dilatacia podlahy pre teplovodnu podlahovku

dilatacia podlahy pre teplovodnu podlahovku

Poslaťod ado » Sob 07. Mar 2009 22:16:19

pri velkych plochach treba oddilatovat podlahovku.
Z literatury > Je nutne rozdelit, oddilatovat podlahu v celom priereze . To znamena od hydroizolacie az po naslapnu vrstvu, max plocha 40m2 max dlzka 8m a pomer stran max 1:2.5.
Otazka znie ako oddilatovat tieto plochy, co pouzit na oddilatovanie celeho prierezu ( skladba:igelit, polystyren, kari rohoz, beton poter) a co pouzit na oddilatovanie naslapnej vrstvy(parkety rsp dlazba)? Vklada sa na oddelenie nieco ako okrajovy pas pri muroch?
ado
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Pon 16. Feb 2009 20:25:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: dilatacia podlahy pre teplovodnu podlahovku

Poslaťod boro » Ned 08. Mar 2009 1:46:57

Dve možnosti - buď "niečo ako okrajový pás pri múroch" (predávajú sa aj špeciálne na to určené dilatačné profily s prierezom tvaru L), alebo po zaliatí poteru a jeho zatuhnutí dilatačnú škáru vyrezať (napr. flexou).

Kari rohož samozrejme nesmie prechádzať cez dilatačnú škáru. Ak škárou prechádza trubka podlahového kúrenia, alebo iný rozvod, musí byť v chráničke dĺžky cca 30 - 50 cm.

Na dilatáciu nášľapnej vrstvy existuje dilatačný profil. Ak nevyhovuje z estetického hľadiska, možno škáru vyplniť trvale pružným tmelom.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: dilatacia podlahy pre teplovodnu podlahovku

Poslaťod deko » Ned 08. Mar 2009 7:27:27

alebo kto chce setrit, moze od zakladovej dosky az do vysky naslapnej vrstvy dat 2 cm hruby pas eps :ano:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: dilatacia podlahy pre teplovodnu podlahovku

Poslaťod ado » Ned 08. Mar 2009 8:50:59

Nebyva problem s praskanim v dil skare ?
Napr. spoj ker dlazba-dil pasik-keramicka dlazba. Aky tmel pouzit na vysparovanie?
Tiez si neviem dost dobre predstavit oddilatovanie podlahy v obyvacke - drevene parkety, to by som mal rozdelit peknu drevenu podlahu nejakou listou stredom obyvacky?
Moja plocha 45,5 m2 rozmer 5 x 9,1. Okruhy su tam 3, oddilatovanie az po pochodznu vrstvu asi bez problemov ale delit parkety ?
To mi pride dost neesteticke.
ado
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Pon 16. Feb 2009 20:25:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: dilatacia podlahy pre teplovodnu podlahovku

Poslaťod Mich » Ned 08. Mar 2009 16:39:21

Pod plavajucu podlahu sa dava podlozka z peny. Cital som , ze v tomto pripade mozno polozit laminatovu podlahu normalne cez dilatacnu skaru. Pena tlmy pohyby.
Dvojpod. dom 150 m2,Ytong 30+20 EPS,v streche 38 cm,21 EPS v podl.,len podlahovka 2 rozd., trojsklo.
Mich
 
Príspevky: 329
Registrovaný: Pon 01. Dec 2008 0:07:44
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: dilatacia podlahy pre teplovodnu podlahovku

Poslaťod joko » Ned 08. Mar 2009 19:18:48

Pri parketách to vôbec nerobí problém, preto sú plávajúce lebo nie sú spojené s povrchom pod tým, na miralone sa "vznášajú" a na krajoch sa oddilatujú.
Problém je pri dlažbe. Ak sa rozhodneš, že dáš dilatačnú škáru do stredu miestnosti, dlažbu musíš tiež deliť, dilatovať, inač Ti to odtrhá a poláme. Jednotlivé časti by mali byť riadne ukončené, prípadne aj s lištou, neviem 4i do škáry stačí len pružná škárovačka? Možno ano. Ale tým, že podlaha svoju teplotu bude meniť len o cca +- 15 -20 st. tie rozťažnosti by ti nemuseli narušiť celistvosť Tvojej podlahy. Nechaj si ešte poradiť, ale ja by som to asi spravil v kuse. Dal by som pozor pri nábehu podlahovky na začiatku vykurovacej sezóny, a nemal by biť problém. ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron