Dočasné oplotenie - ako na to?

Dočasné oplotenie - ako na to?

Poslaťod petok » Pia 13. Mar 2009 12:37:36

Chcem sa s vami poradit ako by sa dalo spravit docasne oplotenie ktore by sa neskor dalo rozobrat a vyuzit niekde inde.
Davnejsie som dal tu otazku – ci poznate zemne skrutky pre oplotenie a ci mate niekto s nimi skusenost - viewtopic.php?f=14&t=846
Dostaval som RD, ktory uz obyvame. Od ulice mam pozemok siroky 20m a mam tu este stary pletivovy plot s nesudrznym zakladom, ktory ma uz svoje roky a zacina sa rozpadat. To mi stacilo na ohradenie pocas vystavby - viac menej bol v dobrom stave. Avsak teraz by som ho chcel zlikvidovat. Rozmyslal som, ze by som pomocou zemnych skrutiek + poplastovanych stlpikov + poplast.pletiva spravil nove docasne oplotenie asi tak 0,5-1m smerom dovnutra na moj pozemok od ulice. Potom by som demontoval to stare, vybural stary zaklad a spravil novy. Vybudoval novy plot z farebnych betonovych tvarnic + kovova alebo drevena vypln. Ten docasny novy plot z tych zemnych skrutiek + poplastovanych stlpikov + poplast.pletiva po vymurovani staleho bet. oplotenia by som denontoval a vyuzil nasledovne: stlpiky a pletivo by som vyuzil na oplotenie lavej bocnej strany pozemku /lebo aj tu je stary plot/ a samozrejme stlpiky by som zabetonoval lebo celkova dlzka je 100m. Zemne skrutky by som vyuzil na osadenie oplotenia za domom kde je sirka taktiez 20m. To by oddelovalo relaxacnu zahradu /tu sa hravaju deti atd/ od uzitkovej zahrady /pestovanie plodin + sad/. Myslim ze vyuzitie zemnych skrutiek /typ KSF 66x550, KSF 66x650 alebo KSF 66x700 cena sa pohybuje od 14 do 20 Eur/ks/ pre docasne pletivove oplotenie, ktore sa da po case demontovat by bolo vhodne.
A preco to chcem takato riesit – nuz z dovodu, aby mi kade kto nekradol material ked budem murovat predne oplotenie. Bohuzial to sa tu stava ked pozemok nie je oploteny alebo nejak inak chraneny.
Ak mate ine seriozne napady budem vdacny za kazdy namet.
petok
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pia 30. Jan 2009 15:26:34
Bydlisko: okres NM
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Dočasné oplotenie - ako na to?

Poslaťod kaja » Pia 13. Mar 2009 15:35:45

uz prestan o skrutkach...ja som kupil konstrukcne trubky 6metrove,rozpilil na tri kusy,jednu stranu sklepal do kopije,natlkol do zeme 40cm,nahodil pletivo a dva roky stoji.na krajne treba hodit troska betonu.jednu stranu som prerabal na normalny plot,vytiahol som tycky,nacpal do betonu a mam normalny plot...vytahovali sme to dvaja a neslo to,zalezi aj od zeminy...
kaja
 
Príspevky: 92
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 27. Nov 2008 16:15:09
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Dočasné oplotenie - ako na to?

Poslaťod joko » Pia 13. Mar 2009 18:02:35

Peto, ak si rozhodnutý pre tie skrutky, tak práve dnes som videl v Lidli "také" skrutky. Určite horšie, ale na dočasne, resp následná oplotenie by mohli poslúžiť. Ale ani ja by som ich nekupoval. Kaja Ti opísal veľmi dobré riešenia. Na provizórne oplotenie počas stavby ti ozaj stačí zatlcť do zeme, a po následnej inštalácii už ich môžeš skrátiť a pribetonovať 10 cm pod povrchom, ak nechceš mať betonové základy v trávniku. :ano:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť