ako dlho vam trva/la stavba alebo rekonstrukcia domu ?

Všetko čo nesúvisi so stavbou

ako dlho vam trva/la stavba alebo rekonstrukcia domu ?

Poslaťod jakub123 » Uto 19. Máj 2020 10:34:32

mne oprava starej chalupy uz vyse 10 rokov :) je pravda,ze vacsinu si robim sam, a je to kompletna rekonstrukcia,ze uz jedine viac by bolo cele zburat. Ale ajtak mozno niesom ani v polovici a to nema plochu ani 100m2.
jakub123
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Ned 29. Apr 2012 7:50:26
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: ako dlho vam trva/la stavba alebo rekonstrukcia domu ?

Poslaťod Ludo » Uto 19. Máj 2020 17:02:50

v tvojom pripade
zjavne
nejde o dokoncenie
ale
o ten proces
to je tak-ked cielom je vlastne cesta k nemu :ano:
(alebo prosto len nemas prachy :?: )
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: ako dlho vam trva/la stavba alebo rekonstrukcia domu ?

Poslaťod jakub123 » Uto 19. Máj 2020 19:12:20

ved to,ze proces je to dlhy a narocny,aj na financie aj na motivaciu :) ale kolegovia nove chalupy a domy tiez nestavali dva roky. a zas ked niekomu spravi firma napr. omietky,poter to nestavia sam :)
jakub123
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Ned 29. Apr 2012 7:50:26
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: ako dlho vam trva/la stavba alebo rekonstrukcia domu ?

Poslaťod Ludo » Str 20. Máj 2020 7:35:20

uuuplne sám???
aj ked ti treba latu na druhom konci pridržať? či miešačku naplniť?
neeeeee
vezmi si v praci sabatikal, alebo v biznise ni najmi manazera na riadenie svojho biznisu a venuj sa len chalupe
zabehni do banky po hypo
nakup material
najmi si partiu pomocnikov, napr cerstvych absolventov stavebnej ucnovky
a manazuj si svoju stavbu
na jesen musis mat hotovo....
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: ako dlho vam trva/la stavba alebo rekonstrukcia domu ?

Poslaťod k+k » Str 20. Máj 2020 9:26:22

otazka mi pride zo sudka, kolko ste pracovali na detoch ? niekomu sa zadari hned, niekomu do roka, niekomu o 10 rokov, niekomu nikdy ... :)
ale k teme, staval som rok, najprv firma, potom zivnostnici, potom ja ... dostavujem 10 rokov, cast veci je uz pomaly na rekonstrukciu ... ale nemyslim si, ze nic vynimocne, dom je celozivotna stavba, nikdy nie je dokonceny
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: ako dlho vam trva/la stavba alebo rekonstrukcia domu ?

Poslaťod tienik » Štv 21. Máj 2020 8:39:56

No, pozrime sa nato ináč. Je tu niekto, kto už môže zodpovedne povedať že naozaj dostaval? To jest má hotové absolútne všetko a dajme tomu už 365 dní nič nedorábal, neprerábal, nedopĺňal.....
Podľa mňa takého člena nenájdeme :-). Ja som začal stavať v roku 2011 a odvtedy nebolo roku bez stavebného náradia v ruke. A pravdu povediac, celkom ma to teší - našiel som v tom celkom dobrý relax po relatívne náročnej duševnej práci čo mám. Dokonca sa pristihujem pri tom, že také veci "šetrím" aby mi zostali na dlhší čas :-)
Ktosi raz povedal, že rodinný dom sa len začne stavať, ale totálne dokončený nebude nikdy.....
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: ako dlho vam trva/la stavba alebo rekonstrukcia domu ?

Poslaťod MartinH » Štv 21. Máj 2020 9:40:41

tienik píše:No, pozrime sa nato ináč. Je tu niekto, kto už môže zodpovedne povedať že naozaj dostaval? To jest má hotové absolútne všetko a dajme tomu už 365 dní nič nedorábal, neprerábal, nedopĺňal.....
Podľa mňa takého člena nenájdeme :-). Ja som začal stavať v roku 2011 a odvtedy nebolo roku bez stavebného náradia v ruke. A pravdu povediac, celkom ma to teší - našiel som v tom celkom dobrý relax po relatívne náročnej duševnej práci čo mám. Dokonca sa pristihujem pri tom, že také veci "šetrím" aby mi zostali na dlhší čas :-)
Ktosi raz povedal, že rodinný dom sa len začne stavať, ale totálne dokončený nebude nikdy.....


Škoda, že nie sme susedia. Mal by si u mňa relaxačnú prácu, aj by som dobre zaplatil. Domáca strava a chladené pivo zabezpečené :lol: . Ja stavebné práce z duše nenávidím a keďže všetko okolo "hotového" domu sú maličké zákazky, firmy ma posielajú do hája.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: ako dlho vam trva/la stavba alebo rekonstrukcia domu ?

Poslaťod tienik » Štv 21. Máj 2020 21:51:08

MartinH píše:Škoda, že nie sme susedia. Mal by si u mňa relaxačnú prácu, aj by som dobre zaplatil. Domáca strava a chladené pivo zabezpečené :lol: . Ja stavebné práce z duše nenávidím a keďže všetko okolo "hotového" domu sú maličké zákazky, firmy ma posielajú do hája.


No, určite by som sa nebránil byť Ti susedom :-) ale pochybujem že by som mal čas riešiť aj Tvoj dom :-). Asi ako každý som v práci dosť dlho a voľna nie je na rozdávanie. Ale čo náhoda chcela, naozaj som v tom našiel akýsi duševný pokoj. Aby si bol v obraze, realita je taká, že sokel domu obkladám od vlani - ale pohodovka, netlačí ma to. Tak nejak som tajne dúfal, že práca z domu počas týchto dní to urýchli, ale bol to omyl ako obyčajne.....
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: ako dlho vam trva/la stavba alebo rekonstrukcia domu ?

Poslaťod joko » Ned 24. Máj 2020 18:45:48

tienik píše:
MartinH píše:Škoda, že nie sme susedia. Mal by si u mňa relaxačnú prácu, aj by som dobre zaplatil. Domáca strava a chladené pivo zabezpečené :lol: . Ja stavebné práce z duše nenávidím a keďže všetko okolo "hotového" domu sú maličké zákazky, firmy ma posielajú do hája.


No, určite by som sa nebránil byť Ti susedom :-) ale pochybujem že by som mal čas riešiť aj Tvoj dom :-). Asi ako každý som v práci dosť dlho a voľna nie je na rozdávanie. Ale čo náhoda chcela, naozaj som v tom našiel akýsi duševný pokoj. Aby si bol v obraze, realita je taká, že sokel domu obkladám od vlani - ale pohodovka, netlačí ma to. Tak nejak som tajne dúfal, že práca z domu počas týchto dní to urýchli, ale bol to omyl ako obyčajne.....


Martin myslel na to, že by sme raz za týždeň v trojici išli niekam na pivo :drink Tam by sme mohli rozprávať o práci :yahoo

S týmto príspevkom autora joko súhlasil
MartinH
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: ako dlho vam trva/la stavba alebo rekonstrukcia domu ?

Poslaťod ziletka » Pia 12. Jún 2020 12:10:25

Ja som staval 2,5 roka takmer denne kym sme sa nastahovali. Byvame 9 rokov pocas ktorych som dorabal ako mi cas ale hlavne peniaze dovolili. Este to mam tak na 2 roky kym bude hotove vsetko co sme chceli ale ako uz bolo spomenute, je to na cely zivot. Samozrejme nie s takym vypatim sil ako na zaciatku ale clovek postupne preraba, doraba, vymysla, opravuje ...
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: ako dlho vam trva/la stavba alebo rekonstrukcia domu ?

Poslaťod Wlado » Sob 13. Jún 2020 7:30:23

Rok som rekonstruoval 100m2 ostali len mury a strop aked uz ako tak bolo na funkcne byvanie zacal som robit poschodie to trvalo dalsie dva roky. Nahotovo dalsie dva a ked sme zacali byvat tak uz sa mi spodok nepacil tak dalsi polrok vylepsovania. Teraz mi chyba dokoncit sdk v chodbe ... fakt len vybrusit a vymalovat ale uz na to tri roky j.b.m a super je ze si to ziadna navsteva nevsimla :)
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat

Re: ako dlho vam trva/la stavba alebo rekonstrukcia domu ?

Poslaťod theb » Uto 16. Jún 2020 13:08:47

Krasne je na tom to, ze aj tu plati pravidlo 80/20...80% za 20% casu a zvysnych 20% za 80% z casu.

A netreba zabudnut, ze kazdy projekt ako aj stavba domu sa dokoncuje na 95%, zvysnych 5% sa nikdy nedokonci. Mozem potvrdit aj z vlastnej skusenosti.
Priklad. Pocas stavby chodniky cca 84 m2 polozene za vikend. Bocna terasa cca 18 m2 caka na polozenie uz 2 roky. Este ani material nemam na dvore. :yahoo
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: ako dlho vam trva/la stavba alebo rekonstrukcia domu ?

Poslaťod MartinH » Uto 16. Jún 2020 15:59:00

theb píše:Krasne je na tom to, ze aj tu plati pravidlo 80/20...80% za 20% casu a zvysnych 20% za 80% z casu.

A netreba zabudnut, ze kazdy projekt ako aj stavba domu sa dokoncuje na 95%, zvysnych 5% sa nikdy nedokonci. Mozem potvrdit aj z vlastnej skusenosti.


Potvrdzujem potvrdené :D

Moja skusenost je, ze po prestahovani klesne tempo dokoncovania na 0 az 10% max.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: ako dlho vam trva/la stavba alebo rekonstrukcia domu ?

Poslaťod ... » Uto 16. Jún 2020 23:13:04

MartinH píše:Moja skusenost je, ze po prestahovani klesne tempo dokoncovania na 0 az 10% max.


moja skusenost je trosku ina, sice sa zdanlivo tempo spomali (suvisi to prave s tym priebehom krivky z ktorej vychadza aj ten pomer 80:20), ale zas tym ze nemusim tolko riesit aj vlastnu logistiku (uz nebyvam inde a riesit aj dopravu seba sameho na stavbu) usetrim kopu casu a tak mozem vyuzit aj kratsie diery v rodinnom programe na to aby som nieco spravil....

theb píše:Krasne je na tom to, ze aj tu plati pravidlo 80/20...80% za 20% casu a zvysnych 20% za 80% z casu.

A netreba zabudnut, ze kazdy projekt ako aj stavba domu sa dokoncuje na 95%, zvysnych 5% sa nikdy nedokonci. Mozem potvrdit aj z vlastnej skusenosti.
Priklad. Pocas stavby chodniky cca 84 m2 polozene za vikend. Bocna terasa cca 18 m2 caka na polozenie uz 2 roky. Este ani material nemam na dvore. :yahoo


pokial to chces niekedy spravit, je zle ze nemas skladom na to material, ked budes mat totiz prave chut a cas, tak to zrovna moze byt obchod zavrety a dalsi denuz na to nieco z toho (cas a chut) nebude...
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat





Späť na Offtopic

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron