Kde nechat vyrobit kuchynsku linku?

Kde nechat vyrobit kuchynsku linku?

Poslaťod bety » Str 11. Mar 2009 15:15:51

Dobrý deň chem sa spýtať nepoznaze nejakých dobrých majstrov alebo firmu na urobenie kuchynskej linky? Jedná sa asi o 7 metrov linky v tvare U ( čiže sú tam 2 rohové skrinky, drezová, príborník atd). Dali sme si spraviť rozpočet v Decodome a vyšla nás na 90 000 SK čo sa mi zdá dosť veľa. Ďakujem za radu z Trenčianskeho kraja.
Naposledy upravil emkac dňa Štv 12. Mar 2009 1:12:16, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
bety
 




Re: kuchynska linka

Poslaťod joko » Str 11. Mar 2009 18:00:58

Len pre porovnanie, v Ba kuchyňské štúdio chcel pred pol rokom na zákazku cca 18k za 1 meter v závislosti na komplikovanosť a design skriniek. ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: kuchynska linka

Poslaťod zamnio » Str 11. Mar 2009 20:25:27

trenab, trendbyt, berloni...
zamnio
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 14:24:57
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: Kde nechat vyrobit kuchynsku linku?

Poslaťod melkor » Štv 12. Mar 2009 9:34:12

esper (zavináč) esper (bodka) sk
melkor
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 20:20:22
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Kde nechat vyrobit kuchynsku linku?

Poslaťod janobb » Štv 12. Mar 2009 10:49:18

Tá cena prehnaná nie je (aj keď s Decodomom vôbec nemám skúsenosti čo sa týka kvality). Ja robím vo firme cenové ponuky na atypický nábytok a zjednodušene povedané cena kuchynskej linky:

z laminovanej DTD cca 400EUR/bm bez DPH
z dýhovanej DTD cca 670 EUR/bm bez DPH (korpusy laminát, dvierka dýha)

V cene sú kvalitné kovania (zásuvky, pánty) firmy Blum, pracovná doska, drez, batéria, nejaké jednoduhšie drôtené vybavenie. Bez dopravy a montáže. Ak ti dajú cenu za montáž, trvaj na vyčistení priestorov po montáži a odvoze odpadov.
Za doplatok sa dá riešiť pracovná doska z umelého kameňa (Polystone, Corian...) cca 500EUR/m2.

Rôzny šuflikanti ti urobia kuchynskú linku na kolene už od 270 EUR/bm (nájdu sa medzi nimi aj dobrí majstri ktorých by som nerád urazil). Pri takejto investícii by som trval na prezentácii výrobných priestorov, vzoriek a realizovaných zákaziek.
Do ponuky alebo zmluvy si jasne zadefinujte vybavenie, čo je dôležité - značky kovania, zadefinovanie materiálu, hrán (trval by som na ABS hranách: dvierka hr 2mm, korpus 0,5 mm). Vyžiadaj si vzorku materiálu (akéhokoľvek) cca 150x150 mm, nalepenú hranu a pozri si kvalitu hranenia. Či nie je materiál na spoji (hrana/plošný materiál) vyštiepaný. Tým zistíš kvalitu formátovania a oliepania hrán.
Financovanie si dohodni: záloha (max 50%) + doplatok po odstránení všetkých vád a nedorobkov (medzi ne počítaj aj nastavenie dvierok, zásuviek).
janobb
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 16:25:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Interiér, dizajn, nábytok, kuchyne, kúpelne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia