Odvedenie kondenzu z KK

Odvedenie kondenzu z KK

Poslaťod joko » Uto 10. Mar 2009 23:13:30

Pre Emkac:
V galérii som dnes objavil Tvoju fotku, ako máš riešený odvádzanie vody. Stretol som sa s prípadom, že poistný ventil zlyhal, prepustil, v dôsledku zvýšenia tlaku vo verejnom vodovode. Ten nadomietkový sifón by také množstvo vody nedokázalo absorbovať. V posledných prípadoch odporúčam do tej gumenej redukcie dať oceľovú tvarovku, do ktorej vodotesnou hadicou pripojiť aj poistný ventil aj odvod kondenzu z kotla. Stačí predlženie 1" a T-kus 1" čo je 32mm ako ten sifon, a do T-kusu redukcie na hadičku od poistného ventilu a druhú na kondenz z kotla cez Eska - pásku. Je to krajšie, nevyschne a nezapácha v lete, a je bezpečnejšie na vytopenie. Akurát nedávno s Grey-om sme to riešili. A hlavne dokážeš to spraviť sám. Dve tvarovky dve redukcie, jedna 30cm hadička, jedna eska páska a trochu teflonu. :ano:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat




Re: Odvedenie kondenzu z KK

Poslaťod emkac » Str 11. Mar 2009 0:54:28

Uff, toto je moc na mna takto vecer.
Budto ma precenujes, alebo som blb.
No nic, precitam cez vikend ked budem stat pritom, snad pochopim. :nie:
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Odvedenie kondenzu z KK

Poslaťod admin » Str 11. Mar 2009 10:37:04

joko píše:Pre Emkac:
.......... Akurát nedávno s Grey-om sme to riešili. A hlavne dokážeš to spraviť sám. Dve tvarovky dve redukcie, jedna 30cm hadička, jedna eska páska a trochu teflonu. :ano:


Joko bolo by lepsie ked ta niekto poziada o radu cez SS aby si ten problem s dotycnym hodil na forum aby to pomohlo viacerim ludom. Je skoda si to nechat iba pre seba.

Preto prosim aj ostatnych, rieste problemy/otazky cez forum a nie cez sukromne spravy.

vdaka
Obrázok užívateľa
admin
Administrátor
 
Príspevky: 290
Obrázky: 5
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008 18:30:21
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Odvedenie kondenzu z KK

Poslaťod joko » Str 11. Mar 2009 15:34:48

S Grey-om sme riešili jeho detaily asi dva mesiace, oslovil ma cez SS tak som to nechcel ťahať na forum. Ja srdečne poradím každému ale spôsob si musí zvoliť on. Nie každý chce svoje problémy riešiť verejne. Preto znovu, každý stavbár má na výber si zvoliť spôsob komunikácie ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Odvedenie kondenzu z KK

Poslaťod joko » Str 11. Mar 2009 15:59:48

emkac píše:Uff, toto je moc na mna takto vecer.
Budto ma precenujes, alebo som blb.
No nic, precitam cez vikend ked budem stat pritom, snad pochopim. :nie:

1.-priemer 32mm =1" preto, lebo máš manžetu v stene takého priemeru ten sifón má rúrku tiež 32,
2.-miesto tej rurky do manžety natlačíš predlženie cca 3-5cm
3.- to predlženie bude spojené s T-kusom, a zatesnené teflonom.
4.- do T-kusu kúpiš redukovanú vsúvku 1"/1/2", a druhú 1"/3/4" a tiež ich zatesníš teflonom
5.- kúpiš hadičku potrebnej dlžky s koncovkami 3/8" a na druhom konci 1/2". Na poistnom ventily vytočíš matičku , čo drží tú rúrku na prepad. Miesto nej tam naskrutkuješ hadičku, a druhý koniec na 1/2" vsuvku v Tkuse máš vyriešený poistný ventil.
6.- Tú hadicu z kotla na kondenz nastrčíš na 3/4" redukovanú vsúvku mala by biť rovnaká a Eska-páskou ho stiahneš.
7.- Ak by závit a kondenzová hadica neboli kompatibilné, ako alternatíva koncovka na záhradnú hadicu, ktorá má rovnaký priemer ak hadica, zas Eska-páska a so závitom spojiť na T-kus.
:!: Treba na začiatku sa presvedčiť, aký rozmer hadice má kotol na kondenz, a ten spoj s T-kusom riešiť podľa toho. Podľa obrázku vyzerá na 25mm= 3/4", ale možno je len 20mm=1/2".
nech sa darí. :ano:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť