Ako na pultovú strechu 10st.

Ako na pultovú strechu 10st.

Poslaťod laco910 » Pon 16. Mar 2009 22:25:12

zdravím stavbárov, krytinu chcem bramac7 ale neviem ako riešiť izoláciu+strop: v projekte je 12cm medzi krokvami +8pod(čo je naozaj málo-chcel by som nad 30cm) a nieje mi zrejmé ako bude riešený strop- či by nebolo lepšie spraviť "nejaký strop" a ten zatepliť, prosím poraďte čo máte taký sklon strechy ako ste to riešili,ďakujem
Prílohy
laco910
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Str 04. Mar 2009 19:32:20
Bydlisko: šaľa
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Ako na pultovú strechu 10st.

Poslaťod Plamen » Pon 16. Mar 2009 23:38:06

Nazdar nazdar.

Ja budem mať pultovú strechu – sklon 9°, krytinu bude tvoriť falcovaný plech. Ja riesim strop tak, že šikminu budem mať priznanú – páči sa mi to, iba v izbách na spanie zaväsím sadrokartón tak ako más na tvojom reze. Ak chces mať rovný podhľad, prečo nepoužiješ drevené väzníky? So spodnej strany zavesíš sadrokartón a je to.
Plamen
 
Príspevky: 100
Registrovaný: Str 10. Dec 2008 20:14:51
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Ako na pultovú strechu 10st.

Poslaťod Majo 2 » Pon 16. Mar 2009 23:43:13

laco910, áno tak sa to robí zatepliť nad zavesený sádrokartón a medzi krokvy nedať nič.
Teda môže sa dať ale je to menej efektívne.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Ako na pultovú strechu 10st.

Poslaťod laco910 » Uto 17. Mar 2009 8:47:01

Ako na tie drevene väzniky-myslis dosky na kant,aky rozmer a ako ich kotvit,mam tam rozpätie 6,9m
laco910
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Str 04. Mar 2009 19:32:20
Bydlisko: šaľa
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Ako na pultovú strechu 10st.

Poslaťod Plamen » Uto 17. Mar 2009 10:20:28

Pozri si na nete drevené väzníky – dajú sa spraviť aj svojpomocne, treba nájsť statika a nech napočíta počet klincov, hrúbky dosiek atď. Rozpon 6,9? No je nič, takéto väzníky sa v pohode dávajú na rozpony 15 m. Výhodu máš takú, že nemusíš riešiť nosné steny – v podstate iba obvodové, spravíš veniec a poukladáš väzníky. So spodu zateplíš a zavesíš podhľad, z bočnej – v tvojom prípade podľa rezu bočnej ľavej strany na bob väzníka pripevníš OSB dosku, zateplíš a máš. Alebo to domuruješ priečkovkou. Dtto pri čele väzníka. Ušetríš na nosních stenách – keďže vydím že si mal navrhnutú v strede klieštin väznicu, ušetríš na jednom venci pod pomúrnicu.
Plamen
 
Príspevky: 100
Registrovaný: Str 10. Dec 2008 20:14:51
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Ako na pultovú strechu 10st.

Poslaťod esde » Uto 17. Mar 2009 17:06:44

Neuveritelne odflaknuty projekt:
- zaklady si dnes uz v nakreslenom tvare nikto nedovoli robit takto v kuse, snad len majitel betonarky aj to musi byt opity
- zaklady, ani podkladny beton nezateplene, *
- zateplenie podlahy nedostatocne *
- sklon strechy je smerom od malych okien ku velkym, "normalne" (logicky) je to naopak *
... atd az po strechu (nastastie, ta je aspon trochu racionalna)

* neuveritelny luxus

Stropny SDK nedoporucujem pripevnovat priamo na drevene nosniky, casto tu bezi o tom debata. Skratene, SDK a drevo VZDY pracuju (zmena teploty, vlhkosti), preto je dobre SDK strop pruzne alebo vobec neviazat (zavesit) s nosnikmi krovu. Ale samozrejme ak chcete vyrobu problemov (ako horeuvedene detaily) nikto vam v tom nebude branit.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Ako na pultovú strechu 10st.

Poslaťod Majo 2 » Uto 17. Mar 2009 17:51:52

esde, s tým základom nesúhlasím, pokiaľ je osadenie v teréne také aké je na obrázku tak vyliatie celých pásov je podľa ceny práce pravdepodobne lacnejšie, pokiaľ sa nejedná o svojpomoc. A tiež podstatne rýchlejšie.
Ale ja by som aj tak použil DT už len kvôli jednoduchšej tepelnej izolácii základu. :mrgreen:
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Ako na pultovú strechu 10st.

Poslaťod boro » Uto 17. Mar 2009 18:33:24

esde píše:Neuveritelne odflaknuty projekt:
- zaklady si dnes uz v nakreslenom tvare nikto nedovoli robit takto v kuse, snad len majitel betonarky aj to musi byt opity


esde, ak som správne pochopil čo píšeš o základoch, nechceš sa vyjadriť k otázke plný betón/DT/šalovanie?

Tu som niečo nadhodil:
http://www.ostavbe.sk/viewtopic.php?f=7&t=185&start=105#p9627


ps:
nie som majiteľom betonárky, takže ma to celkom zaujíma...
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Ako na pultovú strechu 10st.

Poslaťod juro_b » Uto 17. Mar 2009 20:53:10

tiez som mal zaklady v projekte takto nakreslene, sam som si vypocital cez roznasaci trojuholnik vysku pasov a urcil kolko radov DT-ciek dam...nechcem rypat, ale vseobecne keby strojari kreslili ako stavbari,vozime sa v 5-tonovych autach .... :nie:
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Ako na pultovú strechu 10st.

Poslaťod laco910 » Uto 17. Mar 2009 22:03:26

esde píše:Neuveritelne odflaknuty projekt:
- zaklady si dnes uz v nakreslenom tvare nikto nedovoli robit takto v kuse, snad len majitel betonarky aj to musi byt opity
- zaklady, ani podkladny beton nezateplene, *
- zateplenie podlahy nedostatocne *
- sklon strechy je smerom od malych okien ku velkym, "normalne" (logicky) je to naopak *
... atd az po strechu (nastastie, ta je aspon trochu racionalna)

* neuveritelny luxus

Stropny SDK nedoporucujem pripevnovat priamo na drevene nosniky, casto tu bezi o tom debata. Skratene, SDK a drevo VZDY pracuju (zmena teploty, vlhkosti), preto je dobre SDK strop pruzne alebo vobec neviazat (zavesit) s nosnikmi krovu. Ale samozrejme ak chcete vyrobu problemov (ako horeuvedene detaily) nikto vam v tom nebude branit.


noo vela veci som riešil inak ako je v projekte
základy som robil poriadne, lebo mám klesajúci terén cca80cm na dlžke domu 11m a zateplím DT-cka
na podlahe bude asi 10cmEPS, malé okná sú na sever a k susedom
laco910
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Str 04. Mar 2009 19:32:20
Bydlisko: šaľa
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Ako na pultovú strechu 10st.

Poslaťod esde » Str 18. Mar 2009 10:53:07

Ved o tom pisem, stavebnik aby napraval chyby projektanta. Preco ste nedostali do ruk projekt, podla ktoreho sa dalo stavat rozumne?

To jsou ty paradoxy.

Pri zakladoch je nutne pocitat nielen material a pracu ale aj hmotnost betonu, ktory je tam navyse, nerobi ziadnu uzitocnu pracu, ale naopak, zatazuje zakladovu skaru svojou hmotnostou naviac (vypocitat kolko % z hmotnosti celeho domu tvoria zaklady).
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron