Balkón - minimalizovanie tepelného mosta

Balkón - minimalizovanie tepelného mosta

Poslaťod pulo » Pon 16. Mar 2009 15:31:42

Keďže balkón nepriaznivo ovplyvňuje celkovú energetickú bilanciu domu a moja drahá polovička sa ho nechcela vzdať /údajne kôli sušeniu prádla počas zimy- „na to som zvedavý“/, hľadal som nejaké rozumné riešenie ako čo najviac minimalizovať energetické straty. Prípadné problémy mohli byť ešte umocnené o to viac, že pod samotným balkónom je železobetónový preklad o dĺžke 3 m a teda chlad z balkóna by sa mi pekne zviedol až ku spomínanému prekladu. Predstava ako sa mi budú tvoriť plesne, ma moc nelákala. Štandardné riešenie zateplenie povrchu balkóna sa mi zdalo byť nedostatočné. Pri navýšení hrúbky izolácie napríklad na 15 cm, naberá balkón „obludné" rozmery.
Takzvané ISO nosníky som poznal z výstav, napr.„ Schöck“. Keď mi došla cenová kalkulácia všetko mi jedno nebolo. Tak som pátral ďalej a podarilo sa mi nájsť tzv. kotviace spony /zámočníctvo - p. Trost/. Výsledná cena bola zhruba polovičná. http://www.euroregin.cz/prezentace/liberecky/liberec/trost_zamecnictvi/index.php

„Môj“ statik sa troška zdráhal, chcel certifikát atď., /spomenutá firma to všetko našťastie mala/, nakoniec to odobril. Balkón ešte budem troška zatepľovať
Prílohy
pulo
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pia 05. Dec 2008 5:28:11
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat







Späť na Osvedčené postupy, pracovné náradie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron