak to celé potiahnem sieťovinou, aby predok bol jednoliatý, a môže sa obkladať. Je dúfam každému jasné, že treba dodržať časové odstupy na vytvrdnutie materiálu.
Prvok nie je nutné osadiť hneď pri montáži kanalizácie, ale ja to odporúčam, ak je stavba uzatvorená, a prvok neukradnú, lebo netreba volať znovu montéra, netraba dodatočne prispôsobovať odpad, a v neposlednom rade namontovaný prvok sa dá použiť so starou mysou so zadným vývodom už počas stavby ako provizórne WC pre vylievanie vody a aj na toaletu s pomocou vedra. Mysu stačí podložiť ytongom 7,5cm a odpad presne je vo výške prvku.
prikladám najnovšie akcie horeuvedenej predajne, a jednotlivé kombinácie sa už dajú zaplatiť. Sú tam štyri letáky - akcie, na rôzne kombinácie, ale vlastne stále to isté. Kombinácia komplet za 199 je znesiteľná. Ak niečo nie je jasné pítaj sa ďalej. ;)

http://www.technopoint.sk/?IDe=1671
Naposledy upravil joko dňa Pon 22. Jún 2009 14:12:33, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Znížené ceny podomietkových WC

Poslaťod kaja » Pon 22. Jún 2009 13:30:56

presne toto su akcie po slovensky...
este za lepsiu cenu to predavali hadam pul roka,ninive tam kupila 8.6. za menej a fcul velka akce...a ze len pre vyvolenych...
bol som tam pre drenazne rury a zas ze na objednavku...a na moje upozornenie o klamani spotrebitela na akciu setu geberit zareagovali strhnutim ceny a tvaria sa dalej ze najlacnejsie...za tie prachy sa da aj inde...
joko,ked porovnas geberit a grohe system co u teba vyhra?
kaja
 
Príspevky: 92
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 27. Nov 2008 16:15:09
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Znížené ceny podomietkových WC

Poslaťod joko » Pon 22. Jún 2009 14:28:58

kaja píše:presne toto su akcie po slovensky...
este za lepsiu cenu to predavali hadam pul roka,ninive tam kupila 8.6. za menej a fcul velka akce...a ze len pre vyvolenych...
bol som tam pre drenazne rury a zas ze na objednavku...a na moje upozornenie o klamani spotrebitela na akciu setu geberit zareagovali strhnutim ceny a tvaria sa dalej ze najlacnejsie...za tie prachy sa da aj inde...
joko,ked porovnas geberit a grohe system co u teba vyhra?


Ak si viacerý myslia, že tento link tu nemá biť, som ochotný okamžite to zotrieť, ja som len vychádzal z doteraz platných cien, a preto som to sem zavesil, lebo sa mi zdalo, že možno niekoho to bude zaujímať. Toľko na prvú časť Tvojho príspevku.
Čo sa týka Grohe. Počul som od zákazníka že pred dvoma týždňami Grohe vybehol s akciou podomietkových WC. Doteraz som sa s nimi fyzicky nestretol, tak neviem porovnať. Cana by mala biť lepšia, no som na trhu od 1998, a od vtedy Grohe boli sanitárna technika, po tom sa spojili s Hanzou, vzniklo Hanza-Grohe, a vyrábali vysoko kvalitné batérie, sprchové kúty a celkovo kvalitnú sanitu. Teraz začali WC podomietky, no kvalitu neviem posúdiť, lebo čo já mám vedomosti je to novinka. Aj keď sa pozriem na obrázkoch z toho kvalita sa nedá vyčítať, vyjadrím sa , ak to budem vedieť chytiť do ruky a rozobrať- porovnať. A tú preferovanú značku podporujem iba preto, lebo v konkurencii cca 5-6 značiek je kvalitatívne najlepšia. Iba pre porovnanie, ak počuje 100 ludí slovo Geberit, každý to spojí so záchodom, ale keď povieš Grohe, tak buď to nepozná alebo to spojí so sprchou, sanitárnym príslušenstvom.
Ak zavadziam tak sa ospravedlňujem, a svedčí o mojej neznalosti. :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron