katalogový projekt bungalowu

katalogový projekt bungalowu

Poslaťod Furko » Ned 23. Nov 2008 20:59:07

Zdravím všetkých. Sme vo fáze, keď ešte môžme na projekte niečo meniť a upravovať, aby sme na konci neľutovali, že sme sa neporadili, Kým sa dalo. Poradí niekto a dá niečo do pľacu k tomuto prokektu? http://www.archipelag.cz/projekty-domu/ ... ingMin=150 podotýkym že už sme sa dohodli na prvej úprave, zmenšíme, tech. miestnosť a o to sa zvetší izba č.9. Ďakujem
Obrázok užívateľa
Furko
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 20:47:57
Bydlisko: Krásno nad Kysucou
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: katalogový projekt bungalowu

Poslaťod emkac » Ned 23. Nov 2008 23:00:17

Ten vchod zboku nie je velmi vhodny. Mal by byt priamo zpredu. Naviem ci to nema nieco s feng suej. V kazdom pripade pre mna minus.
Prechod hned do kuchyne zrus. Zvacsis si kuchynu aj chodbu, prechod je zbytocny.
Tie stresne okna nad jedalnou su uplne zbytocne, ved tam mas cez celu stenu sklo.
Kde bude v obyvacke TV? Tam kde by pasovala mas dvere na terasu. Skus si tam do izby navrhnut nabytok, bude to tazke.
Chyba satnik. V chodbe je miesto iba na botnik, satniky v izbach budu problem, izby nie su velke.

Inac mas pekne oddelenu dennu a nocnu cast.

Samozrejme dom je dost clenity, ja by som isiel do obycajneho obdlznika.

Ak by som mal ist do tohoto, tak by som zmenil urcote vchod.
Mury v 3 a 5 by som zarovnal s murom v 4 = zrusil ten vyklenok, zvacsil kuchynu a obyvacku.
V kuchyni dostanem spajzu.
A potom priecku medzi 5 a 7 by som posunul dolava, dostal by som v 7 taky vystupok, kde moze byt satnik.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: katalogový projekt bungalowu

Poslaťod deli » Pon 24. Nov 2008 9:49:39

Uvedomujete si vobec, co robite? Ten projekt je autorsky chraneny, vy ho jednoducho ukradnete, zmenite 2-3 veci a date prekreslit niekomu, kto je hlavne velmi lacny. A este takto verejne...
Obrázok užívateľa
deli
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 19:28:35
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: katalogový projekt bungalowu

Poslaťod Miro Ke » Pon 24. Nov 2008 10:01:56

to deli, ale katalogove projekty sa bezne upravuju po dohode s autorom a dokonca uz pri kupe sa da dat poziadavka na suhlas autora so zmenami, pricom tie zmeny moze urobit on alebo iny projektant a je to uplne korektne
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: katalogový projekt bungalowu

Poslaťod deli » Pon 24. Nov 2008 11:56:31

v tom pripade beriem, OK. Mozno este vznikne problem s tym, ze ide o projekt z Ceskej republiky.... Ale prepacte, povodne to tak vyzeralo, a v dalsich diskusiach-aj tu - aj nadalej vyzera, a nielen vyzera... Nuz, autorsky zakon tu je, aj ked ludia o nom nic nevdia a porusuje sa jedna radost, tak ked uz nic ine, aspon na to mozm poukazat... :mrgreen:
Obrázok užívateľa
deli
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 19:28:35
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: katalogový projekt bungalowu

Poslaťod esde » Pon 24. Nov 2008 13:20:48

Opakovanie, matka mudrosti?

Slnko:
Predpokladam, ze juh je na strane jedalne.
- stresne okna sposobia, ze v lete tam bude sauna a v zime kondenzovana voda bude padat akurat do polievky.
- juzne slnko je do obyvacky zamurovane ale nizke zapadne bude v lete prehrievat obyvacku (uz tak dost rozpalenu) a v zime ziaden uzitok
- bohate presklenie izieb na sever. Preco? Prilis vela penazi?
...

dispozicia:
- skuste si predstavit s akym pocitom pojdu navstevy na WC uprostred domu :-)
- predsin je pre max. jedneho cloveka aj ten bude mat problemy, len aby nikto neotvoril vstupne dvere
- zlozity (-> drahy invcesticne ale hlavne prevadzkovo) podorys

Vidim, ze nadory maju tuhy korienok.
Toto urcite nie. Ale kazdemu co rad, ak vie do coho ide. Tento dom potrebuje tucnu penazenku, riadny kotol a odolnejsich obyvatelov.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: katalogový projekt bungalowu

Poslaťod xaxa » Pon 24. Nov 2008 22:25:10

Nechapem naco su tam tie nadory. Bolo by omnoho jednoduchsie obostavat vsetky vyhryznutia v podoryse, cim by nadory zanikli. Inak to WC uprostred domu kombinovane s krbom to je fantasticky napad, hned ma napada, ze ten krb by mohol byt na plyn.
xaxa
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:07:37
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: katalogový projekt bungalowu

Poslaťod Furko » Str 26. Nov 2008 18:42:53

Čo sa týka projektu, mám ho kúpený a zmeny sú povolené v rámci povolených rozsahov, takže žiadne porušenie aut. zákona nehrozí :roll: no a dispozícia je presne opačná t.j. juh bude na strane izieb, jedáleň je na SZ takže iež žiadne prehrievanie asi nebude skôr naopak, tie strešné okná asi naozaj poputujú preč, už aj vzhľadom na spôsob vetrania rekuperáciou a kúrenie tepelným čerpadlom plus podlahové kúrenie a dokurovanie elektrokotlom.zarovnanie strany s jedálňou ma tiež napadlo, ale architekti ma presviedčajú že dom stratí na výraze, čo sa týka vstupu z boku, zdá sa mi praktické mať vstup zakrytý ...
Obrázok užívateľa
Furko
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 20:47:57
Bydlisko: Krásno nad Kysucou
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron