Čo mam urobiť ? Nová omietka ?

Čo mam urobiť ? Nová omietka ?

Poslaťod caopyp » Uto 28. Jan 2020 16:24:07

Dobrý deň mám otázočku. Starý dom drevená obkladačka do pol steny, dám dole obkladačku a vidím hrúbkový rozdiel medzi časťou ktorá bola X krát maľovaná a časťou pod drevenou obkladačkou ktorá je samozrejme tenšia. Napadajú ma niekoľko možností ale radšej si nechám poradiť pretože veľké skúsenosti zo stavbami / omietkami .. Mohol by som danú nerovnosť odstrániť tím že ščucham farbu hornej časti steny ? Hľadám hlavne najlepšie / najrýchlejšie riešenie.
caopyp
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto 28. Jan 2020 16:02:01
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Čo mam urobiť ? Nová omietka ?

Poslaťod bigben » Str 29. Jan 2020 11:59:48

Najrychlejsie nemusi byt najlepsie...
Ja by som odporucil staru malovku dat dolu. Navlhcit (ak je treba) a spachtlou az na omietku. A potom podla toho ako to bude vyzerat. Prebrusit smirglom, alebo prebehnut skrabakom na plynosilikatove kvadre. Bud cele, alebo len prechod medzi malovkou/nemalovkou. Zalezi aky je podklad, to bude asi vidno az po oskrabani. Zalezi aky vzhlad steny pozadujes. Ci to ma byt stukova (vapenocementova) pucovka, alebo sadrova stierka, alebo???

S týmto príspevkom autora bigben súhlasili - 2
..., joko
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Čo mam urobiť ? Nová omietka ?

Poslaťod joko » Str 29. Jan 2020 23:11:41

Taktiež odporúčam namočiť štetcom - valcom, a po 15 minútach, keď sa voda vsiakne do farby a farba zmäkne, tak širokou špachtľou to odstrániť. Otázne je, množstvo vody a čas, kedy to najlepšie pôjde. Ak budeš škrábať strop, tak odporúčam do jednej ruky špachtľu, a do druhej ruky vršok krabice, do ktorého bude padať odškrábaná farba. Následne samozrejme hlbkovo penetrovať. Ak tam ide iba malovka, tak dve vrstvy farby s kvalitným valčekom. Ak to nepôjde na mokro odstrániť, tak radšej volaj odborníka - maliara, bude to lacnejšie než nová omietka.
Veľa šťastia a trpezlivosti. Nieje to sranda. Je z toho strašná špina - použi fóliu na zem, a vyhoď to s odškrábanou farbou. Každú novú vrstvu - penetrák, farba - nechaj dobre uschnúť, aby sa nerozmočila pri následnom nanášaní novej vrstvy. Bude krajšia . :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Čo mam urobiť ? Nová omietka ?

Poslaťod ... » Štv 30. Jan 2020 7:48:25

joko píše:Taktiež odporúčam namočiť štetcom - valcom, a po 15 minútach, keď sa voda vsiakne do farby a farba zmäkne, tak širokou špachtľou to odstrániť. Otázne je, množstvo vody a čas, kedy to najlepšie pôjde.

a niekedy ani jedno namocenie nestaci, z vlastnej skusenosti ked sme upravovali byt v starom meste a vrstiev farby bolo naozaj vela, bolo treba namacat aj 2-3x (a ked stihlo preschnut kedze vacom sa namaca o dost rychlejsie ako skrabe spachtlou, tak opat)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Čo mam urobiť ? Nová omietka ?

Poslaťod caopyp » Štv 30. Jan 2020 10:46:17

Ďakujem budem rozmýšľať, ako bolo povedané či celu alebo len prechod lebo je to na schodisku a oškrabovať to vo výške 2-3 metre :O
caopyp
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto 28. Jan 2020 16:02:01
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Čo mam urobiť ? Nová omietka ?

Poslaťod mp1 » Štv 30. Jan 2020 18:39:21

nik neradí vyvíjač pary?
naostrenú špachtľu?
alebo multifunkčný prístroj ponúkaný zab29.99€? (susedovi vydržala brúsiť sadrovú omietku na cca 2.5*12m)
treba začať s pokusmi na mieste hraničiacom s pôvodným obkladom, prípadne aj pozrieť ten obklad ako sa zababral pri maľovaní/náteroch. pretože tam môže byť vápený náter, hlinky s glejom, kadejaké remaly, malbyty, a možná niektorý z dnešných vodouriediteľných a vode odolných náterov.
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Čo mam urobiť ? Nová omietka ?

Poslaťod koso » Uto 11. Feb 2020 12:12:58

my sme striekali rozprašovačom a potom škrabali. na škrabanie maľovky sú také špeciálne dlhé škrabky - ide to s nimi ľahšie ako so špachtľou. potom penetrácia a sieťka s lepidlom + rohovníčky a jemná omietka :-) - ale to záleží od ako sa to požaduješ aby to vyzeralo...
koso
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:54:40
Bydlisko: Čadca
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia