zateplenie garaze zvnutra

zateplenie garaze zvnutra

Poslaťod zvedavec » Uto 08. Okt 2019 0:06:29

dom postaveny z yt 30+ 15 eps, garaz prilepena k domuna strane domu 10 m sirka, tak cca 6 je garaz minus 2 m z kazdej strany. garaz nevykurovana, ma zmysel kde stena susedi s domom zvnutra garaze na tu susediacu stenu s domom nalepit 10 cm eps a zaklebrovat alebo nie ?
zvedavec
 




Re: zateplenie garaze zvnutra

Poslaťod mp1 » Uto 08. Okt 2019 9:19:45

áno, má to zmysel.

S týmto príspevkom autora mp1 súhlasil
MartinH
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: zateplenie garaze zvnutra

Poslaťod stavba 123 » Uto 08. Okt 2019 10:56:22

uz sa mi podarilo po obnoveni hesla prihlasit aj normalne...

garaz je samozrejme tiez z 30 yt a tiez zvonku zateplena 15 cm eps. Je to tak uz 7 r, len som si vsimol ze steny dvoch zadnych izieb su studensie, nie je to nic markantne ale ak sa tomu da pomoct preco nie...

V zime ak aj mrzne v garazi je cca 1-2 stupne. Ako by bolo vhodne to zrealizovat aby to nebolo kontraproduktivne ? Ze tie steny zacnu kondenzovat na nich voda alebo nieco podobne ?

Kolko cm by bolo vhodne zvnutra garaze na tu jednu stenu dat a ako to zrealizovat ? len nalepit a zaklebrovat tu jednu stenu alebo ako inak to najlepsie zrealizovat a kolko cm dat ?

Realizovali ste niekto nieco podobne a viete to posudit po roku ci dvoch ?

dakujem za info
stavba 123
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 07. Aug 2018 19:06:21
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: zateplenie garaze zvnutra

Poslaťod MartinH » Uto 08. Okt 2019 17:51:56

Od oka je 10 cm EPS dostatocne, lebo naozaj tam nemrzne a nefuka.

Neviem, ci poziarne predpisy hovoria nieco k tomu, ci EPS je v garazi OK alebo musi byt (nehorlava) mineralna vata.

Z hladiska vlhkosti a kondenzu by sa zateplenim jednej steny nemalo vela zmenit. Mokre zasnezene auto spravi problem s vlhkostou v kazdej garazi.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: zateplenie garaze zvnutra

Poslaťod Ludo » Uto 08. Okt 2019 19:38:11

ja mam dve steny domu a garaze-spolocne-kedze garaz je vsadena do domu
kedze garaz je nevykurova, tak
v garazi som zdnu tieto dve steny zateplil 10 cm eps ( a strop 40 cm vaty-kedze to je vlastne podlaha satnika na poschodi )
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: zateplenie garaze zvnutra

Poslaťod marek_kokso » Str 16. Okt 2019 9:22:29

Ja mám podobnú situáciu, garáž má jednu spoločnú stenu s domom. Tiež to budem musieť nejako poriešiť, ešte neviem ako. Zatiaľ len dve poznámky - do vnútra garáže by som nedával z požiarnych dôvodov polystyrén. A druhá vec- vravíš, že v zime v garáži nemrzne. Počítaj s tým, že ak zateplíš tu stenu, tak Ti pravdepodobne v garáži mrznúť bude.
Ja chcem garáž využívať aj v zime - neparkujem tam, mám tam dielničku a športové náčinie, takže uvažujem skôr o zateplení celej garáže zvonku cca 8cm EPS. Ak by sa mi tým podarilo dosiahnuť teplotu v garáži v zime okolo 10 stupňov, asi by som už tú vnútornú stenu neriešil.
marek_kokso
 
Príspevky: 108
Registrovaný: Str 05. Aug 2009 0:10:56
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: zateplenie garaze zvnutra

Poslaťod mp1 » Štv 17. Okt 2019 13:34:40

marek_kokso píše:J A druhá vec- vravíš, že v zime v garáži nemrzne. Počítaj s tým, že ak zateplíš tu stenu, tak Ti pravdepodobne v garáži mrznúť bude.
Ja chcem garáž využívať aj v zime - neparkujem tam, mám tam dielničku a športové náčinie, takže uvažujem skôr o zateplení celej garáže zvonku cca 8cm EPS. Ak by sa mi tým podarilo dosiahnuť teplotu v garáži v zime okolo 10 stupňov, asi by som už tú vnútornú stenu neriešil.


to naozaj chceš vykurovať garáž tak, že budeš mať tepelný most v rozmeroch steny?
garáž je garáž a dieľňa je dieľňa. v garáži má byť chladno, počas solenia 2-5°C, aby soľ ..., holé kovové dvere, aby na nich kondenzovala vlhkosť a nie na aute, ...
a dieľňa presne naopak - vykurovaná podľa možnosti bez prestávky a teplonevodivé dvere.

S týmto príspevkom autora mp1 súhlasil
WYSIWYG
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: zateplenie garaze zvnutra

Poslaťod stavba 123 » Pon 28. Okt 2019 12:25:51

Takže uvažujem skôr o zateplení celej garáže zvonku cca 8cm EPS = to je irrelevantne kedze cely dom aj garaz su zateplene 15 cm EPS.

Stena do garaze je urcite trochu tepelny most to je fakt. Je to uz tak 7 rokov, a uvaha bola dat zvnutra 10 cm eps na stenu alebo 8 toho sedeho. Dake normy na garaz, dom je uz zkolaudovany takze ? Len ked prilepim to Eps zvnutra nemoze to spravit nic zvnutra so stenami ? Davat tam rost s vlnou sa mi moc nechce...
stavba 123
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 07. Aug 2018 19:06:21
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: zateplenie garaze zvnutra

Poslaťod borko » Štv 04. Mar 2021 22:12:18

Pre samostatne stojacu garaz s dalsou samostatnou miestnostou (vlastny vchod). Stavba z PORFIX 25 cm bez zateplenia. Ma zmysel zateplit strop (drevene tramy) tej miestnosti vatou? Ta vedlajsia garaz nebude nijak zateplena, ale rozmyslam ci zateplit tu miestnost z hora (az by sa tam ukladali kvety a podobne na zimu). Len sa bojim ci to nebude robit problemy s kondenzom a podobne...
borko
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Pon 16. Mar 2009 10:08:24
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: zateplenie garaze zvnutra

Poslaťod TomasHo » Štv 21. Okt 2021 14:38:24

Zdravim vsetkych, nejako je tu ticho odkedy som dostaval, tak som zvedavy, ci stari osvedceni prispievatelia este funguju.

Mam tiez dilemu, ktora nadvazuje na zvedavcov problem.

Mam garaz prilepenu k domu, a na radu ludi z Createrry som dom koncipoval s vlastnou tepelnou obalkou (20cm eps). Garaz zdiela dve steny s domom a dva ma vlastne, z ytongu. Krov je pultovy, s malym sklonom - drevene tramy so zaklopom z OSB, na tom PVC. Fungovalo by to vyborne, pretoze 43m2 podlahovej plochy (zeme) garaz v pohode prehreje aj v zime, takze su tam vacsinou nadnulove teploty, ale problem sposobuje strecha - kedze je nezateplena, v lete sa riadne vypecie, a v garazi je aj 38-40 stupnov. V zime zase cez nu leti teplo von, takze namiesto mozno 8 stupnov, je tam tesne nad nulou, na zemi prizemne mraziky a plesen.

Rad by som strop zateplil, ale problem je, ze neviem najst vhodnu alternativu.
(1) podbit strop napriklad PIR doskami: uzatvori sa drevena konstrukcia do neprevetravaneho priestoru. Medzi dvomi krokvami je vetraci komin, ale nechce sa mi taky robit do vsetkych deviatich medzikrokvovych priestorov, a vzduch by aj tak nemal odkial vstupovat (leda tak z garaze samotnej), takze by tam bol zase tepelny unik.
(2) nalozit PIR dosky na PVC - problem je s atikou na jednej strane, ktora je uz teraz v urovni strechy, a druhy problem je, ze by bolo treba robit novu krytinu na PIR dosky - dost drahe
(3) napchat napriklad kamennu vlnu len medzi krokvy - bolo by treba tuto konstrukciu parotesne uzavriet zvnutra, ale stale sa obavam rizika kondenzu...

Vyhladovo na vrch dam nejaku lahsiu vegetacnu vrstvu - myslim, ze rockwool predava taky substrat z kamennej vlny... Tym by sa eliminovali najhorsie teplotne vykyvy...

Napada vas nejake rozumne riesenie?
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: zateplenie garaze zvnutra

Poslaťod Ludo » Pia 22. Okt 2021 17:01:09

tu by sa mozno hodila aj striekana pur...
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: zateplenie garaze zvnutra

Poslaťod TomasHo » Sob 23. Okt 2021 7:23:29

Ludo, mas pravdu, to je alternativa, akurat sa obavam, ze potom to drevo uz bude uplne zatvorene medzi dvomi plastmi (PVC zhora a PUR zdola), navyse striekana PUR je nevratny proces, ktory mi nepride velmi ekologicky.
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: zateplenie garaze zvnutra

Poslaťod Ludo » Sob 23. Okt 2021 12:33:03

ako, hej....
potom uz len natiahnut konstrukciu na strop a vlozit vatu ako pri rekontrukciach...
https://www.bauhaus.sk/tipy-od-profesio ... iestnosti/
alebo
pouzijes nejaku doskovu izolaciu
kludne aj vakuovu...
https://www.kingspan.com/sk/sk-sk/produ ... acne-dosky
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: zateplenie garaze zvnutra

Poslaťod TomasHo » Uto 26. Okt 2021 12:29:12

Ludo,

ano, pri tej prvej variante treba urobit dokladnu parozabranu, aby do izolacie a konstrukcie nesla vlhkost. V garazi to nevidim realne, su tam detaily, ktore by sa velmi tazko parotesne izolovali.

Ta druha varianta ma prave ten problem, ze na chladnom dreve nad izolaciou by kondenzovala vlhkost stupajuca z garaze.

Prave som telefonoval s technikom Isoveru, ktory to vidi tak, ze najrealnejsie bude zhotovit izolaciu zhora, na existujucej krytine. Aj tak som tam chcel urobit lahku vegetacnu strechu, takze tak. Nebude to mat oslnive tepelnoizolacne parametre, ale malo by to vyriesit problem s velkymi teplotnymi vykyvmi...
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: zateplenie garaze zvnutra

Poslaťod Ludo » Uto 26. Okt 2021 12:57:08

jasne
som si nejako nevsimol ze je ta moznost riesit to zhora
to bude fajn

skus pouzit vakuovu dosku :D
https://www.bauder.sk/sk/flachdach-eu/v ... ip-te.html
zatial totiz nepoznam skusenost z terenu s nou....
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat




Ďalší

Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť