Vyduté obkladačky

Vyduté obkladačky

Poslaťod RenovatorNR » Ned 19. Apr 2020 21:12:33

Dobrý deň.
Pred časom som začal rekonštruovať elektriku v byte a rozhodol som sa aj pre znížené stropy zo sadrokartónu v paneláku. Pred dvomi týždňami som vŕtal obvodové UD profily. Cca 15 dier (6ka vrták) do panelu a 20 dier do pórobetónu. Dnes prišiel sused o 2 poschodia nižšie, že kvôli mojej rekonštrukcii mu vydulo obkladačky v kúpeľke (dva rady). Môže sa niečo také stať ? Podotýkam, že celé dva týždne sa už nič iné nevŕtalo! Trochu dosť ma to zaskočilo a to v kuchyni mám obklad aj v kúpeľke a bez problémov. Aký je Váš názor na niečo také ?
Pekný deň.
RenovatorNR
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned 19. Apr 2020 21:09:41
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Vyduté obkladačky

Poslaťod MartinH » Pon 20. Apr 2020 14:52:21

Zial, je to normalne. Ak sa nieco necakane stane, hladame pricinu. Hocico neobvykle, co tomu predchadzalo.

Podla tejto schemy si sused spojil vrtanie s kachlickami, ini si zase spojili autizmus s ockovanim atd.

Ak sa budu tie kachlicky opravovat, ta praca bude zase pricinou vsetkych dalsich problemov v susedovom byte. Je predsa "logicke", ze keby sa to nerobilo, tak by ostalo vsetko ako doteraz. Kedze ste na zaciatku celej retaze, budete tak niest zodpovednost za vsetky technicke problemy odteraz uz stale. Zariadte sa podla toho. Vela stastia.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Vyduté obkladačky

Poslaťod theb » Pon 20. Apr 2020 21:52:44

Tak v podstate sa mohlo stat, ze sa vyduli tie obkladacky kvoli vasmu vrtaniu. Pretoze predsa len nejake tie vibracie zrejme po stene presli.
Ono ale to nie je priamy dosledok toho ze sa vyduli. Zrejme uz boli davno odlepene a cakali na nejaky otras, ktory sposobi viditelnu zmenu. To mohol spravit ozraty sused dupotom nadranom ked sa pokusal trafit domov, kladivkom pritlceny klincek do spravnej steny, alebo take vrtanie do panelu.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Vyduté obkladačky

Poslaťod mp1 » Uto 21. Apr 2020 13:22:27

mimo misu - už druhý raz sa mi tuná stalo, že sa odpoveď STRATILA.

A K VECI:
mohlo sa tak stať, mohol si nevšimnúť vtedy, ...
takže - je poistenie nehnuteľnosti/domácnosti/zodpovednosť za škodu?
je sprostredkovateľ/ka poistenia komunikatívna? treba sa spýtať, klíoľko stojí posúdenie znalcom poisťovne - poškodený musí vopred súhlasiť s preskúmaním a ak poisťovňa/znalec neuzná/nepriradí vzniknutú škodu k činnosti - vŕtaniu, tak bude musieť posudok zaplatiť.
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Vyduté obkladačky

Poslaťod joko » Uto 21. Apr 2020 21:59:53

Ano.
Stalo sa to aj môjmu susedovi mojím pričinením. Ja som "ručne" odsekával nerovnosti nad šporákom, potreboval som tam prilepiť 4 ks obkladu miesto digestoru, skutočne minimum, a preto ručne, aby som nespôsobil otrasy. Druhý deň ma spodný sused priamo pod mojím bytom zavolal na ohliadku jeho kúpeľne. Mal obklady nad vaňou do výška cca 220 cm, krásne sa mu vyduli, a omietka mu padala do vane. Dnes to má doskou zapreté o protilahlú stenu, aby mu to všetko nespadlo.
Mal som šťastie, že to zobral tak, "že boli na zlý podklad nalepené".
Proste stará vápenná omietka po 50 rokoch sa odlepí od panela,v lepšom prípade sa iba vyduje, v horšom to aj pri buchnutí spadne.
Ale právne neviem, či je sused za to zodpovedný. Rekonštrukcie v paneláku sa "povinne robia", stavba je po životnosti, tak v celom paneláku by sme zodpovedali za všetky nespôsobené škody? :netusim :cry:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Vyduté obkladačky

Poslaťod Ludo » Str 22. Apr 2020 13:06:39

tak snad tu ani nejde o to kto a za co je priamo ci pravne zodpovedny
otazkou je, preco sused prisiel a co a ako to chce riesit ( aspon budes vediet co je zac)
-mozno ti chce len povedat ze si za to zodpovedny a nechce nic ine - asi ho tam poslala jeho zena aby ti vynadal
-mozno chce nejake penaaaze - zamysli sa a mozno mu nejake euro daj
-mozno chce opravu-kedze predpoklada ze su u teba robosi co prerabaju - tak tam jedneho na hodku posli nech to polepi-rekonstruovat cely byt mu ale nebudes, to musi vediet dobredu

je jasne ze:
1.urcite sa to tvojou prerabkou mohlo stat
2.urcite sa to tvojou prerabkou nemohlo stat
3.je mozne ze sa to tvojou prerabkou mohlo stat
4.je mozne ze sa to tvojou prerabkou nemohlo stat
jednu z tych moznosti si sused vyberie a jednu si vyberies ty - co sa udeje potom je otazka :drink
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Vyduté obkladačky

Poslaťod mp1 » Sob 25. Apr 2020 15:52:39

Ludo - pretosom písal o poisťovni. UZNÁ = ZACVAKÁ/NEUZNÁ = NEZACVAKÁ.
a vinovatá bude ona, nie RenovatorNR
:-Q

S týmto príspevkom autora mp1 súhlasil
MartinH
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Vyduté obkladačky

Poslaťod Ludo » Str 29. Apr 2020 7:56:14

asi hej
navrhnut susedovi - nech si vycisli skodu a potom nech pride s vycislenim a dokazmi s tym ze sa vec posunie na poistovnu, lebo existuje poistenie zodpovednosti
je mozno fajn....
ale ludskejsie je asi zbehnut za nim a popytat sa co sused vlastne naozaj chce, mozno pri flasticke vinecka
mozno nechce nic
mozno ...atd....
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Vyduté obkladačky

Poslaťod MartinH » Str 29. Apr 2020 8:56:58

Ludo píše:ale ludskejsie je asi zbehnut za nim a popytat sa co sused vlastne naozaj chce, mozno pri flasticke vinecka

Tato doba nepraje prehlbovaniu vztahov.
Viem o rodine, co nevysla s detmi von par tyzdnov z panelakoveho bytu, lebo by museli ist vytahom a vsade moze byt ten virus ....
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Vyduté obkladačky

Poslaťod Ludo » Str 29. Apr 2020 19:47:17

hmmm
tam to bude tazka otazka ze ci ide o :
- virusofobiu
alebo o
- sociofobiu
dnes uz to pomaly nerozlisis :ano:
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron