Anketa - zistovanie unikov tepla

Zaplatili by ste si prieskum úniku tepla, aby zateplenie budovy bolo "dokonalé"?

Áno, zaplatil by som si prieskum
68
52%
Neviem, s cenami za kúrenie som spokojný
19
15%
Nie, nezaplatil by som si prieskum
43
33%
 
Celkom hlasov : 130

Anketa - zistovanie unikov tepla

Poslaťod emkac » Uto 02. Nov 2010 13:02:49

Objavil sa tu na fore nasledovny prispevok:

Dobrý den,
mohu všechny účastněné poprosit o vybrání jedné varianty z těchto tří v ankete v odkazu. Velice děkuji potřebuji to k bakalářské práci.

A plus bol tam link na nejaku neznamu stranku s anketou.

Ja osobne ako poriadny paranoik v tom vidim nieco nekale, ale kedze sa mozem mylit, dal som uplne identicku anketu aj sem.
A dotycna osoba moze pouzit vysledky z tejto ankety pre svoje studijne ucely.


osobne krvou podpisany
Emkac von Paranojovo
---------------------

A samotná anketa:

Vlastníte rodinný dom a viete, že ceny za kúrenie stúpajú každý rok. Chcete, alebo ste už investovali do zateplenia tisíce EUR. Otázka znie:

Zaplatili by ste si prieskum úniku tepla, aby zateplenie budovy bolo "dokonalé"?
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




Re: Anketa - zistovanie unikov tepla

Poslaťod Xory » Uto 02. Nov 2010 13:10:25

Předem děkuji za vložení ankety alespoň takto, sice mi to práci ztíží, ale ne natolik jako průzkum v ulicích. Nic nekalého v tom hledat nemusíte studuji vysokou stavební školu a bakalářská práce se týká tohoto tématu. Zateplování (kde píši o akci Zelená úsporám v ČR). Kvůli tomu potřebuji průzkum. A jelikož studuji ještě druhou školu můj čas je drahý...
Xory
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 02. Nov 2010 11:26:04
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Anketa - zistovanie unikov tepla

Poslaťod Ludo » Uto 02. Nov 2010 15:13:12

v tej ankete je vela ....., no nazvime to premennych.... /ale kedze ide o skolsku pracu - je to o.k./ :lol:
- zateplili ste vs. chcete zateplit - to su dva totalne rozdielne pohlady
- nejednoznacne definovany pojem "dokonale" zateplenie /logicky vzato-neexistuje dokonale zateplenie/
-zaplatili by ste si meranie? - odpoved znie VZDY -no, podla toho, co ma to bude stat, resp. kolko mi to usetri
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Anketa - zistovanie unikov tepla

Poslaťod Miro Ke » Uto 02. Nov 2010 15:19:55

to xory, tak ako je definovana otazka, a kde bola tato otakza polozena, je tato anketa podla mna bez realne vypovedajucej hodnoty.
Myslim si ze 70-80% ludi na fore vie presne kde ma ich stavba slabiny v oblasti teplenych strat a presne vedia ci sa daju riesit a ako. Je to to iste ako energeticky certifikat, ja ho potrebujem nie preto aby mi priniesol podklad na zlepsenie stavu budovy ale len ako papier pre SU. Pretoze bez ohladu na jeho pripadne odoporucania ja nebudem uz do oblasti tep.strat investovat, jdenoducho bolo by to pre mna eknomicky neefektivne.

S týmto príspevkom autora Miro Ke súhlasil
MartinH
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: Anketa - zistovanie unikov tepla

Poslaťod MartinH » Uto 02. Nov 2010 15:45:20

MiroKe to vystihol. Kto stavia, pozná slabé miesta projektu či realizácie.

Ale je tu ešte skupina, ktorá rekonštruuje kúpený dom. Tým ostali niektoré tmavé tajomsta stavby zahalené.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Anketa - zistovanie unikov tepla

Poslaťod deko » Uto 02. Nov 2010 16:11:33

chlapi, zabudate na jeden dost podstatny detail. toto forum ma par stoviek userov. mozno par desiatok ludi tu vie, co je to tepelny most, rosny bod a riadia sa tym. pre tych je meranie fakt nezmyselne.

ale je tu par desiatok, mozno stoviek tisic ludi, ktorym tato problematika nic nehovori. a pre tych moze byt meranie viac ako prinosne.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Anketa - zistovanie unikov tepla

Poslaťod Miro Ke » Uto 02. Nov 2010 16:26:01

deko s tym plne suhlasim, ale prave ta anketa ak ma nieco v reale povedat, by mala byt smerovana na tych ludi co spominas, ty ale podla mna nechodia na toto forum a podobne stranky, cize autor ankety by mal robit to comu sa chcel vyhnut "teda ist na ulicu", ale nepozname pozadie prieskumu, takze to bolo len skor upozornenie, na fakt ze je rozdiel robit anketu na nejaku otazku medzi "nformovanou verejnostou" :) danej oblasti a beznou skupinou ludi
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: Anketa - zistovanie unikov tepla

Poslaťod esde » Uto 02. Nov 2010 17:16:21

>Zaplatili by ste si prieskum úniku tepla, aby zateplenie budovy bolo "dokonalé"?

Prieskum uniku tepla zisti to, co hovori
a)
t.j. kde a ako (to je otazne) unika teplo. S dokonalym zateplenim nie je spojene tak priamo ako je to uvedene v manipulativnej otazke. Je tu totiz az nasledny krok
b) zmenit, upravit, uplne prekopat zateplenie. T.j. VYKONAT napravu.

Otazka o prieskume sa tyka len bodu a). Bez bodu b) su to vyhodene peniaze, alebo to radsej nazvime, intelektualne cvicenie z dlhej chvile.

T.j. prieskum je dobry, ale uspory od neho cakat nemozno. Uspory sa dosiahnu az bodom b).
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Anketa - zistovanie unikov tepla

Poslaťod MiroM » Str 03. Nov 2010 8:39:26

No priznam sa, ze mi to pripada ako komercna anketa firmy zaoberajuca sa tepelnotechnickymi posudkami stavieb, pripadne pribuzneho odboru. Podla mna to so studentskou pracou nema nic spolocne.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat





Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia