Rekonštrukcia podkrovia

Rekonštrukcia podkrovia

Poslaťod Majka » Pon 19. Aug 2019 13:58:30

Ahojte, chcem sa vás spýtať aké máte s rekonštrukciou podkrovia? Momentálne to máme využívané ako povala s komínom. Lenže chcela by som si tam spraviť ďalšie obytné izby kuchyňu, kúpeľňu...Taktiež zhodiť starú strechu, zdvihnúť múry a dať novú strechu. Mám však malý problém a to je či je možné mať hore terasu pod ktorou je kuchyňa mojej mamy. Podľa ocina je tá kuchyňa len prístavba a nie sú tam nosné múry. Potrebujem na to stavebné povolenie? Čítala som už mnoho článkov takže mám z toho dokonalý šalát. Keďže je to prístavba tak by som nepotrebovala SP... ale zase zmení sa výzor domu takže absolútne neviem.
Majka
 




Re: Rekonštrukcia podkrovia

Poslaťod Ludo » Uto 20. Aug 2019 7:15:14

ak nie rovno projektant s projektom
tak minimalne statik by to mal pozriet
dohladaj nejakeho v okoli
toto nie su srandy, ze nadstavit podkrovie a prepojit to s terasou nad pristavbou
kolko to bude stat to uz asi tusis, ale mozno sa to predrazi tym co zisti projektant ci statik
www.sksi.sk
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Rekonštrukcia podkrovia

Poslaťod imagine » Str 22. Júl 2020 10:41:31

Majka píše:Ahojte, chcem sa vás spýtať aké máte s rekonštrukciou podkrovia? Momentálne to máme využívané ako povala s komínom. Lenže chcela by som si tam spraviť ďalšie obytné izby kuchyňu, kúpeľňu...Taktiež zhodiť starú strechu, zdvihnúť múry a dať novú strechu. Mám však malý problém a to je či je možné mať hore terasu pod ktorou je kuchyňa mojej mamy. Podľa ocina je tá kuchyňa len prístavba a nie sú tam nosné múry. Potrebujem na to stavebné povolenie? Čítala som už mnoho článkov takže mám z toho dokonalý šalát. Keďže je to prístavba tak by som nepotrebovala SP... ale zase zmení sa výzor domu takže absolútne neviem.

toto by som riesil urcite cez statika a projektanta, nieje to az taka polozka, ako problemy ktore by mohli vzniknut, potom ...
Obrázok užívateľa
imagine
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 22:53:02
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Rekonštrukcia podkrovia

Poslaťod Ludo » Str 22. Júl 2020 12:05:33

majka ma uz mozno aj zrekonstruovane
po cca roku
ci?????

S týmto príspevkom autora Ludo súhlasil
mp1
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron