slnecne zisky cez trojsklo

slnecne zisky cez trojsklo

Poslaťod investor123 » Str 25. Nov 2009 17:41:20

ake su slnecne zisky cez trojsklo? da sa porovnat rozdiel oproti dvojsklu? dikes
investor123
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Štv 04. Dec 2008 2:03:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: slnecne zisky cez trojsklo

Poslaťod juro_b » Str 25. Nov 2009 20:52:48

u mna su slnecne zisky cez trojsklo minimalne,aj v najväcsich horucavach bolo vnutorne sklo len vlazne.v praci,kde mame standardne dvojsklo,bolo takmer horuce.
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: slnecne zisky cez trojsklo

Poslaťod investor123 » Str 25. Nov 2009 22:59:14

neviem sa rozhodnut, v podstate na severnu stranu dam trojsklo urcite,ale na juznej strane mam vsetky izby, preto to chcem vyuzit. ale neviem sa rozhodnut medzi vyhodou izolacnych vlastnosti trojskla oproti dvoj...ale zase horsie slnecne zisky ako pri dvojskle.
investor123
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Štv 04. Dec 2008 2:03:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: slnecne zisky cez trojsklo

Poslaťod juro_b » Str 25. Nov 2009 23:24:35

ja som teda rad,v lete v tych sparnach som mal vnutri velmi prijemne,a to este ani nemam zaluzie...radsej v zime trochu dokurim,ako montovat a pustat v lete klimu.
a este doplnim,ze v oblasti kde staviam,teda na kysuciach,je v zime viac zamracenych dni,ako slnecnych,takze tie solarne zisky ozeliem.a takisto si myslim,ze vyrovnana vnutorna teplota je pri podlahovke dost dolezita.teda ak budes mat podlahove kurenie.
Naposledy upravil juro_b dňa Str 25. Nov 2009 23:29:56, celkovo upravené 1
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: slnecne zisky cez trojsklo

Poslaťod atik » Str 25. Nov 2009 23:38:57

Neviem ako ostatní, riešil som to tiež. Ja som sa rozhodol v druhej etape rekonštrukcie všade dať trojsklo. Okná som osádzal v auguste. Počas horúčav bolo vnútorné sklo vlažné, vonkajšie horúce. Rám bol vnútri "teplý". Počas niekoľkých tohtoročných, chladnejších dňoch som nepozoroval chlad pri oknách v porovnaní s 2sklami v hale čo mám. Tieto okná sa mi javia chladnejšie. Dnes by som dal 3sklo aj sem. Chcelo by to výpočet, že či tie zisky cez 2sklo by neboli až moc nepríjemné počas letných horúčav.
Vtedy by si teoreticky pri 2sklách potreboval južne orientované miestnosti chladiť, spúšťať žalúzie atď.
Otázne je ešte, či budeš mať riadené, vetranie, klímu, kúrenie-aké? Zateplenie-akú hrúbku? Ak máš starý dom a máš pôvodné neizolované podlahy, môže sa stať, že tie zisky v prípade 2skla v zime ani nepostrehneš. Na druhej strane zas v lete sa ti môže stať, že dom budeš mať studený napriek tomu, že bude vonku horko, lebo cez zatvorené trojsklo sa ti tie miestnosti neprehrejú, nakoľko ti bude odoberať teplo studená podlaha. Budeš musieť teplo vpúšťat oknom.
Ak budeš brať 3sklo, odporúčam zamerať sa čo najviac na tepelnoizolačné vlastnosti rámu. Ak nájdem, hodím sem ešte jeden odkaz.
Zatiaľ odporúčam túto diskusiu:

http://www.e-filip.sk/Default.aspx?Cont ... dID=173203
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: slnecne zisky cez trojsklo

Poslaťod MiroM » Štv 26. Nov 2009 9:54:45

investor123 píše:neviem sa rozhodnut, v podstate na severnu stranu dam trojsklo urcite,ale na juznej strane mam vsetky izby, preto to chcem vyuzit. ale neviem sa rozhodnut medzi vyhodou izolacnych vlastnosti trojskla oproti dvoj...ale zase horsie slnecne zisky ako pri dvojskle.


Toto sa tu uz rozoberalo viackrat. Ja odporucam vsade trojskla. Viac si precitaj tu viewtopic.php?f=10&t=492&start=0
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: slnecne zisky cez trojsklo

Poslaťod MiroM » Štv 26. Nov 2009 10:00:43

atik píše: Budeš musieť teplo vpúšťat oknom.
Ak budeš brať 3sklo, odporúčam zamerať sa čo najviac na tepelnoizolačné vlastnosti rámu. Ak nájdem, hodím sem ešte jeden odkaz.
Zatiaľ odporúčam túto diskusiu:

http://www.e-filip.sk/Default.aspx?Cont ... dID=173203


Aj trojskla maju zisky. Ja skor odporucam zamerat sa na tepelnoizolacne vlastnosti skiel,samozrejme aj ramy maju svoj vplyv, len ovela mensi. Naco mu budu super ramy vyplnene PU, ked bude mat shit skla? Ramy(a samozrejme aj skla) volit podla narokov. Do bezneho nezatepleneho domu su super izolacne ramy a trojskla plnene Kr naozaj nie vhodne riesenie, samozrejme z pohladu cena/vykon vzhladom na ostatne izolacie konstrukcii.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: slnecne zisky cez trojsklo

Poslaťod atik » Štv 26. Nov 2009 11:13:37

"Naco mu budu super ramy vyplnene PU, ked bude mat shit skla?"

Veď to: Načo budú super izolačné 3sklá, ak budu v shit ráme - takto som to myslel!
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: slnecne zisky cez trojsklo

Poslaťod investor123 » Štv 26. Nov 2009 15:04:28

uz som sa rozhodol,dam trojskla...vdaka za odpovede,pomohli.
investor123
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Štv 04. Dec 2008 2:03:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: slnecne zisky cez trojsklo

Poslaťod WYSIWYG » Štv 26. Nov 2009 16:22:27

Mam trojsklo. Susedia davali pred terasove okna este konvektor. Mna to netrapilo.
Samozrejme, terasove okno mam uzsie o 60 cm (namiesto 300 cm len 240) a namontovane vonkajsie rolety, kedze je to priamy juh.
V lete bez klimatizacie OK (ale obyvane len v zavere letnej sezony), a vnutorne zisky teraz v zime su tiez.
Staci mat rolety vytiahnute a slnecne luce nechat dopadat na vnutorne tmave predmety ;-)
Laudatus...!
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: slnecne zisky cez trojsklo

Poslaťod MiroM » Pia 27. Nov 2009 9:16:21

atik píše:"Naco mu budu super ramy vyplnene PU, ked bude mat shit skla?"

Veď to: Načo budú super izolačné 3sklá, ak budu v shit ráme - takto som to myslel!

Ramy, do ktorych je mozne osadit 44mm-ove trojskla(ine ani neodporucam), uz z principu hrubky , masivnosti , nemozu byt shitne. Pre NED bohate stacia aj ramy bez vyplne. Moje ramy maju Uf=1,06 plnene su nasobne drahsie a maju Uf niekde okolo 0,9-0,95. Zrataj si plochu ramu a potom uvaz ci sa ti oplati dat tie peniaze za znizenie tepelnych strat o 5W. Ale trojsklo Ug=0,6 a dvojsklo Ug=1,1 , tam uz pri tej ploche je rozdiel v TS markantny. Tak preto som dal to moje porovnanie.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: slnecne zisky cez trojsklo

Poslaťod Majo 2 » Pia 27. Nov 2009 23:18:14

MiroM ale je tam riadny rozdiel aj v solárnych ziskoch.
mám objednané troj sklá, ale hlavný dôvod nie je energetická bilancia okna.
aj keď čítal som niekde o troj skle s g = okolo 50%, ale to bude za veľa €.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: slnecne zisky cez trojsklo

Poslaťod NoroM » Sob 28. Nov 2009 9:47:51

otázka do pléna. Oplatí sa použiť 5-komorový profil Salamander Streamline, šírka 76 mm a do neho vložiť trojsklo s Ug=0,6 W/m2K? Zaujíma ma práve ten rozdiel tep. prestupu rámu a skla, kedže rám je na tom horšie. Ale podľa veľkosti plochy skla a rámu mi vychádza, že viac tepla pôjde cez sklo, takže radšek investovať do trojsklo ako do lepšieho rámu. A firmy teraz do konca roka dávajú akcie na 5-komorový profil plus trojsklo trosklo. Vďaka
NoroM
 
Príspevky: 216
Registrovaný: Str 25. Mar 2009 14:36:25
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: slnecne zisky cez trojsklo

Poslaťod tomas g » Ned 29. Nov 2009 0:21:16

NoroM píše:otázka do pléna. Oplatí sa použiť 5-komorový profil Salamander Streamline, šírka 76 mm a do neho vložiť trojsklo s Ug=0,6 W/m2K? Zaujíma ma práve ten rozdiel tep. prestupu rámu a skla, kedže rám je na tom horšie. Ale podľa veľkosti plochy skla a rámu mi vychádza, že viac tepla pôjde cez sklo, takže radšek investovať do trojsklo ako do lepšieho rámu. A firmy teraz do konca roka dávajú akcie na 5-komorový profil plus trojsklo trosklo. Vďaka


Ja mam podobnu kombinaciu - salamander streamline, sklo ug 07. Streamline mi vyhovoval designom, aj ked salamander ma aj lepsie ramy.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: slnecne zisky cez trojsklo

Poslaťod atik » Ned 29. Nov 2009 12:27:13

"otázka do pléna. Oplatí sa použiť 5-komorový profil Salamander Streamline, šírka 76 mm a do neho vložiť trojsklo s Ug=0,6 W/m2K?"

Mám presne tieto rámy a zasklenie Jasklo 4-16-4-16-4
Neviem ti povedať nič konkrétne, lebo to mám od augusta. čakám na -15 mráz. Počas leta bolo okno z vnútras "vlažné".
S oknami je trochu problém, dodávateĽ skla /Jasklo/ ešte nemal certifikované toto zasklenie, lebo je to "novinka". /Certifikácia v SK trvá vyše roka a nie každej firme sa oplatí/ Majú certifikáciu na 4-14-4-14-4, aj to je energookno so štítkom A. Zasklenie 4-16-4-16-4 by malo mať "lešte epšie" parametre - toto už teraz neriešim.
Musím ťa však upozorniť, že Salamender Streamline s 4-16-4-16-4 má hranatú zasklievaciu lištu! Toto mi predajca nepovedal a ukazoval mi pred tým oblú lištu - tá sa do tohoto presklenia nevojde.
Už som si na ňu zvykol!
Celý predaj okien považujem za dobré oj...babranie. je to lotéria!
Môžeš brať Rehau- Goneo, cenovo je inde, efekt neviem aký.
Alebo počkaj na nový profil Salamander. Jeho predaj sa rozbehne až sa minú zásoby Streamline. Preto tá akcia!
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat




Ďalší

Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia