Ako a cim zatienit terasu?

Re: Ako a cim zatienit terasu?

Poslaťod ninaclaudius » Štv 15. Aug 2013 21:19:38

pepa píše:Podobnu trojuholnikovu plachtu mam aj ja. Rozmer 3.6m. Prekvapivo to prezilo aj niekolko silnych burok. Ale inak to nie je moc dobre riesenie. Ta moja prepusti dost vela slnka, proti dazdu to nepomaha a taktiez na tu moju juhozapadnu stranu je to prilis male. Robi to maly tien, slnko uz svieti z boku a dost cestuje po oblohe a tiez sa posuva. Bolo to lacne riesenie, ale vlastne som tym takmer nic nevyriesil ...



ahoj pepa, nemas fotku tej juhozapadnej terasy? aj s plachtou a tienom? dik :-)
ninaclaudius
 
Príspevky: 123
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 13:32:27
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 5 krat




Re: Ako a cim zatienit terasu?

Poslaťod pepa » Pia 16. Aug 2013 6:36:14

ninaclaudius píše:ahoj pepa, nemas fotku tej juhozapadnej terasy? aj s plachtou a tienom? dik :-)


Takto mi to cloni asi o pol tretej


A takto mi to cloni asi o pol piatej


Na sedenie mi to urobi tien len kratko na obed a poobede. Neskor to uz funguje len ako tien na okno. Co ma tiez svoj vyznam, lebo to najvacsie okno bol problem zakryt a zabranit prehrievaniu interieru. Mensie okna chranim styrodurom, dvere zase slnecnikom. Takze takmer zadarmo zatienujem maximum juhozapadnej sklenenej plochy. Zadarmo asi tak, ze ta plachta stala v hornbachu asi 40eur a k tomu nejake karabinky, lano a stahovak z enta za par eur. (kovanie nedoporucujem kupovat v hornabchu, tam si za to pytaju asi 5x vyssiu cenu ako v ente ...)
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Ako a cim zatienit terasu?

Poslaťod ninaclaudius » Pia 16. Aug 2013 16:41:45

dakujem :-)
ninaclaudius
 
Príspevky: 123
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 13:32:27
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Ako a cim zatienit terasu?

Poslaťod filipino » Pia 01. Nov 2013 14:05:02

Ale inak to nie je moc dobre riesenie. Ta moja prepusti dost vela slnka, proti dazdu to nepomaha a taktiez na tu moju juhozapadnu stranu je to prilis male.


Tie plachty sú schávlen také "priepustné" - kvôli vetru.Dá sa kúpiť aj nepremokavá, ktorá zároveň aj viac tieni, ale tú by si musel každý deň zložiť, kvôli vetru. Keď sa ti do plachty oprie vietor, tak ti aj dom odnesie :lol:

Keď má byť plachta na celé leto, tak treba tú prefúkavú, ktorá tieni slabo a dažďu nezabráni. Ak sa ti chce zmotávať každý deň, tak nie je problém kúpiť nepremokavú, ktorá aj dobre tieni.
Ytong 25+20EPS/14EPS podlaha/26-36 spadovy EPS v streche+25 ŽB strop/rekuperácia/trojsklá
filipino
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 31. Aug 2009 14:38:58
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: Ako a cim zatienit terasu?

Poslaťod olgapetrikova » Str 09. Okt 2019 10:37:19

ivos píše:Zdravim,
Prosim o radu ako co najekonomickejsie zatienit terasu o rozmeroch 7x4 m pri RD? Zatienenie by nemalo byt trvale, skor pre leto alebo horuce slnecne dni a mohlo by zniest aj slabsi dazd.
Dakujem za rady


Čím ste to nakoniec zatienili prosím ťa? Premýšlame o pergole, čo je permanentné, ale zaujímalo by ma ako dlho (a čo konkrétne) pomohlo vám.
olgapetrikova
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pon 09. Sep 2019 13:24:43
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Predchádzajúci

Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron