Nazory na Bungalow 87

Re: Nazory na Bungalow 87

Poslaťod lula » Str 11. Mar 2009 22:32:04

Emkac, co si tym myslel ze tepelne parametre? co to znamena? a hrubka muru - predtym, ako si vyberieme projekt si mame stanovit hrubku muru? pretoze nam projektant prave robi navrh, ale aku chceme hrubku muru sa nespytal...Dik
lula
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Štv 11. Dec 2008 21:14:09
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Nazory na Bungalow 87

Poslaťod emkac » Štv 12. Mar 2009 0:34:25

myslel som tym to, ze mas predstavu o vnutre, mas orientaciu pozemku, vies ze dom ma mat napr. take tepelne straty a zisky, aby ti to vyhovovalo

cize projektant ti vie navrhnut okna smerovane na juh, hrubku steny a materialu, X cm beton alebo tehla alebo ytong, na to Y cm EPS a pod.
statiku ti vyrata presne na tvoj dom, presne na hrubku murov
kurenie budes mat naprojektovane podla tepelnych parametrov domu
a tak podobne.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Nazory na Bungalow 87

Poslaťod Plamen » Štv 12. Mar 2009 0:46:00

Ten dom je v podstate OK, ale tak ako to tu bolo už spomenuté, treba ho zjednodušiť. Ak by sme utrásli pôdorys a upustili od nezmyselných víčnelkou, ušetríte cca 200 tisíc. Ináč nechápem, prečo niektorý ľudia uprednostia aj tak katalógový projekt síce spočiatku ušetria možno cca 30 tisíc, ale v konečnom dôsledku prerobia (samotná stavba, zložitosť, dopracovanie situácie domu na konkrétnu parcelu, zakreslenie zmien. Nehovorím ešte o zmene základov – ako môže katalógový projekt vyhovovať práve vášmu terénu? Ja by som katalógový projekt bral iba ako peknú inšpiráciu. Napríklad zničia sa Vám projekty – môže sa to stať, dodajú Vám paré len tak? Potrebujem napr. strop v digitalizačnej podobe aby som ho mohol preposlať firmám na nacenenie – dajú Vám ho autori katalógového projektu? Poradenstvo? Môj názor – ak ste neni stotožnený na 99% s vybraným domom, nekupujte ho, bo celú stavbu budete musieť improvizovať. Som projektant viem čo hovorím. Ak by ste mali záujem, viem Vám s projektom pomôcť.
Plamen
 
Príspevky: 100
Registrovaný: Str 10. Dec 2008 20:14:51
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat




Predchádzajúci

Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron