Tutorial: Nest Termostat a Attack Small Plus cez OpenTherm

Re: Tutorial: Nest Termostat a Attack Small Plus cez OpenThe

Poslaťod marko182 » Štv 18. Apr 2019 17:30:35

@yoyo

Tak co, ake su prve dojmy a skusenosti? Odporucas alebo robil by si nieco inak?
Toto leto uz konecne planujem nahodit termostat, tak zvazujem ci konecne vybalit ten Honeywell alebo ho predat a kupit taketo nieco.
Fire walk with me...
marko182
 
Príspevky: 208
Registrovaný: Ned 07. Jún 2009 13:52:44
Dal súhlas: 19 krat
Dostal súhlas: 16 krat




Re: Tutorial: Nest Termostat a Attack Small Plus cez OpenThe

Poslaťod marko182 » Pia 11. Okt 2019 22:41:49

Kedze yoyo neodpisuje, skusim sa opytat niekoho, co sa sa aspon trochu vyzna v elektrike. Lebo ja nie :)

Do miestnosti, kde ma byt termostat mam natiahnuty FTP kabel, druhy koniec mam dotiahnuty ku kotlu. Ak dobre pozeram, tak Google Nest termostat potrebuje 12V napajanie. Mozem na to pouzit aj ten FTP kabel? Ak ano, treba pospajat jednotlive zily do dvoch samostatnych (cize 4 do jednej vetvy a 4 do druhej)?

Dik.
Fire walk with me...
marko182
 
Príspevky: 208
Registrovaný: Ned 07. Jún 2009 13:52:44
Dal súhlas: 19 krat
Dostal súhlas: 16 krat

Tutorial: Nest Termostat a Attack Small Plus cez OpenTherm

Poslaťod jablonko » Sob 12. Okt 2019 2:02:18

Ozaj 12V? Ja vidim na webe, ze 24V.
Ftp kabel napajanie utiahne urcite. Spojit zily dokopy nie je na skodu.

Podla navodu treba stiahnut k tomu appku do mobilu a ta by mala ukazat co a kam zapojit.
Obrázok užívateľa
jablonko
 
Príspevky: 79
Obrázky: 1
Registrovaný: Pia 13. Apr 2012 14:30:32
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Tutorial: Nest Termostat a Attack Small Plus cez OpenThe

Poslaťod marko182 » Sob 12. Okt 2019 12:37:28

Dik. Hovorim, elektrika nie je moja silna stranka. Pisu:
ELV limits of power output to thermostat: 12 V DC, 0.15 A on terminals T1 and T2

Cize neviem, ci sa to berie ako 12V alebo ako 2x12V, cize 24V.
Ak to pojde cez FTP, tak super. Nechcem uz vrtat a tahat novy kabel.
Fire walk with me...
marko182
 
Príspevky: 208
Registrovaný: Ned 07. Jún 2009 13:52:44
Dal súhlas: 19 krat
Dostal súhlas: 16 krat

Re: Tutorial: Nest Termostat a Attack Small Plus cez OpenThe

Poslaťod marko182 » Str 11. Mar 2020 11:54:23

Tak vcera som konecne nahodil aj ja moj Nest termostat. Zda sa, ze jedna zila z FTP postacuje, vsetko funguje, ako ma.
Este raz vdaka @yoyo za super navod. Vdaka tomu uplne bezproblemova instalacia.

Kurenie funguje, ohrev vody tiez. Aj ked musim povedat, ze by som cakal trochu viac moznosti ohrevu vody. To minimum 55 stupnov je trochu vela a to, ze sa musim do detailov pohrat so schedulerom, aby som mal teplu vodu cely den, mohlo byt tiez inteligentnejsie spravene. Ale tak uvidime. Otestujem a dam vediet o par mesiacov.
Fire walk with me...

S týmto príspevkom autora marko182 súhlasil
yoyo
marko182
 
Príspevky: 208
Registrovaný: Ned 07. Jún 2009 13:52:44
Dal súhlas: 19 krat
Dostal súhlas: 16 krat

Re: Tutorial: Nest Termostat a Attack Small Plus cez OpenThe

Poslaťod yoyo » Str 19. Jan 2022 16:18:34

Chlapi, po nejakom case prichadzam pre zmenu s otazkou ja. Termostat u mna funguje, neda sa povedat ze priniesol nejaku extra usporu, ale musim povedat ze jedna vec ma na nom vytaca neskutocne. Konkretne: v pripade, ze kotol hlasi chybu (u mna je to Attack Smal Plus) - teda na displayi ma kotol povedzme F12, tak Nest Termstat sa sprava ako keby nic .. proste posiela poziadavku do kotla ze kurim .. ale ako keby mu neprisla spat info, kde mu kotol hovori - mam problem -> skus poslat notifikaciu majitelovi. Proste NIC .. . Takze ten uzasny smart termostat mi nevie dat na znamost ze sa pokazil kotol... Aku mate s tym skusenost?
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Tutorial: Nest Termostat a Attack Small Plus cez OpenThe

Poslaťod marko182 » Str 19. Jan 2022 18:01:56

@yoyo
S tymto ti neviem poradit alebo pomoct. Tak, ako som pisal v inom vlakne, zatial som nemal s kotlom ziadne problemy, takze ani Nest sa nestazoval na nic. Ale ak mam byt uprimny, ten Nest mi teda nepride vobec nejaky smart, takze vobec by ma neprekvapilo, keby takto naozaj fungoval. Ja ho v podstate vyuzivam len kvoli vzdialenemu pristupu.
Fire walk with me...
marko182
 
Príspevky: 208
Registrovaný: Ned 07. Jún 2009 13:52:44
Dal súhlas: 19 krat
Dostal súhlas: 16 krat

Re: Tutorial: Nest Termostat a Attack Small Plus cez OpenThe

Poslaťod embe » Ned 18. Sep 2022 19:18:18

Tiez som zvazoval Nest ale....skoncil som nakoniec u Netatmo Thermostat. Lacnejsie, moznost umiestnit kdekolvek v dome bez potreby kablov - ano do kotla (u mna Raja 9kW) treba pripojit krabicku, ktora ovlada kotol. A potom termostat samotny je krabicka, ktora sa da umiestnit kdekolvek. A je to lacnejsie. A ked si este clovek zaobstara Weather station od Netatmo, tak okrem jednej z najpresnejsich predpovedi pocasia (vzhladom na gigantcke mnozstvo nainstalovanych weather stanic po svete ale aj na slovensku), funguju spolu a weather station je funguje ako ekvitermika. Plus mnozstvo dalsich vyhod - merac CO2 v dome a zapinanie podla toho rekuperacie atd atd...
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Predchádzajúci

Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron