Prepojenie zemnenia v základoch

Prepojenie zemnenia v základoch

Poslaťod roman_x » Str 26. Júl 2017 8:32:03

Ahojte,
Mám zemniaci pás uložený v základoch s prípravou na pripojenie hromozvodu. Do betónovej deky som dal ďalšie zemnenie s vývodom do poistkovej skrine.
Mali by bbyť tieto zemnenia navzájom prepojené, ak áno ako sa prepájajú, drôtom?
Ďakujem
roman_x

Re: Prepojenie zemnenia v základoch

Poslaťod MartinH » Str 26. Júl 2017 9:09:09

roman_x píše:Ahojte,
Mám zemniaci pás uložený v základoch s prípravou na pripojenie hromozvodu. Do betónovej deky som dal ďalšie zemnenie s vývodom do poistkovej skrine.
Mali by bbyť tieto zemnenia navzájom prepojené, ak áno ako sa prepájajú, drôtom?

Sorry, ale toto znie, ze si si vyrobil problem. Mozes pridat viac info, nacrt alebo obrazky?
Obrázok užívateľa
MartinH

Dal súhlas: 195 krat
Dostal súhlas: 300 krat

Poslaťod romanx » Str 26. Júl 2017 9:16:13

V základoch v spodnej časti je uložená zemniaca pásovina s vývodmi pre hromozvod, pivnica nie je, takže len vo vrchnej železobetóvoje platni je umiestnený druhý zemiaci pás pospájaný s kari sieťami s vývodom k poistkovej skrini. Pýtam sa či to stačí takto, či to malo byť vzájomne prepojené.
romanx

Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Poslaťod romanx » Str 26. Júl 2017 10:43:27

Takže čo som pozisťoval. Má to byť navzájom prepojené< kvôli vyrovnaniu potenciálov.. Momentálne riešim prístavbu a do jej základov vložím nový zemniacu pásovinu, v rohu ju spojím s existujúcou pásovinou v základoch a zároveň ju vyvediem nad základ, kde ju spojím so zemnením, ktorí pôjde do svorkovnice.
V podstate predtým som mal dve samostatné zemniace okruhy, jeden úplne dole v základoch a jeden v betónovej platni. pritom stačil jeden okruh v základoch s vývodmi pre bleskozvod a s jedným vývodom pre HOP svorkovnicu.
romanx

Poslaťod MartinH » Str 26. Júl 2017 14:20:01

Samozrejme, ze pospajane, ale poriadne.

https://www.youtube.com/watch?v=QU3W9-FtW_U
Obrázok užívateľa
MartinH

Dal súhlas: 195 krat
Dostal súhlas: 300 krat

Poslaťod tienik » Str 26. Júl 2017 17:41:08

Preto je dobre ked to aspon vidi elektrikar :-)
Nech to vypada ako chce, ale je to el. zariadenie a este k tomu dost dolezite a hnusne tazko opravitelne
tienik

Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 254 krat

Poslaťod romanx » Pia 28. Júl 2017 9:01:10

Ďakujem za to videjko, presne podľa neho som to pred rokmi robil, až som úplne zabudol ako to bolo realizované. Pozeral som historické fotky a nakoniec to mám dobre spravené, poplietlo ma prepojenie s kari sieťami, to som tiež robil.
romanx

Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

• Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť