Co so zvyskami EPS?

Re: Po realizácii...

Poslaťod sigma » Str 10. Jún 2009 9:28:59

MiroM píše:
sigma píše:Čo ste urobili so zvyškami EPS po zateplení? Mám toho asi 4PRM (priestorové metre kubické)

Co si pamatam, ty mas tie ZB balkony,tak pridaj na hrubke zateplenia tychto ZB dosiek- zo spodnej casti. Ak mas sedlovu strechu so stitmi, tak mozes zateplit z vnutornej strany stity(aspon 0,5-1m nad vatu), eliminujes tym tepelny most cez murivo.

To by chcelo pomlieť na štiepačke. V Plastike mi požičali dve také 2-kubíkové vrecia, bolo toho 1,5 vreca, dal som na vozík zaniesol, odvážili mi to, bolo toho 18kg - dali mi pár (menej ako 4€). Ale mám čisté svedomie, aj keď ovzdušie dýcham to isté, čo Juraj K.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat




Re: Po realizácii...

Poslaťod Furko » Pia 12. Jún 2009 14:02:17

ivvan píše:s tým spaľovaním - neviem kde žijete, ale tu v Žiline a na okolí sa večer väčšinou nedá otvoriť okno, ľudia pália hádam aj biologické zvyšky. začne to na jeseň pálením zemiakových vňatí a končí to v apríli/máji pálením bordelu na záhrade. medzičas je vyplený pálením ľubovolného bordelu v kotli na pevné palivo.
celkom by ma zaujímalo ako tento smrad zvládajú filtre na rekuperačke.



Náhodou bby si sa divil ale rekuperačka si s tým celkom dobre dá rady, aj bez špeciálnych filtrov len zo základnou sadou, ale nechcel by si vidieť ako vypadajú tak po pol roku ;)
Obrázok užívateľa
Furko
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 20:47:57
Bydlisko: Krásno nad Kysucou
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Co so zvyskami EPS?

Poslaťod Maxo » Ned 13. Sep 2020 12:13:54

Mam 4 tabule 16 cm fasasneho EPS ktore ma uz nebavi to prekladat vyhodit luto a na nezateplenu povalu som sa bal kvoli teplote. Ked som tam ale vcera bol pozriet po roku co nove tak pozeram ze zvysky dlazby v kartonovych krabiciach. Pozeram ze ale papier ma teplotu vznietenia 180 a EPS 80 .... A ked pozeram ze nie som sam co takto premysla a za x rokov sa EPS na povale nikomu nevznietil.
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat




Predchádzajúci

Späť na Izolácie, zateplenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron