Revizie v dome - ako casto a co ?

Revizie v dome - ako casto a co ?

Poslaťod stavba 123 » Pon 28. Okt 2019 12:40:27

Zdravim,

Tema vyzneje mozno cudne, ale myslim, ze je takych ludi viac, aj ked to nic nemeni na situacii...

Byvam v 9 rocnom bungalove, pri kolaudacii spravene potrebne revizie odvtedy nic...

Buduci rok po vykurovacej sezone planujem reviziu a vycistenie kotla , nechat vycistit komin od krbu, cisteny pred 8 r, tusim 180 mm, kuri sa nim cca 10-20 krat rocne

Podlahove teplovodne kurenie- nerobilo sa s nim nikdy nic vsetko funguje ako ma...
Ako casto a co s nim ? Ale by to bolo faktpotrebne...Je mi jasne ze mozem robit reviziu na kotol a cistenie kotla aj kominov rocne a podlahovku v 2-3 rocnom intervale len mi to pride trochu kontraproduktivne. Znamy plati kazdy rok 120 za viesman kontrolu, aj keby som platil menej to uz mam aj pomaly na novy KK buderus aky tam je aj teraz... Viem ze pre poistenie su tie spravy dolezite a aj pre kontrolu. Zacnem sa tomu venovat castejsie aj ked asi nie kazdy rok...

Co vsetko servisujete vy a ako casto ?
stavba 123
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 07. Aug 2018 19:06:21
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Revizie v dome - ako casto a co ?

Poslaťod mp1 » Štv 31. Okt 2019 20:14:09

1. platilo čo funguje nechať fungovať, sused iniciatívne až agresívne všetko necháva kontrolovať a každú chvíľu po kontrole musí volať servis ... :-)

a moja konkrétna skúsenosť - pri revízii (hádam piatej) planového *** mi technik až agresívne ponúkal že nezákonné tvrdé spájkovanie prerobí a do správy napísal, že je to celé nevyhovujúce, avšak nikde žiadne úniky, chyby, nedostatky nedokázal nájsť. zato u susedov odstraňoval "chybyô" a o niekoľko dní museli volať lebo alebo smrad, alebo nefunkčnosť.
no vyber si.
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Revizie v dome - ako casto a co ?

Poslaťod k+k » Str 06. Nov 2019 9:49:56

No neviem co myslis pod revizou, ale kazdy rok "servisujem" plynovy KK, tzn. pride servisak, vycisti ho, skontroluje ... jednak kvoli zaruke (ta uz sice padla, kotol ma 10 rokov, servisak ale vravi, hlavne ho nemente kym ide, to je este stara dobra kvalita od Junkersu :) ) ale hlavne kvoli dobremu pocitu, kedze je to plynovy spotrebic. Z casu na cas nieco vymeni (tesnenie, tusim aj zapalovaciu elektrodu), ale nikdy nic extra, platim cca 50 eur/rocne, co mi pride ok. S vodnou podlahovkou nic nerobim, akurat servisak pri servisovani kotla precisti sitko pred kotlom na spiatocke (uz ani moc netreba, cim dalej tym menej je tam toho cierneho sajrajtu v tom sitku, tak som zatial odlozil montaz toho "Total Filter Fernox TF1" na spiatocku. Este potom raz za rok menim polyfosfaty na privode vody do domu. To je asi tak vsetko.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Revizie v dome - ako casto a co ?

Poslaťod joko » Str 06. Nov 2019 23:03:23

k+k píše:No neviem co myslis pod revizou, ale kazdy rok "servisujem" plynovy KK, tzn. pride servisak, vycisti ho, skontroluje ... jednak kvoli zaruke (ta uz sice padla, kotol ma 10 rokov, servisak ale vravi, hlavne ho nemente kym ide, to je este stara dobra kvalita od Junkersu :) ) ale hlavne kvoli dobremu pocitu, kedze je to plynovy spotrebic. Z casu na cas nieco vymeni (tesnenie, tusim aj zapalovaciu elektrodu), ale nikdy nic extra, platim cca 50 eur/rocne, co mi pride ok. S vodnou podlahovkou nic nerobim, akurat servisak pri servisovani kotla precisti sitko pred kotlom na spiatocke (uz ani moc netreba, cim dalej tym menej je tam toho cierneho sajrajtu v tom sitku, tak som zatial odlozil montaz toho "Total Filter Fernox TF1" na spiatocku. Este potom raz za rok menim polyfosfaty na privode vody do domu. To je asi tak vsetko.

Podľa mojich vedomostí polyfosfát má interval 6 mesiacov. Kvalita úpravy sa časom stráca. :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Revizie v dome - ako casto a co ?

Poslaťod k+k » Štv 07. Nov 2019 12:05:58

ano, vsetci tak v navodoch pisu, napriek tomu to menim vzdy na jar a v priebehu roka nepozorujem nejake zasadne rozdiely na rychlovarnej kanvici. :)
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Revizie v dome - ako casto a co ?

Poslaťod koso » Štv 16. Jan 2020 12:11:35

no ja len že som si chcel dať poistiť dom a riešil som to cez kamarátku a tá mi povedala: budeš robiť revízie elektriky, bleskozvodu čo 2 roky?, revízie komína (myslím že tiež čo 2 roky?), budeš mať na to papier? - ak nie, tak ti poisťovňa nič neuzná...

tak som si nedal poisti dom... (dufam že to niekedy neolutujem) - tak aj z totho smeru sa na to treba pozrieť
koso
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:54:40
Bydlisko: Čadca
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Revizie v dome - ako casto a co ?

Poslaťod k+k » Štv 16. Jan 2020 16:37:28

mam dojem, ze kamaratka uz nebude dlho kamaratka :) aspon nie po nejakej poistnej udalosti bez poistky. mam "vyhodu", na dome hypoteka, cili poistenie nehnutelnosti musi byt. a samozrejme aj domacnosti, samozrejme separatne. :) z prvej som chvalabohu este necerpal, z druhej ano, ked mi urvalo skridlu (a poistovna nechcela ziadnu reviznu spravu).
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat





Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron