Nákup materiálu cez internet

Nákup materiálu cez internet

Poslaťod Ferdo » Štv 12. Mar 2009 8:25:12

Kupovali ste niekto cez stavbaeu.sk ? Majú dobré ceny a mám obavu, či to nie je podvod. Niektoré veci sanita aj o 50 % lacnejšie ako v stavebninách v mojom okolí.
Naposledy upravil emkac dňa Štv 12. Mar 2009 9:45:08, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
Ferdo
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:34:38
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 10 krat




Re: Nákup materiálu

Poslaťod emkac » Štv 12. Mar 2009 9:43:07

Ja som cez stavbaeu.sk kupoval krbovu vlozku.
Den po objednavke som tam zavolal, vedeli o mne, dohodol som si termin, dohodol som si zlavu na postovnom (mali bug na stranke, ine ukazovalo ako bola realita) a za par dni som mal vlozku doma.
Bez nejakych problemov a komplikacii.

V kazdom pripade pokial nechce od teba internetovy obchod zalohu, zvycajne sa nemas coho bat. Platis az pri dodani.


-------
zmenil som nazov temy, nech sa to tyka internetovych obchodov vo vseobecnosti
cize ak mate skusenosti aj s inymi obchodami, sem s nimi ;)
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Nákup materiálu cez internet

Poslaťod Maxo » Uto 27. Mar 2012 14:40:14

Cim to moze byt ze xxxxeu.sk ma take neskutocne nizke ceny ? Kamarat vravi ze ma vyssie nakupne ceny ( sprchovy kut) aku som mu ukazal v xxxxxeu.sk ....Ze k takej cene sa memoze ani len priblizit.
Naposledy upravil Maxo dňa Uto 27. Mar 2012 15:29:43, celkovo upravené 1
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat

Re: Nákup materiálu cez internet

Poslaťod MartinH » Uto 27. Mar 2012 15:07:38

Maxo píše:Cim to moze byt ze xxxxx ma take neskutocne nizke ceny ? Kamarat vravi ze ma vyssie nakupne ceny ( sprchovy kut) aku som mu ukazal v stavbaeu.sk ....Ze k takej cene sa memoze ani len priblizit.


Pisem vseobecne a nikoho nemenujem. Niektore firmy vraj tovar vozia zo zahranicia (PL, HU a pod) a nepriznavaju DPH. Maju potom vyhodu 20%. Je to primitivny podvod, zanechavaju stopy a mozu im na to prist, ale to je ina tema.

Spoznate to podla toho, ze je problem dostat riadny danovy doklad do uctovnictva - az po urgenciach. Dodaci list, prijmovy dodklad od kuriera, to ano, ale danovy doklad automaticky nie.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Nákup materiálu cez internet

Poslaťod Maxo » Uto 27. Mar 2012 15:37:10

Moze byt - teraz si spominam ze z vane kupenej z e-shopu nemam asi fakturu - danovy doklad, len dodaci list....
( to bolo 200 ecok u sprchacov o ovela viac ....) Mam obavy z pripadnej reklamacie. Neviem si predstavit reklamaciu problemu nevsimnuteho pri prebrani pri sprchovom kute. Tak len nahlas premyslam ci predsa len nezaplatit lokalnemu predajcovi o 80 eur viac ... ( dva sprchace = cca 2 x 80 = 160 eur hmmm).
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat

Re: Nákup materiálu cez internet

Poslaťod tramo » Uto 27. Mar 2012 16:23:24

Ja som kupoval skoro vsetko do kupelni cez internet. napr: 2sprchove kuty, 2 geberity, sprchovy panel, dlazbu atd... Mal som dva problemy:
1. mame obkladacky s ornamentami bohuzial sme si nepozreli obkladacky ktore boli zabalene v polystyrenovej prepravke na spodu (nechcelo sa nam ich vykladat), tak tam boli prepravou zlomene 2 kusy, keby to boli normalne obkladacky a nie vyrezavane s ornamentami tak by sa im nic nestalo. Tu nam reklamaciu neuznali ale myslim ze nam dali 50% zlavu
2. sprchovy panel mal zle (prasknute) kolienko na sprchovu hlavicu, reklamacia bezproblemov.


(z ineho sudku)
V kammenom obchode sme kupili zachod misu, ktora mi pri montazi praskla, musela to byt vyrobna vada, lebo som moc nedotahoval a rozpadla sa mi v rukach, reklamaciu neuznali ale na dalsiu nam dali 50% zlavu.

TO su moje skusenosti...

Osobne si myslim ze pokial kupim nieco velke (sprchovy kut) z internetu alebo z obchodu a dovezu mi to. Tak je to to iste, pri preprave sa kludne moze nieco rozbit a predajna bude tvrdit ze oni to poslali vporiadku a nevyhadas sa... Rozdiel by bol keby som si to sam prebral v predajni a sam doviezol domov....
tramo
 
Príspevky: 109
Obrázky: 3
Registrovaný: Str 02. Mar 2011 15:01:43
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Nákup materiálu cez internet

Poslaťod investor viktor » Pon 27. Máj 2013 20:47:05

moja skusenost je ze najnizsia cena je sice super, ale ked som nedostal tovar ani po niakolkych urgenciach (vraj problem u dodavatela) a ze mozem zrusit objednavku tak mi to prislo divne na www.atria.sk
Po skumani dovodu som dospel k nazoru ze niektore eshopy zalistuju do svojich ponuk kopec produtov s brutalne nizkou cenou a napriek tomu su si vedomi ze su neni schopny zabezpecit dodanie tovaru ktory ponukaju...
investor viktor
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned 26. Máj 2013 18:04:15
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia